Strona główna Koszyk
Szukaj
  1. Go-Racing
  2. Tory
  3. Tor Poznań

Tor Poznań

Główny tor wyścigowy w okolicach Poznania to najnowocześniejszy i najdłuższy tego typu obiekt na terenie Polski. Poszczycić może się aż 4100 metrami długości, w tym czternastoma bardzo dynamicznymi zakrętami (pięć w lewo i dziewięć w prawo) oraz aż dwunastoma metrami szerokości jezdni. Jego najdłuższa prosta wynosi 0,56 kilometra, dzięki czemu na torze możemy przetestować przyspieszenie każdego, nawet najbardziej szybkiego auta. Właścicielem obiektu jest Automobilklub Wielkopolski. Jest to miejsce idealne do zdobywania nowych i szlifowania już zdobytych umiejętności w jeździe rajdowej i drifcie. Ogromny kompleks swoją rozpoznawalność zawdzięcza głównie dzięki organizacji krajowych oraz europejskich imprez samochodowych i motocyklowych. Tor każdego roku przyciąga tłumy pasjonatów motoryzacji – zarówno tych, którzy próbują swoich sił w jeździe wyścigowej na szczeblu amatorskim czy profesjonalnym, jak i ich kibiców, rodziny czy gapiów. Obiekt dzięki swojej wielofunkcyjności pozwala zarówno na odbycie spotkania biznesowego, szlifowanie swoich umiejętności w jeździe sportowej i wyścigowej, a także na zorganizowanie luźnego spotkania towarzyskiego w gronie rodziny lub przyjaciół.
Dane toru:
nawierzchnia
asfalt
długość
4100 m
szerokość
12 m
zakręty
14
najdłuższa prosta
560 m
Pokaż więcej produktów

Odległość Toru Głównego Poznań od pobliskich miast:

  • Poznań – 9 km

  • Środa Wielkopolska – 45 km

  • Gniezno – 70 km

  • Leszno – 75 km

  • Zielona Góra – 150 km

  • Bydgoszcz – 160 km

  • Wrocław – 180 km

Historia powstania Toru Głównego w Poznaniu

Tor Główny w Poznaniu powstał na terenie byłego poligonu wojskowego, a do jego budowy wykorzystano nieużytkowane pasy startowe położone nieopodal portu lotniczego Poznań-Ławica. Projektantem był inżynier Mieczysław Biliński, a budowa tego wielofunkcyjnego obiektu trwała w latach 1975-1977. Oficjalne otwarcie miało miejsce 2 grudnia.

Na początku kompleks służył wyłącznie jako miejsce imprez motocyklowych, jednak bardzo szybko wyewoluował do toru samochodowo-motocyklowego i już od wielu lat cieszy się sławą najpopularniejszego obiektu motoryzacyjnego w całym kraju. 

Eventy i imprezy motoryzacyjne organizowane na Torze Poznań

Tor Główny w Poznaniu słynie przede wszystkim z organizacji wielu motoryzacyjnych wydarzeń, zarówno na skalę krajową, jak i europejską. Odbywają się tutaj między innymi: Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, Rajdy KJS, Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski czy Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych. Stąd obiekt jest obowiązkową pozycją na liście do odhaczenia dla każdego fana wszelkiego rodzaju wyścigów. Na poznańskim torze swoje umiejętności rajdowe testowało wielu światowej sławy profesjonalnych kierowców, w tym Robert Kubica, Michael Schumacher, Lewis Hamilton, czy Jackie Stewart.
Jazdy amatorskie odbywają się podczas tak zwanego “Track Day”. Jest to całodniowa, motoryzacyjna impreza podczas której możesz zrealizować zakupioną wcześniej jazdę wybranym autem. Na tego typu event zawsze przyjeżdża kilkanaście lawet pięknych, sportowych i luksusowych samochodów, które można śmiało fotografować i oglądać. Za zgodą instruktorów istnieje nawet możliwość zajrzenia do wnętrza niektórych z nich. Stąd kupując przejazd na naszej stronie nie otrzymujesz jedynie wybranej ilości okrążeń toru, uzyskujesz możliwość uczestnictwa w całodniowej imprezie, na którą możesz zabrać całą rodzinę lub przyjaciół i spędzić razem czas w nietuzinkowy sposób. 

Bezpieczeństwo podczas jazdy po torze

Ekstremalnie szybka jazda może budzić u wielu osób niepokój i strach przed nieszczęśliwym wypadkiem. Nie ma jednak ku temu powodów! Każdy z uczestników eventu ma wyznaczoną swoją kolej przejazdu, stąd ryzyko spowodowania kolizji z innym autem nie istnieje. Asfaltowa nawierzchnia odpowiada za idealną przyczepność, a nad bezpieczeństwem uczestników biorących udział w jeździe po Torze Głównym w Poznaniu czuwają wykwalifikowani i doświadczeni w jeździe kierowcy rajdowi z przeszkoleniem instruktorskim. Podczas jazdy jako kierowca instruktor zasiądzie po twojej prawej stronie i pomoże ci w maksymalnym wykorzystaniu możliwości danego auta, udzielając w międzyczasie niezwykle cennych rad i wskazówek odnośnie specyfiki danego samochodu. Jeżeli zdecydujesz się na jazdę jako pasażer zapewniamy, że wysiądziesz z auta po przejażdżce z miękkimi kolanami! Kierowca zapewni bezpieczną, a zarazem pełną adrenaliny wyprawę, którą wspominać będziesz bardzo długo.

Nad realizacją atrakcji czuwać będzie również całe zaplecze techniczne, medyczne oraz grupa strażaków. W razie jakichkolwiek (choć mało prawdopodobnych) problemów, pomoc zawsze jest na miejscu i nie trzeba na nią długo czekać. 

W razie wystąpienia niekorzystnych warunków pogodowych – obfitych opadów deszczu, porywistego wiatru czy przymrozków – jazdy zostają niezwłocznie odwołane, a z uczestnikami eventu ustala się inny, dogodny termin na realizację. Bezpieczeństwo uczestników mamy zawsze na pierwszym miejscu.

Nasza oferta samochodów na Torze Głównym w Poznaniu

Chciałbyś skorzystać z jazdy po torze wyścigowym? Marzy ci się usłyszeć ryk potężnego silnika, zobaczyć bezkres drogi przed tobą i poczuć ten brak ograniczeń w postaci przepisów ruchu drogowego? U nas kupisz ekstremalny i niezapomniany przejazd po Torze Głównym w Poznaniu. Do wyboru masz opcje od jednego do sześciu pełnych okrążeń jako kierowca, pojedynki porównawcze aut oraz możliwość przejazdu jako pasażer. Przebierać możesz w wielu motoryzacyjnych klasykach i legendach, począwszy od samochodów ekstremalnie luksusowych, poprzez legendy WRC, po szybkie i sportowe bolidy. Na Torze Głównym w Poznaniu mamy między innymi takie auta jak: Lamborghini Gallardo, Ferrari F430 oraz 458 Italia, Nissan GT-R, KTM X-BOW, Audi R8 w opcji V8 i V10, Porsche 911 GT3, Aston Martin i wiele, wiele więcej. Nie zwlekaj i zamów swój voucher na przejazd po Torze Głównym w Poznaniu już teraz!


2009-2024 Copyright © go-racing.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.