Strona główna Koszyk
Szukaj
  1. Go-Racing
  2. Tory
  3. Tor Silesia Ring

Tor Silesia Ring

Tor Silesia Ring uważany jest za jeden z najbardziej profesjonalnych torów wyścigowych w kraju. To drugi obiekt w Polsce posiadający homologację Polskiego Związku Motorowego, która umożliwia organizowanie samochodowych Wyścigów rangi Mistrzostw Polski. Tor wykorzystywany jest zarówno do celów szkoleniowych jak i organizacji imprez i zlotów motoryzacyjnych. Położony jest w Kamieniu Śląskim, około 25 kilometrów od Opola. Powstał w 2016 roku, co było efektem przekształcenia dawnego lotniska. Nawierzchnia została zrewitalizowana, a budynki zaadaptowane na potrzeby realizacji eventów motoryzacyjnych. Po torze Silesia Ring jeździły już tak kultowej pojazdy jak Lamborghini Gallardo, Ferrari 458 Italia, Audi R8 i wiele innych. Obiekt wykorzystywany jest do organizacji spotkań motoryzacyjnych, sportowych, imprez integracyjnych oraz branżowych. Dogodna lokalizacja umożliwia szybki i prosty dojazd z największych miast w całej Polsce.
Dane toru:
nawierzchnia
beton
długość
3600 m
szerokość
12-15 m
zakręty
15, 9 prawych, 6 lewych
typ
tor wyścigowy
Pokaż więcej produktów

Dojazd

Miejsce jest świetnie skomunikowane, dzięki czemu z powodzeniem sprawdzi się w przypadku organizacji imprez krajowych oraz międzynarodowych. Na tor, bez większych problemów dojechać można z największych okolicznych miast  (25 km do Opola, 60 km od Gliwic, 60 km od Lublińca, 8 km od autostrady A4) oraz stolic pobliskich krajów: Berlin, Wiedeń, Praga, Bratysława. Droga z każdej z nich nie powinna zająć dłużej niż 4,5 godziny. Hotel oraz restauracja znajdujące się w pobliżu, z ochotą przyjmą gości chcących pozostać w okolicy toru Silesia Ring na dłużej.

Charakterystyka toru

Różnorodność poszczególnych odcinków toru sprawia, że jest idealnym miejscem do przetestowania umiejętności kierowcy oraz możliwość sportowych pojazdów. Tor konfigurować można na 7 różnych sposobów, tworząc kilka całkowicie odrębnych odcinków kartingowych, co umożliwia organizowanie wielu wydarzeń jednocześnie. Długość głównej pętli toru wynosi 3600 m. Jest to drugi najdłuższy tor wyścigowy w Polsce. Na pierwszym miejscu klasyfikuje się Tor Poznań. Nitka toru Silesia Ring składa się z 15 zakrętów (9 prawych i 6 lewych), a najdłuższa prosta ma długość 600 metrów. Najszersza część to prosta startowa, która mierzy 15 metrów. Tor w najwęższym miejscu ma szerokość 12 metrów.  Wykorzystanie asfaltowej nawierzchni gwarantuje doskonałą przyczepność i wysoki komfort jazdy. Wiaty garażowe z wjazdem na pit lane połączone są z budynkiem szkoleniowo-konferencyjnym, w którym znajdują się sale szkoleniowe, zaplecze sanitarne i kuchenne oraz doskonale wyposażony warsztat z zapleczem rewizyjnym. 

Bezpieczeństwo

Podczas emocjonujących i pełnych adrenaliny przejażdżek sportowymi pojazdami konieczne jest zadbanie o wysoki stopień bezpieczeństwa na torze. Tor Silesia Ring zabezpieczony jest barierami energochłonnymi, które w razie kolizji uniemożliwiają pojazdom opuszczenie drogi. Zastosowano także trzy pułapki żwirowe umieszczone na najtrudniejszych do pokonania zakrętach, mające za zadanie wyhamowanie auta po zjechaniu z trasy. Tor został przystosowany do jazdy nawet podczas silnego deszczu, poprzez zastosowanie na całej długości odwodnienia liniowego typu “I”, który charakteryzuje się wytrzymałością w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych. Każde wydarzenie obstawiane jest również przez służby medyczne gotowe zareagować i udzielić pomocy w razie potrzeby. Całość stwarza doskonałe warunki do sprawdzenia potencjału każdego pojazdu wjeżdżającego na tor.

Co poza przejażdżką?

Tor Silesia Ring, poza emocjonującymi jazdami super samochodami oferuje również szereg atrakcji, z których skorzystać mogą osoby chcące pozostać w Kamieniu Śląskim na dłużej. Na terenie toru znajduje się obiekt biznesowo-konferencyjny o łącznej powierzchni 1200 m2, z którego można obserwować to, co dzieje się na torze wychodząc na taras lub korzystając z panoramicznego przeszklenia. Dzięki odpowiednim przystosowaniom, z budynku mogą korzystać także osoby niepełnosprawne. W najbliższej okolicy toru znajduje się restauracja oraz hotel dla osób zainteresowanych noclegiem. Fanów off roadu ucieszy dostępność profesjonalnego toru przeznaczonego do jazdy terenowej oraz quad cross. Chętni mogą skorzystać również z pola golfowego. Lokalizacja umożliwia także bliski kontakt z naturą oferując malownicze lasy i tereny, które przemierzać można rowerem lub poruszając się na quadach. Ciekawą propozycją jest także zwiedzanie Pałacu i Parku w Kamieniu Śląskim.

Nasza oferta

Podsumowując, Tor Silesia Ring w Kamieniu Śląskim to doskonałe miejsce do spełnienia motoryzacyjnych marzeń. W naszej ofercie znajduje się wiele zachwycających pojazdów, których potencjał można sprawdzić zasiadając za kierownicą jednego z nich. Jest to między innymi: Lamborghini Gallardo, Nissan GT-R, Audi R8, Ferrari 458 Italia, BMW I8, Porsche 911 GT3 i wiele innych. Warto dodać, że eventy motoryzacyjne to nie tylko okazja do przejażdżki jedną z perełek motoryzacji, ale także możliwość podziwiania i przyjrzenia się z bliska innym pojazdom, które aktualnie będą znajdowały się na torze. Jazdy super samochodami dostępne są także dla nastolatków, osób bez prawa jazdy, lub tych, które chciałyby, by możliwości auta zaprezentował im ktoś doświadczony w tej dziedzinie. Wtedy za kierownicą siada wyspecjalizowany instruktor, który na co dzień ma do czynienia ze sportową jazdą. W bardzo emocjonujący, ale przede wszystkim bezpieczny sposób pokaże każdemu ochotnikowi, jaki potencjał drzemie pod maskami motoryzacyjnych bestii. Jazda jednym  z oferowanych przez nas pojazdów na torze Silesia Ring to przeżycie, które na zawsze pozostanie w pamięci każdego fana mocnych wrażeń. Wystarczy kupić voucher i wybrać dogodny dla siebie termin. Spotkania na torze odbywają się w terminach wyznaczonych przez organizatora, zwykle weekendowo, w sezonie wiosenno-letnim.


Jesteśmy częścią spółki , poznaj inne nasze marki: