1. Go-Racing
  2. Tory
  3. Tor Silesia Ring Karting

Tor Silesia Ring Karting

Tor Silesia Ring karting to specjalnie wydzielona część głównej pętli toru Silesia Ring zlokalizowanego w Kamieniu Śląskim, około 25 km od Opola. Obiekt powstał w 2016 roku, przy wykorzystaniu terenu dawnego lotniska, które zostało zrewitalizowane i dostosowane do przejażdżek sportowymi autami. Tor określany jest mianem jednego z najlepszych obiektów motoryzacyjnych w Polsce. Na co dzień organizowane są tam wszelkiego rodzaju eventy, nie tylko motoryzacyjne, ale również sportowe, integracyjne, czy towarzyskie, zrzeszające osoby z całego kraju oraz sąsiadujących państw, z uwagi na to iż doskonała lokalizacja toru Silesia Ring karting umożliwia wygodny dojazd z wielu większych miast.
Na torze pojawiały się już takie kultowe pojazdy jak Lamborghini Gallardo, Ferrari 458 Italia, Nissan GT-R, czy Audi R8.
Dane toru:
nawierzchnia
beton
długość
1500 m
szerokość
12-15 m
zakręty
7
najdłuższa prosta
300 m
Pokaż więcej produktów

Lokalizacja

Należy przyznać, że obiekt jest doskonale skomunikowany nie tylko z większymi miastami w Polsce (25 km do Opola, 60 km od Gliwic, 60 km od Lublińca, 8 km od autostrady A4), ale również charakteryzuje go łatwy i szybki dojazd z czterech stolic Europy (Berlin, Wiedeń, Praga, Bratysława). Dotarcie z każdej z nich na tor Silesia Ring karting nie powinno zająć więcej niż 4,5 godziny. Tak dogodna lokalizacja czyni to miejsce idealnym do zorganizowania eventów samochodowych, sportowych, integracyjnych lub towarzyskich, zarówno krajowych jak i międzynarodowych. W najbliższej okolicy toru znajduje się hotel i restauracja gotowe na przyjęcie uczestników spotkań motoryzacyjnych

Parametry i infrastruktura

Tor Silesia Ring karting został stworzony celowo na potrzeby eventów motoryzacyjnych i sportowych, co sprawia, że na miejscu zastaniemy idealne warunki do sportowej jazdy. Pętla kartingowa jest wyznaczonym odcinkiem toru głównego, którego długość wynosi 3636 m. Istnieją dwie konfiguracje nitki kartingowej, która wyznaczana jest zależnie od aktualnych warunków bezpieczeństwa i zapotrzebowania. Jej długość to 1,5 km. Pokonując pętlę kartingową przejedziemy 7 zakrętów (5 w prawo, 2 w lewo), oraz najdłuższą prostą wynoszącą 300 metrów. Szerokość toru oscyluje w granicach 12-15 metrów. Asfaltowa nawierzchnia zapewnia doskonałą przyczepność, nawet w przypadku trudnych warunków atmosferycznych. Takie zestawienie sprawia, że na torze kartingowym przetestować można możliwości każdego pojazdu, ale także własne umiejętności za kierownicą super samochodów. Różnorodność trasy stwarza okazję do emocjonujących wyzwań, które zaskoczą nie tylko amatorów, ale również doświadczonych fanów motoryzacji. Tor ma doskonałe warunki do testowania sportowych pojazdów oraz podnoszenia umiejętności kierowców. Całość wyposażona jest w precyzyjny system pomiaru czasu MyLaps, z którym spotkać się możemy na najlepszych torach w całej Polsce. Dzięki temu jest to miejsce doskonałe do organizacji wyścigów i konkurencji motoryzacyjnych.

Bezpieczeństwo

Tor Silesia Ring karting to miejsce, w którym każdy pasjonat motoryzacji spragniony adrenaliny znajdzie coś dla siebie. To tutaj sportowe pojazdy oraz własne umiejętności przetestować można w sposób kontrolowany przez profesjonalistów, z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Cały tor posiada zabezpieczenia w postaci barier energochłonnych, a także pułapek żwirowych. Dodatkowy, ogromny plus toru to możliwość korzystanie z niego podczas opadów deszczu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odwodnienia liniowego na całej nitce toru, które skutecznie odprowadza wodę umożliwiając bezpieczną jazdę przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Tor ma doskonałe warunki do testowania pojazdów oraz podnoszenia umiejętności kierowców. 

Dodatkowe atrakcje

Tor Silesia Ring karting to nie tylko przejażdżki sportowymi samochodami. Obiekt wyposażony jest w centrum biznesowo-konferencyjne o powierzchni 1200 m2 z panoramicznym widokiem na tor, tarasem widokowym oraz wieżą startową.Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Osoby zainteresowane noclegiem znajdą w pobliżu toru hotel oraz restaurację. W najbliższej okolicy znajdują się także dodatkowe obiekty oferujące różnorodne rozrywki. Należą do nich m.in. tor do jazdy off road oraz quad cross. Dodatkowo w pobliżu znajdziemy pole golfowe, różnorodne trasy rowerowe, Pałac i Park w Kamieniu Śląskim, malownicze lasy i tereny, które zwiedzać można poruszając się na quadach. 

Nasza oferta

Podczas organizowanych przez nas spotkań motoryzacyjnych uczestnicy mają możliwość przejechania się sportowymi samochodami, których zachwycające osiągi podczas przejażdżki na torze zapierają dech w piersiach. Na torze Silesia Ring karting jeździły już takie auta jak: Lamborghini Gallardo, Ferrari 458 Italia, Audi R8, KTM X-BOW, Ferrari F430, Nissan GTR, Porsche 911 czy Aston Martin V8. Jeśli chcesz sprawdzić się w roli kierowcy jednego z nich, tor Silesia Ring będzie do tego doskonałym miejscem. Poza przejażdżką wszyscy uczestnicy będą mogli z bliska podziwiać pozostałe pojazdy dostępne w naszej ofercie. Osoby bez prawa jazdy lub nastolatkowie również mogą przekonać się o mocy sportowych aut, pokonując wyznaczoną pętlę toru na miejscu pasażera. Za kierownicą zasiada wtedy doświadczony instruktor, który zaprezentuje w najciekawszy i całkowicie bezpieczny sposób możliwości sportowych samochodów. Przejażdżka na torze w Opolu będzie niezapomnianą przygodą motoryzacyjną, która z pewnością pozostanie w pamięci na bardzo długi czas! Wystarczy wykupić voucher i wybrać dogodny dla siebie termin realizacji. Przejażdżki organizowane są w czasie trwania eventów motoryzacyjnych w sezonie wiosenno-letnim w zaplanowanych wcześniej terminach.

Jesteśmy częścią spółki , poznaj inne nasze marki: