1. Go-Racing
  2. Jazda
  3. Renault

Jazda bolidem Renault 2000 po torze

Renault to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, której początki sięgają końca XIX wieku, kiedy to w 1899 roku trzej bracia Renault wspólnie podejmują decyzję o założeniu firmy Renault Freres (Bracia Renault) mieszczącej się pod Paryżem z bardzo skromnym zapleczem. Ich siedziba stanowiła początkowo niewielką szopę na narzędzia. Z czasem Renault zyskało sympatię, zaufanie i ogromne zainteresowanie wśród kierowców, dzięki czemu obecnie jest jednym z czołowych producentów aut na świecie.
Czytaj więcej
Filtry

Początki Braci Renault

Pomysłodawcą rodzinnego biznesu był Louis, który już od najmłodszych lat interesował się wszystkim, co związane było z mechaniką. Inspirowany duchem postępu technicznego, nieustannie coś tworzył, a jego pokłady kreatywności zdawały się nigdy nie wyczerpać. Louis był bardzo zdolnym mechanikiem i marzył o skonstruowaniu własnego samochodu, co udało mu się osiągnąć już w wieku 20 lat w 1899 roku. Był to Renault Typ A, dwumiejscowy pojazd z jednocylindrowym silnikiem De Dion Boutn. W ciągu pierwszego roku działalności firma Renault szybko ewoluowała. Bracia zatrudnili ponad stu pracowników, a na rynku ukazał się jeszcze jeden model Renault Tyb B. Już w 1902 roku marka mogła poszczycić się własną konstrukcją silnika, którego projekt należał oczywiście do najmłodszego z braci. Louis zaraził swoją smykałką resztę braci, którzy wspierali go w prowadzeniu rodzinnego biznesu. Z młodego, ambitnego konstruktora przeistoczył się w założyciela potężnej firmy motoryzacyjnej, która po dzień dzisiejszy nosi nazwę swojego twórcy. 

Smutny koniec braci

Bracia Renault przykładali coraz większą wagę do ulepszania osiągów swoich samochodów. Dynamiczny rozwój marki dawał im ogromną motywację do działania i umacniania swojej pozycji na rynku motoryzacyjnym. W 1907 roku produkcja osiągnęła 905 egzemplarzy, a firma liczyła już 100 punktów sprzedaży. Bracia aktywnie uczestniczyli w wyścigach, chcąc szerzej promować swoją markę w sporcie. Niestety jeden z nich zakończył się tragicznie dla Marcela Renault, który podczas jazdy uległ wypadkowi i poniósł śmierć. Jeszcze przed tym wydarzeniem najstarszy z braci – Fernand, odszedł z firmy ze względów zdrowotnych. Nie pokonał walki z chorobą. Louis musiał zmierzyć się z samodzielnym zarządzaniem firmą.

Renault – nie tylko auta

Po śmierci braci Louis sprawnie radził sobie z prowadzeniem firmy. Na rynku systematycznie ukazywały się nowe modele, a jazda Renault stawała się coraz bardziej powszechna i popularna. Marka umiejętnie dostosowywała się do aktualnych potrzeb rynku, dlatego na jej linii produkcyjnej pojawiły się także inne motoryzacyjne egzemplarze. W czasie I wojny Renault produkowało na potrzeby wojsk Ententy. Z zakładów wyjeżdżały ciężarówki, ciągniki do armat, ciągniki rolnicze, silniki lotnicze oraz czołgi, w tym rewolucyjny, lekki FT-17, z pionierską obrotową wieżyczką, ważący zaledwie 7 ton, który po wojnie wstąpił w szeregi większości armii. Wojna okazała się jednak być bezlitosna dla Renault. Podczas niemieckiej okupacji większość fabryk zostało doszczętnie zniszczonych, a sam Louis został oskarżony o kolaborację z wrogiem, za co trafił do więzienia, gdzie zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach. Marka została upaństwowiona, a pierwszym autem jakie zjechało z taśmy produkcyjnej było Renault 4CV, którego prototyp stworzył jeszcze Louis. 

Samochody sportowe Renault

Marka Renault dała się poznać głównie jako francuski producent samochodów miejskich, których wyposażenie i kompaktowa sylwetka doskonale sprawdzają się w ulicznym ruchu. Renault ma jednak również swój zasadniczy udział w sporcie. Auta sygnowane marką Renault zdobyły aż dwanaście razy mistrzostwo konstruktorów Formuły 1 na przełomie lat 1992-2013. Marka nie znała kompromisów, a każdy jej model coraz wyżej zawieszał poprzeczkę swojemu następcy. Renault zasłynęło z wdrażania innowacyjnych i pionierskich rozwiązań. To pierwsza marka, która wypuściła na rynek auto z kierownicą po lewej stronie. Na uznanie zasługuje również model Juvaquatre, który dzięki zastosowaniu samonośnego nadwozia oraz aerodynamicznej sylwetce z niezależnie zawieszonymi przednimi kołami, triumfował podczas wielu rajdów. Samochody sportowe Renault z charakterystycznym rombem na masce podbiły serca miłośników motoryzacji na całym świecie. Najpopularniejsze samochody sportowe Renault to modele Megane R.S., Megane GT., Clio R.S. oraz Alpine A110. Charakteryzują je nowoczesne sylwetki, doskonałe osiągi i świetne wyposażenie. Współcześni producenci dbają o to, by Renault podążało z duchem czasu i spełniało oczekiwania najbardziej wymagających kierowców. To auta ze sportową mocą, dzięki której można czerpać prawdziwą przyjemność z jazdy. Samochody sportowe Renault mogą stanąć do równej walki z markami specjalizującymi się w produkcji typowych supersamochodów.

Jazda Renault na prezent

Jazda sportowym Renault to doskonały pomysł na prezent dla każdego fana motoryzacji! W naszym serwisie zakupisz voucher, który uprawnia do udziału w profesjonalnym evencie motoryzacyjnym, podczas którego bliska Ci osoba zrealizuje pełną emocji i wrażeń jazdę. A może to właśnie Ty marzysz o sportowej jeździe supersamochodem? Jazda Renault na pewno Cię nie rozczaruje. Brak prawa jazdy również nie stanowi dla nas żadnej przeszkody, by pomóc w spełnieniu marzeń o jeździe sportowym Renault. Na etapie zakupu prezentu istnieje możliwość wyboru jazdy w roli kierowcy lub pasażera. Oba warianty są równie emocjonujące! Przed zajęciem miejsca kierowcy w sportowym Renault uczestnik przechodzi krótkie szkolenie z instruktorem z zasad bezpieczeństwa i obsługi pojazdu, który następnie zasiada w fotelu pasażera i czuwa nad bezpiecznym przebiegiem atrakcji. Instruktor udziela cennych rad kierującemu, dzięki czemu jazda sportowym Renault dostarczy jeszcze więcej adrenaliny. Jazda Renault w roli pasażera wbrew pozorom wywoła równie piorunujące wrażenie! Za kierownicą auta zasiądzie doświadczony kierowca rajdowy, który zaprezentuje sportowy potencjał auta od najlepszej strony. Jego obycie z prędkością i jazdą w warunkach torowych pozwoli wykrzesać z Renault pełnię mocy, dostarczając przy tym pasażerowi ogromnych emocji!

Jazda sportowym Renault na torze

Jazda Renault odbywa się podczas całodniowych eventów motoryzacyjnych organizowanych na torach wyścigowych w całej Polsce, nad których prawidłowym przebiegiem czuwa grupa profesjonalistów. Tory stwarzają doskonałe warunki do przetestowania supersamochodów. Ich idealna nawierzchnia umożliwia rozwijanie wysokich prędkości w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach. Wymagająca trasa torów wyścigowych pełna ostrych zakrętów, łuków i długich, prostych odcinków pozwoli zasmakować jazdy w sportowym wydaniu. Na event można wybrać się wspólnie z osobami towarzyszącymi, z którymi będzie można podzielić się emocjami po zakończonej jeździe. Podczas eventu nie zabraknie również innych sportowych aut poza Renault. Na wydarzeniu pojawią największe ikony motoryzacji. Jazda sportowym Renault to niesamowite doświadczenie, które zachwyci każdego fana motoryzacji. Nie zwlekaj, spełnij marzenie o przejażdżce tym supersamochodem już dziś!

Jesteśmy częścią spółki , poznaj inne nasze marki: