nawierzchnia:asfalt
długość 1500 m
szerokość 30 m
typ tor wyścigowy
tor Oleśnica

Gdzie jest zlokalizowany tor Oleśnica? 

Dojazd na tor jest niezwykle prosty, gdyż znajduje się on nieopodal drogi ekspresowej S8, która łączy Wrocław z Łodzią. Ze stolicą Dolnego Śląska dzieli go zaledwie 35 kilometrów, jednak jego położenie sprawia, że miłośnicy czterech kółek znajdą się także wśród mieszkańców województwa łódzkiego, opolskiego oraz wielkopolskiego. 

Zaletą jest także stosunkowo mała odległość do granicy niemieckiej, dzięki czemu Oleśnica może być także bazą wypadową dla tych, którzy mieszkają w sąsiednim kraju. 

Infrastruktura toru w Oleśnicy 

Tor stworzony został z myślą o testowaniu możliwości sportowych samochodów. Aby było to możliwe i bezpieczne wyodrębniona została pętla przejazdu, która na potrzeby eventów motoryzacyjnych wynosi 1500 metrów długości. Taki odcinek składa się z kilku zakrętów oraz prostych, które umożliwiają rozwinięcie dużych prędkości. Asfaltowa nawierzchnia toru idealnie sprawdzi się podczas przyspieszania i zagwarantuje najlepszą przyczepność pojazdu. Nitka toru ma szerokość 30 metrów, co sprawia, że każdy kierowca czuje się podczas przejazdu pewnie i bezpiecznie. 

Długa historia

Historia toru jest wyjątkowo długa a zaczyna się już w czasie II wojny światowej, kiedy miejsce to było niemieckim lotniskiem wojskowym. W latach 1955-1979 na jego terenie prężnie działała Techniczna Oficerska Szkoła Wojsk Lotniczych (wyszkoliła łącznie 20 524 absolwentów, oficerów i chorążych) która przekształciła się w Centralny Ośrodek Szkolenia Specjalistów Technicznych Wojsk Lotniczych i pełniła tę funkcję do roku 1990. Do 2002 roku na terenie toru funkcjonowało Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczego, po czym lądowisko zostało opuszczone przez szkoleniowców a cel jego przeznaczenia zupełnie zmieniony. W latach świetności lotniska, organizowane były na nim między innymi Zloty Konstrukcji Amatorskich. 

Co to jest event motoryzacyjny? 

W sezonie wiosenno-letnim na torach wyścigowych organizowane są spotkania miłośników czterech kółek. Organizatorami takich imprez są największe firmy motoryzacyjne w Polsce, które są w posiadaniu najszybszych i najpopularniejszych samochodów świata. To dzięki nim, każdy z Was może zasiąść za kierownicą auta, które dotychczas znało wyłącznie z filmu czy gry komputerowej. Eventy takie są całodniowe, na torze rozstawiają się wtedy także foodtrucki, gdzie można skosztować pysznego jedzenia. Każda osoba, która bierze udział w jeździe sportowym samochodem, po realizacji może pozostać na torze i obserwować inne przejazdy oraz podziwiać sportowe maszyny. 

Bezpieczeństwo podczas imprezy

Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwają instruktorzy, którzy przed przystąpieniem do jazdy przeprowadzają krótkie szkolenia z zasad panujących na torze. Podczas jazdy samochodem, obecny jest doświadczony kierowca, który z miejsca pasażera udziela cennych rad i wskazówek. Jeżeli interesuje Cię przejażdżka jako pasażer, to również za kierownicą zasiądzie kwalifikowany kierowca, który zaprezentuje możliwości pojazdu. Na bezpieczeństwo podczas eventu składa się także infrastruktura toru, w której skład wchodzi nawierzchnia, wymiary oraz układ pętli. 

Co warto zwiedzić? 

Oleśnica sama w sobie jest miastem pełnym zabytków. Przybywając tu, warto zwiedzić takie miejsca jak Zamek Oleśnicki, Bazylika Św. Jana Apostoła, Brama Wrocławska, Rynek z zabytkowym Ratuszem, dawne kasyna oficerskie i wiele innych. Historia miasta sięga już początków XIII wieku i mówi się, że to miasto wież na co składają się liczne kościoły, cerkwie i wszelkie tego typu budowle. Będąc w okolicy warto także zwiedzić Arboretum w Stradomi, gdzie można zaznać błogiego relaksu na łonie natury. Dla tych, którzy planują dłuższy wypad, najlepszym pomysłem będzie zatrzymanie się we Wrocławiu i zwiedzanie także tamtejszych zabytków. Wrocław dysponuje bowiem wieloma atrakcjami oraz jest jednym z piękniejszych polskich miast, które warto odwiedzić. 

Pomimo, że tor Oleśnica nie jest najnowszym tego typu obiektem na mapie Polski to nadal jest dobrze prosperującym organizatorem imprez. Nawierzchnia w dalszym ciągu nadaje się do szybkiej jazdy sportowymi samochodami, wobec tego po dzień dzisiejszy w tym miejscu spotykają się fani czterech kółek podczas eventów. 

Jeżeli więc jesteś z okolic Wrocławia lub planujesz wycieczkę w te okolice, którą chcesz dodatkowo urozmaicić motoryzacyjną przygodą to śmiało wybierz Tor Oleśnica! 

Jazdę na torze Oleśnica możesz również podarować w prezencie bliskiej osobie. Jeżeli znasz kogoś kto interesuje się motoryzacją, a jego marzeniem jest przejażdżka sportowym samochodem to taki podarunek na długo pozostanie w jego pamięci. Na torze organizowane są jazdy takimi samochodami jak Lamborghini Gallardo, Nissan GTR, Porsche 911 i wiele innych. 

Jak to działa?

Voucher

Jak wygląda voucher?

Darmowa dostawa

Na zakupy powyżej 200 zł

Blog

Poznaj nasz serwis bliżej