1. Go-Racing
 2. Tory
 3. Tor Jastrząb Radom

Tor Jastrząb Radom

Autodrom Jastrząb, czyli tor wyścigowy Jastrząb zlokalizowany około 30 km od Radomia. Jako jedyny tor w Polsce został zaprojektowany i zbudowany od początku do końca. Warto również wspomnieć, że szybko zyskał miano najnowocześniejszego obiektu szkoleniowo-treningowego w Polsce. Obiekt o najwyższych standardach europejskich, na których organizowane są różnego rodzaju zawody, eventy, imprezy, służy też jako baza dla ośrodków doskonalenia technik jazdy. 
Dane toru:
nawierzchnia
beton
długość
2400 m
szerokość
10 m
zakręty
11
typ
tor wyścigowy
Pokaż więcej produktów

Charakterystyka ogólna

 • Nazwa toru: Tor Jastrząb.

 • Adres: Ul. Czerwienica 1/1, 26-502 Jastrząb.

 • Historia toru: Tor został wybudowany w 2013 roku. Jest to jedyny w Polsce tor, który został wybudowany od podstaw, a nie zagospodarowany, np. z lotniska.

Szczegółowy opis toru

 • Długość i konfiguracja: Długość toru wynosi 3500 metrów, posiada liczne zakręty – jest ich aż 11, a łączna powierzchnia obiektu zajmuje obszar aż 20 hektarów.

 • Nawierzchnia: Nawierzchnia toru jest asfaltowo-szutrowa, natomiast do jazd samochodami wyścigowymi wykorzystywany jest odcinek o nawierzchni asfaltowej o długości 2400 metrów

 • Proste i szerokość toru: Szerokość nitki trasy w najwęższym miejscu to 10 metrów. Najdłuższa prosta wynosi 200 metrów.

 • Otaczające środowisko: Tor Jastrząb otoczony jest przez pola oraz połacie zieleni, co sprzyja wypoczynkowi oraz rekreacji. Autodrom położony jest przy trasie S7, dzięki czemu dojazd na miejsce jest szybki i bezproblemowy.

 • Infrastruktura: Z myślą o kibicach motoryzacji oraz obserwatorach zostały zbudowane trybuny, które mogą pomieścić nawet kilka tysięcy widzów. Tor Jastrząb jest wyposażony w system oświetlenia, dzięki któremu jest możliwość jazdy o różnych porach dnia w sezonie wiosenno-letnim, co zapewnia dodatkowe wrażenia jazdy w dzień jak i po zmroku. Komunikacja między obsługą toru a uczestnikami odbywa się poprzez system nagłośnienia zewnętrznego. Na terenie obiektu znajduje się budynek administracyjno-szkoleniowy, w którym zlokalizowane jest nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe oraz sala konferencyjna mogąca pomieścić 120 osób, sześć sal wykładowo-szkoleniowych dla łącznie 360 osób, sala restauracyjna z tarasem dla 400 gości, sala przedszkolna, a nawet pokoje hotelowe dla 60 gości.

 • Bezpieczeństwo: Tor jest wyposażony w liczne zabezpieczenia na trasie oraz w trybuny dla widzów, aby każde wydarzenie było w pełni bezpieczne. Planując budowę toru, zadbano o to, aby spełniał on nie tylko wszelkie europejskie standardy, ale również te wyznaczane przez Ministra Infrastruktury dla ośrodków doskonalenia techniki jazdy.

Historyczne wydarzenia i rajdy

 • W 2021 roku na Torze Jastrząb miała miejsce VI runda Rallysprint Challenge.

Aktualne wydarzenia i atrakcje na torze

 • Driftingowy Puchar Toru Jastrząb – Driftingowy Puchar Polski.

 • Na Torze Jastrząb w okresie wiosenno-letnim odbywają się regularnie eventy motoryzacyjne, gdzie można spróbować swoich sił i poczuć moto-emocje za kierownicą supersamochodów, usłyszeć ryk silnika i sprawdzić moc koni mechanicznych schowanych pod maską. 

 • Odbywają się tu również różnorodne szkolenia samochodowe oraz motocyklowe, które składają się z części teoretycznej i praktycznej.

 • Organizuje się zawody Superoes, czyli imprezy dla kierowców amatorów, które są świetną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności i poznania charakterystyki własnego samochodu w bezpiecznych warunkach na profesjonalnym torze, na specjalnie przygotowanej do tego trasie.

 • Go-Racing oferuje na Torze Jastrząb następujące atrakcje:

Opinie i recenzje

 • Uczestnicy eventów mocno chwalą sobie jazdę po torze, organizację wydarzeń oraz infrastrukturę należącą do Autodromu. Zwracają uwagę na profesjonalizm organizowanych imprez, bogate zaplecze techniczne i pełną opiekę nad uczestnikami oraz widzami. 

 • Biorący udział w imprezach zdają relację o organizacji na świetnym poziomie i pełnym zaangażowaniu organizatorów. Dodają, że nawierzchnia toru jest świetnej jakości – nowy i równy asfalt oraz tarki dodają wyścigowego klimatu. Dodatkowym atutem jest zaplecze, jak klimatyzowana sala wykładowa, toalety z prysznicami oraz catering. Źródło

Galeria i media

FAQ 

Czy na tor jest dobry dojazd?

Autodrom Jastrząb znajduje się tuż przy trasie S7, co gwarantuje szybki i komfortowy dojazd na miejsce.

Ile zakrętów ma Tor Jastrząb?

Tor w Jastrzębiu liczy 11 zakrętów (6 prawych i 5 lewych).

Czy są trybuny dla widzów?

Tak, widzowie mogą bezpiecznie obserwować przejazdy ze specjalnie przygotowanych trybun.

Jaka jest nawierzchnia toru?

Tor Jastrząb na asfaltowo-szutrową nawierzchnię, która jest wydzielana w zależności od typu organizowanego wydarzenia. 

Czy na tor można wjechać własnym autem?

Tak, można wynająć tor i przetestować na nim możliwości własnego auta.


Jesteśmy częścią spółki , poznaj inne nasze marki: