1. Go-Racing
 2. Tory
 3. Tor Białystok

Tor Białystok

Tor wyścigowy w Białymstoku jest jednym z najbardziej nowoczesnych obiektów motoryzacyjnych w Polsce. Wybudowany w 2017 roku obiekt, przeznaczony jest w głównej mierze do amatorskiej jazdy w celach szkoleniowych oraz doskonalenia technik jazdy. Regularnie odbywają się na jego terenie również eventy motoryzacyjne, podczas których można przejechać się najbardziej kultowymi, sportowymi samochodami.
Dane toru:
nawierzchnia
asfalt
długość
1050 m
szerokość
10 m
zakręty
9
najdłuższa prosta
450 m

Charakterystyka ogólna

 • Nazwa toru: Tor Białystok.

 • Adres: Ul. Konstantego Ciołkowskiego 2, 15-602 Białystok

 • Historia toru: Tor Białystok został otwarty w roku 2017 i od tamtej pory jest ważnym miejscem dla miłośników motorsportu w Polsce. Powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego, w którym to mieszkańcy miasta wyłonili go jako zwycięski projekt. Do jego budowy wykorzystano elementy infrastruktury Lotniska Krywlany.

Szczegółowy opis toru

 • Długość i konfiguracja: Długość pętli toru wynosi 1050 metrów. Na jej trasie znajduje się 9 zakrętów. Pomiędzy odcinkami zasadniczymi toru istnieją także jezdnie łącznikowe, które umożliwiają tworzenie dodatkowych kombinacji podczas wyznaczania tras przejazdu. Nitka toru samochodowego została zaprojektowana zgodnie z infrastrukturą terenu. Dzięki temu na torze powstały atrakcyjne zakręty, rondo o średnicy 12 metrów, odcinek specjalny ze wzniesieniem oraz kilka długich prostych.

 • Nawierzchnia: Równa asfaltowa nawierzchnia toru pozwala w pełni wykorzystać potencjał sportowych aut.

 • Proste i szerokość toru: Szerokość pętli waha się w przedziale 10-12 metrów, a najdłuższa prosta jest równa 450 metrów.

 • Otaczające środowisko: Tor Białystok jest otoczony malowniczymi lasami i polami, co tworzy przyjemny krajobraz i dostarcza uczestnikom dodatkowej atrakcji.

 • Infrastruktura: Obiekt wyposażony jest w trybuny dla widowni. Dodatkowo tor wyścigowy w Białymstoku posiada profesjonalny monitoring i urządzenia umożliwiające profesjonalny pomiar czasów. Na obszarze obiektu dostępny jest obszerny parking mieszczący do 100 pojazdów oraz biuro organizatora zawodów, a podczas organizowanych na torze eventów motoryzacyjnych do dyspozycji uczestników pozostają również food trucki i toalety. Tor Białystok posiada kompletne zaplecze medyczne i techniczne. Cały obiekt jest ogrodzony i wyposażony w system nowoczesnego oświetlenia, dzięki czemu tor wyścigowy Białystok działa również po zmroku.

 • Bezpieczeństwo: Tor wyścigowy wyróżnia się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Obiekt wyposażony jest w bariery energochłonne, nasypy ziemne oraz odpowiednie zabezpieczenia na trasie, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestników i widzów.

Historyczne wydarzenia i rajdy

 • W sierpniu 2023 roku na Torze Białystok odbyło się III Grand Prix Retro Kart Białystok oraz III Runda Pucharu Retro Kart. Event organizowany jest na pamiątkę pierwszego wyścigu gokartów w Białymstoku, zrealizowanego w 1971 roku.

Aktualne wydarzenia i atrakcje na torze

 • Under Forest Drift Event.

 • Samochodowe Mistrzostwa Białegostoku, czyli cykl ogólnodostępnych, amatorskich imprez samochodowych organizowanych przez Automobilklub Podlaski w Białymstoku.

 • Bezpłatne warsztaty Weekend Bezpiecznej Jazdy organizowane przez WORD Białystok.

 • Kilka razy w tygodniu organizowane są samochodowe jazdy swobodne, w czasie których uczestnicy mają wolną rękę i mogą przetestować swoje umiejętności w bezpiecznych warunkach na torze.

 • Cyklicznie odbywają się jazdy z zaawansowanym pomiarem czasu, podczas których uczestnicy mogą sprawdzić swoje umiejętności jazdy na czas.

 • Go-Racing oferuje na Torze Białystok następujące atrakcje: 

Opinie i recenzje

 • Tor Białystok cieszy się dobrą opinią wśród zarówno zawodników, jak i kibiców. Jego atrakcyjna lokalizacja, profesjonalna organizacja wydarzeń oraz warunki techniczne sprawiają, że jest to popularne miejsce dla miłośników motorsportu z całego Podlasia i nie tylko. Mniej przychylne komentarze można usłyszeć jedynie na temat dojazdu na miejsce – uczestnicy informują, że nawigacja często wprowadza w błąd.

Galeria i media

FAQ 

Czy na terenie Toru Białystok znajdują się łazienki?

Tak, na terenie toru można skorzystać z łazienek (TOI TOI).

Czy na terenie toru można coś zjeść?

W czasie eventów dla widzów oraz uczestników dostępne są food trucki.

Czy obiekt ma trybuny dostępne dla widzów?

Tak, dla widzów przewidziane są miejsca siedzące na trybunach, co zapewnia bezpieczeństwo oraz komfort w czasie oglądania przejazdów.

Ile zakrętów ma Tor Białystok?

Tor Białystok ma 9 zakrętów (6 prawych i 3 lewe). 

Czy na tor można wjechać własnym autem?

Tak, można wynająć tor i testować na nim możliwości własnego auta.


Jesteśmy częścią spółki , poznaj inne nasze marki: