Strona główna Koszyk
Szukaj
  1. Go-Racing
  2. Tory
  3. Tor Białystok

Tor Białystok

Tor wyścigowy w Białymstoku jest jednym z najbardziej nowoczesnych obiektów motoryzacyjnych w Polsce. Wybudowany w 2017 roku obiekt, przeznaczony jest w głównej mierze do amatorskiej jazdy w celach szkoleniowych oraz doskonalenia technik jazdy. Regularnie odbywają się na jego terenie również eventy motoryzacyjne, podczas których można przejechać się najbardziej kultowymi, sportowymi samochodami, takimi jak chociażby Ferrari F430, Lamborghini Gallardo czy Porsche 911. Pętla toru o długości 930 metrów i szerokości 10-12 metrów pokryta została asfaltową nawierzchnią. Pomiędzy odcinkami zasadniczymi toru istnieją także jezdnie łącznikowe, które umożliwiają tworzenie dodatkowych kombinacji podczas wyznaczania tras przejazdu.
Dane toru:
nawierzchnia
asfalt
długość
1050 m
szerokość
10 m
zakręty
9
najdłuższa prosta
450 m

Tor Wschodzący Białystok

Tor Białystok zlokalizowany jest w pięknej, spokojnej okolicy w pobliżu lotniska Krywlany, ok. 5 km od centrum Białegostoku. Nitka toru samochodowego została zaprojektowana zgodnie z infrastrukturą terenu. Dzięki temu na torze powstały atrakcyjne zakręty, rondo o średnicy 12 m, odcinek specjalny ze wzniesieniem oraz kilka długich prostych. Równa asfaltowa nawierzchnia toru pozwala w pełni wykorzystać potencjał sportowych aut, a dodatkowe zjazdy łączące odcinki zasadnicze toru, umożliwiają tworzenie różnych kombinacji tras oraz znaczne wydłużenie całkowitej trasy przejazdu.

Parametry i infrastruktura toru

Pętla toru wyścigowego w Białymstoku ma 930 metrów długości i 10-12 metrów szerokość, jednak jazdy sportowymi samochodami organizowane są zwykle na trasie o długości całkowitej wynoszącej ok. 1 kilometra. Obiekt wyposażony jest w bariery energochłonne, nasypy ziemne oraz trybuny dla widowni. Dodatkowo tor wyścigowy w Białymstoku posiada profesjonalny monitoring i urządzenia umożliwiające profesjonalny pomiar czasów. Na obszarze obiektu dostępny jest także obszerny parking mieszczący do 100 pojazdów oraz biuro organizatora zawodów, a podczas organizowanych na torze eventów motoryzacyjnych do dyspozycji uczestników pozostają również food trucki i toalety. Tor Białystok posiada także kompletne zaplecze medyczne i techniczne. Cały obiekt jest ogrodzony i oświetlony, a nowoczesne oświetlenie sprawia, że tor wyścigowy Białystok działa również po zmroku.

Historia Toru Wschodzący Białystok

Tor Wschodzący Białystok powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego 2015 i został wytypowany do realizacji przez samych mieszkańców Białegostoku. Projekt był odpowiedzią na stale rosnące zainteresowanie sportami motorowymi, czynnym uczestnictwem w zawodach oraz aktywnym spędzaniem czasu, a także doskonaleniem techniki jazdy motocyklem i samochodem. Tor wyścigowy został zaprojektowany tak, aby można było skonfigurować go w kilku wariantach, odpowiednich zarówno dla wyścigów motocyklowych, motocrossu, wyścigów samochodowych, kartingowych, supermoto, driftu czy wyścigów na ¼ mili. W głosowaniu białostoczan projekt budowy Toru Wschodzącego Białystok zajął czwarte miejsce i otrzymał ponad trzy i pół tysiąca głosów.

Imprezy organizowane na Torze Białystok

Na terenie Toru Wschodzącego Białystok regularnie organizowane są także różne wydarzenia i imprezy motoryzacyjne. Wśród nich warto wymienić takie wydarzenia jak Under Forest Drift Event czy Samochodowe Mistrzostwa Białegostoku, czyli cykl ogólnodostępnych, amatorskich imprez samochodowych organizowanych przez Automobilklub Podlaski w Białymstoku. WORD Białystok regularnie organizuje również na terenie toru bezpłatne warsztaty Weekend Bezpiecznej Jazdy.

Nasza oferta jazd na torze w Białymstoku

Tor wyścigowy w Białymstoku to doskonałe miejsce dla wszystkich miłośników szybkich samochodów i prawdziwych motoryzacyjnych emocji. To właśnie tutaj, podczas trwania eventów motoryzacyjnych, w bezpiecznych warunkach przetestujesz możliwości najlepszych sportowych aut. W naszej ofercie jazd na Torze Wschodzący Białystok znajdziesz przejażdżki najbardziej kultowymi sportowymi samochodami, takimi jak Ferrari F458 Italia, Lamborghini Gallardo, Porsche 911, Ford Mustang czy Nissan GT-R. Nie zwlekaj i zamów już teraz voucher na jazdę supersamochodem po torze wyścigowym w Białymstoku!


Jesteśmy częścią spółki , poznaj inne nasze marki: