1. Go-Racing
  2. Jazda
  3. Lamborghini

Jazda Lamborghini po torze lub ulicami miasta

Lamborghini to włoska marka znana z produkcji luksusowych samochodów, które zdobyły uznanie miłośników motoryzacji na całym świecie. W sektorze supersamochodów Lamborghini może poszczycić się bardzo silną pozycją. Marka odniosła globalny sukces, wysoko zawieszając poprzeczkę swoim konkurentom. Mało kto, słysząc nazwę Lamborghini, utożsami ją z czymkolwiek innym niż luksusowe superauta, na których posiadanie mogą pozwolić sobie tylko zamożni konsumenci. Jazda Lamborghini to wciąż niedoścignione marzenie wielu kierowców. Jednak czy aby na pewno przejażdżka Lamborghini jest aż tak dalece możliwa od realizacji? Z nami przekonacie się, że wbrew pozorom jest całkiem blisko Waszego zasięgu.
Czytaj więcej
Filtry
Pokaż więcej produktów

Początki marki

Włoski producent samochodów, jak to często bywa w przypadku wielu innych marek, zaczynał swoją działalność zupełnie od czegoś innego. Lamborghini wiernie pozostawało jednak w kręgu motoryzacji. Początkowo marka skoncentrowała się na produkowaniu ciągników rolniczych, odnosząc przy tym spory sukces i zyski, które pozwoliły na rozbudowę firmy i wejście na nowe obszary rynku motoryzacyjnego. Lamborghini poza traktorami i samochodami posiada w swoim asortymencie także motocykle i pojazdy wodne. Założycielem marki był Ferruccio Lamborghini, który pochodził z rolniczej rodziny. W domowym gospodarstwie rozwijał swoją pasję do mechaniki, o której obecnych skutkach i rozmiarach, zapewne nawet nie marzył. Ferruccio zaczynał od majsterkowania przy domowych sprzętach rolniczych, następnie otworzył swój warsztat, a z środków, które dzięki niemu uzyskał, otworzył fabrykę, w której produkował ciągniki rolnicze według własnego projektu. Firma przez lata przeżywała wzloty i upadki. Bilans sukcesów i porażek sprawił, że Lamborghini kilkukrotnie zmieniało swoich właścicieli. Obecnie za produkcję samochodów odpowiada Automobili Lamborghini S.p.A., zaś traktorów Lamborghini Trattori grupa SAME Deutz-Fahr Italia S.p.A. Oba przedsiębiorstwa zlokalizowane są we Włoszech. 

Przejazd Lamborghini, a może jednak Ferrari?

To właśnie tak narodziły się początki kultowych samochodów Lamborghini. Ferruccio lubił wynagradzać swój własny trud włożony w rozwijanie firmy, dlatego też kiedy na rynku ukazał się najnowszy model Ferrari 250 GTO, szybko stał się jego posiadaczem. Auto nie spełniało jednak jego oczekiwań, o czym zdecydował się poinformować samego założyciela marki – Enzo Ferrari. Ten jednak zlekceważył jego uwagi dotyczące technicznej jakości wykonania, awaryjności i wykończenia wnętrza. Właściciel Ferrari nie widział w producencie ciągników rolniczych godnego sobie partnera do rozmów o technicznych aspektach królującego wówczas na rynku sportowego samochodu jego produkcji. Nie docenił jednak swojego klienta, który w niedługim czasie stał się jego największym rywalem na rodzimym i światowym rynku motoryzacji. Ferruccio chcąc dostosować do swoich potrzeb sportowe Ferrari, które stało się jego nabytkiem, w rzeczywistości stworzył zupełnie inny model, który zapoczątkował dochodową produkcję aut marki Lamborghini. 

Zamiłowanie do symboliki

Nazwa marki Lamborghini, jak nietrudno się domyślić, wzięła się od nazwiska jej założyciela Ferruccio Lamborghini. Co ciekawe, często spotkać można się z jej nieprawidłową wymową w naszym kraju. Otóż w języku włoskim zbitka "gh" oznacza, że głoska "g" zachowuje swoje oryginalne brzmienie. Nazwę ekskluzywnych samochodów i innych pojazdów spod znaku marki należy więc wymawiać "Lamborgini", a nie "Lambordżini". W Lamborghini nic nie jest wynikiem przypadku, co tyczy się szczególnie nazewnictwa i znaku rozpoznawczego marki w postaci logo. Niewielu z nas ma pewnie świadomość, że niektóre modele włoskich aut nazywane są imionami byków czy torreadorów biorących udział w korridzie, której Ferruccio był wielkim pasjonatem. Silne zamiłowanie właściciela do walk byków to wynik nazw modeli takich jak Miura, Islero czy Gallardo. Akcent ten zastosowano również w identyfikacji wizualnej marki. Logo firmy przedstawia wizerunek złotego byka znajdującego się na czarnej tarczy. To jedno z najbardziej rozpoznawalnych znaków na świecie. Byk to również znak zodiaku założyciela marki. Logo idealnie wpisuje się w charakter marki. To symbol siły, męstwa i brawury, które doskonale pasują do tych sportowych samochodów, bowiem taka właśnie jest jazda Lamborghini. 

Przejażdżka Lamborghini – runda po modelach

Pierwszym modelem samochodu produkowanym przez markę było Lamborghini 350 GTV, a jego premiera miała miejsce w 1963 roku. Legendarne auto z 12-cylindrowym silnikiem wyraźnie przewyższało konkurencyjne Ferrari i dało początek wielkiej sławy, którą dziś cieszy się marka. Przejazd Lamborghini od samego początku był synonimem zniewalającej prędkości i towarzyszącej jej rozwijaniu adrenaliny. Upragnioną popularność przyniósł marce zaprezentowany w 1966 roku model Miura. Lamborghini spotkało się z ogromnym zainteresowaniem zamożnych klientów, wśród których jazda Lamborghini stała się synonimem prestiżu i luksusu, na które mogą pozwolić sobie tylko wybrani. Miura wraz z debiutującym dwa lata później modelem Espada, zaskakiwały swoimi możliwościami i osiągami, z których chętnie korzystano w wyścigach samochodowych. Do grona modeli, które przyczyniły się do popularności Lamborghini zalicza się również Countach, Diablo, Murciélago, Gallardo i Reventón. W okresie produkcji Diablo okrzyknięto mianem jednego z najszybszych samochodów świata. Obecnie motorem napędowym sprzedaży włoskiego producenta są Lamborghini Aventador oraz Huracan. Ich udział w rynku jest znacznie większy w stosunku do poprzednich modeli, co skutecznie umacnia pozycję Lamborghini.

Jazda Lamborghini – esencja sportowej klasy

Znany prezenter Top Gear – Jeremy Clarkson, określił niegdyś model Countach komplementem, który wydaje się być trafiony w stosunku do każdego innego modelu spod znaku byka. Samochody Lamborghini są zaprojektowane w taki sposób, że spośród wszystkich samochodów na świecie, to właśnie za nimi głowę obróci najwięcej osób. Lamborghini bez wątpienia jest synonimem szybkości, luksusu, wygody, jakości i bogactwa. Znakiem charakterystycznym stosowanym przy produkcji supersamochodów Lamborghini są otwierane do góry drzwi, które wywierają bardzo efektowne wrażenie. Gdyby nie urażona duma Ferruccio, świat motoryzacji mógłby nigdy nie wzbogacić się o jedne z najwspanialszych samochodów sportowych w historii. Przejażdżka Lamborghini to prawdziwa esencja sportowej klasy. Producent coraz wyżej stawia poprzeczkę sobie i konkurentom, dodając kolejnym modelom niepowtarzalnej mocy i designu. Lamborghini stało się również kultowe z powodu swojej innowacyjnej sylwetki. Zadziorna, sportowa, pełna kanciastych, wręcz futurystycznych kształtów, skutecznie przyciąga zainteresowanie, które szybko przeradza się w podziw i zachwyt. 

Przejażdżka Lamborghini na prezent

Przejażdżka Lamborghini na prezent to spełnienie marzeń każdego fana motoryzacji. Przejazd Lamborghini w naszej ofercie dostępny jest w kilku wariantach. Jazda Lamborghini po torze lub ulicami miast, a może pojedynek supersamochodów z udziałem Lamborghini? Niezależnie od wyboru, przejażdżka Lamborghini z pewnością nikogo nie zawiedzie! Przejazd Lamborghini wywołuje piorunujące wrażenie na nawet najbardziej doświadczonym kierowcy, któremu sportowa jazda nie jest obca. Przejażdżka Lamborghini na prezent sprawdzi się także dla osoby, która nie posiada prawa jazdy lub ma obawy przed zajęciem miejsca kierowcy w piekielnie szybkim aucie. Wówczas możliwości jezdne sportowej bestii zaprezentuje wykwalifikowany kierowca rajdowy, którego obycie z luksusowymi markami, może okazać się źródłem jeszcze większej dawki adrenaliny niż samodzielna jazda. Kochasz motoryzację, a przejazd Lamborghini to spełnienie Twoich marzeń? A może ktoś z Twoich bliskich chciałby się przekonać jak smakuje jazda Lamborghini po torze? Z nami jazda Lamborghini jest w pełni osiągalnym marzeniem! Kup voucher już dziś i przygotuj się na niebywałe emocje!

Jazda Lamborghini po torze

Możliwości jezdne Lamborghini nie dają cienia wątpliwości, że tor to naturalne środowisko włoskiego byka, gdzie w pełni można czerpać z jego sportowej mocy. Dlatego to właśnie jazda Lamborghini po torze to najchętniej wybierana przez miłośników motoryzacji opcja w naszej ofercie. Jazda Lamborghini realizowana jest podczas całodniowych eventów motoryzacyjnych na profesjonalnych torach wyścigowych w całej Polsce, a nad ich organizacją czuwa sztab profesjonalistów. Uczestnik zajmujący miejsce kierowcy bierze przed jazdą udział w krótkim szkoleniu, a na czas przejażdżki Lamborghini w aucie zasiada również doświadczony instruktor, który udziela cennych rad kierującemu, dzięki którym jeszcze lepiej wykorzysta potencjał auta. Event to niesamowite wydarzenie, na którym poza Lamborghini, nie zabraknie innych ikon świata motoryzacji. Posiadacz naszego vouchera może wybrać się na nie wraz z osobami towarzyszącymi, z którymi z pewnością chętnie podzieli się emocjami towarzyszącymi jeździe. Prezent w postaci przejażdżki Lamborghini to strzał w dziesiątkę!


Jesteśmy częścią spółki , poznaj inne nasze marki: