1. Go-Racing
  2. Jazda
  3. Ferrari

Jazda Ferrari po torze lub ulicami miasta

Ferrari to włoska marka produkująca sportowe samochody, która prężnie działa na rynku motoryzacyjnym od 1938 roku. Obecnie marka Ferrari wchodzi w skład innego włoskiego koncernu – Fiat, a jej główna siedziba mieści się w rodzinnych stronach założyciela. Jej twórcą był Enzo Ferrari, który marzył o karierze śpiewaka operowego, pisarza sportowego i kierowcy wyścigowego. Te dwa ostatnie marzenia udało mu się w pełni zrealizować. Kiedy był jeszcze dzieckiem razem ze swoim ojcem wybrał się na wyścigi samochodowe, które zafascynowały go tak bardzo, że sam zamarzył o karierze w roli kierowcy. Jeździć samochodem nauczył się już jako trzynastolatek. Motoryzacyjna pasja pochłonęła go tak bardzo, że z czasem przekuła się w stworzenie marki, która uchodzi dziś za jedną z najbardziej legendarnych i prestiżowych na świecie. Jazda Ferrari to synonim klasy i luksusu, o których zaznaniu marzą miliony kierowców. Przejażdżka Ferrari dostępna w naszej ofercie pomoże spełnić to marzenie.
Czytaj więcej
Filtry
Pokaż więcej produktów

Początki legendy

Enzo Ferrari związany był z motoryzacją od najmłodszych lat. Jego ojciec prowadził skromny warsztat metalowo-mechaniczny, w którym mały Enzo miał swój pierwszy kontakt z motoryzacją. Na urzeczywistnianie dziecięcych marzeń nie trzeba było długo czekać. W 1919 roku Enzo został kierowcą testowym w C.M.N., a rok później wstąpił w szeregi Alfy Romeo. Z czasem stworzył też własny zespół wyścigowy Scuderia Ferrari, do którego należeli bardzo utalentowani kierowcy, mający do dyspozycji wspaniałe samochody. W 1938 roku porzucił funkcję managera Scuderii Ferrari na rzecz objęcia kierownictwa fabrycznego działu sportu Alfy Romeo. Stworzył też własną firmę, która zajmowała się dostarczaniem części samochodowych dla drużyn wyścigowych. W 1940 roku zakłady Alfa Romeo pod presją sytuacji ekonomicznej zmieniły profil swojej działalności, skupiając się na produkcję militarną. Enzo Ferrari nie widział w Alfie już dłużej dla siebie miejsca. Obarczony czteroletnią klauzulą zakazującą mu zajmowania się sportem samochodowym, dostosował swoją fabrykę do produkcji narzędzi, części do samolotów i samochodów. Tak narodziła się legenda motoryzacji. 

Jazda Ferrari w wyścigach samochodowych

Pierwszy egzemplarz sportowego Ferrari ukazał się w 1947 roku. Ferrari 125 S zostało stworzone z myślą o wyścigach samochodowych i prywatnym użytku. Doskonale sprawdziło się w obu zastosowaniach. Kilka tygodni od premiery, zasiadający za kierownicą Ferrari Franco Cortese, odniósł zwycięstwo w zawodach Grand Prix Rzymu. To wydarzenie zapoczątkowało pasmo sukcesów, dzięki którym marka wspięła się na sam szczyt. Innym wyścigowym Ferrari, które zapisało się na kartach historii był model 166M, za kierownicą którego Luigi Chinetti wygrał wyścig 24 Godziny Le Mans, a José  Gonzales zwyciężył w Grand Prix Formuły 1. Jazda za kierownicą Ferrari pozwalała odnieść kierowcom spore osiągnięcia w sporcie. W 1950 roku nastąpił przełomowy moment. Ferrari wstąpiło do Formuły 1, gdzie pozostało do dzisiaj. W czerwonych barwach marki występowały takie sławy jak Alberto Ascari, Niki Lauda, Michael Schumacher. Przez lata Ferrari zgromadziło na swoim koncie kilkanaście mistrzowskich tytułów. Pod przewodnictwem Enzo Ferrari auta wygrały około 5000 wyścigów na całym świecie. 

Przejażdżka Ferrari – uosobienie luksusu

Enzo z dużą determinacją prowadził markę Ferrari do zwycięstwa. Mimo dużych sukcesów jakimi może poszczycić się firma, jej kondycja miewała lepsze i gorsze chwile, w efekcie czego obecnie 85% udziałów Ferrari należy do Fiata, kolejne 5% posiada fundusz inwestycyjny z ZEA, a pozostała część przypadła w udziale synowi Enzo – Piero Ferrari, który otrzymał swoje udziały po śmierci ojca w 1988 roku. Już za rządów Enzo marka starała się wprowadzić dla swoich klientów możliwość personalizacji, która współczesnym klientom daje niesamowite pole do popisu. Inżynierowie i projektanci wnętrz dokładają wszelkich starań, by przystosować auta do indywidualnych oczekiwań każdego klienta tak, by przejażdżka Ferrari była ucieleśnieniem ich marzeń. Przyszli właściciele Ferrari mogą liczyć na wyszukane propozycje dodatków i unowocześnień. Ich niebotyczna cena nie zniechęca, zamożnych amatorów wciąż nie brakuje. Mocno ograniczona liczba niektórych egzemplarzy jeszcze bardziej podsyca chęć posiadania Ferrari, którego limitowane modele osiągnęły astronomiczne ceny sprzedaży. Jazda za kierownicą Ferrari niezmiennie ma w sobie wiele prestiżu. Producenci dbają o jego zachowanie, wprowadzając na rynek określoną liczbę egzemplarzy rocznie, tak by jazda Ferrari nie straciła na ekskluzywności.

Auta spod znaku czarnego rumaka

Logo Ferrari to doskonale rozpoznawalny symbol na całym świecie. Przedstawia wierzgającego, czarnego konia na tle żółtej tarczy, który stoi na dwóch nogach. Charakterystyczny symbol nawiązuje do historii wybitnego włoskiego pilota Francesco Baracca. Mężczyzna został w ten sposób doceniony za swoje zasługi dla ojczyzny podczas I wojny światowej. Włoski lotnik zestrzelił aż 34 samoloty wroga. W 1916 roku namalował na kadłubie swojego myśliwca emblemat czarnego, wierzgającego ogiera, chcąc w ten sposób oddać hołd kawalerii powietrznej. Dwa lata później jego samolot został zaatakowany przez Austriaków, a pilot poniósł śmierć na miejscu. Za swoje czyny otrzymał Order Korony Italii, najwyższe włoskie odznaczenie wojskowe. Enzo Ferrari osobiście poznał jego rodziców, którzy zezwolili mu na wykorzystanie symbolu ich syna, twierdząc przy tym, że przyniesie mu szczęście. Spoglądając dziś w przeszłość można bez wahania stwierdzić, że ich słowa były prorocze. Enzo Ferrari był pod wielkim wrażeniem umiejętności pilota i chętnie wykorzystał jego znamienity symbol, honorując w ten sposób pamięć bohatera. Czarny ogier na żółtym tle to nie jedyny znak rozpoznawczy marki. Ferrari, choć dostępne w szerokiej gamie kolorów, najczęściej utożsamiane jest z czerwienią. Zdaniem niektórych miłośników włoskiego koncernu, prawdziwe Ferrari może być tylko czerwone. Początkowo Ferrari produkowane było wyłącznie w tym kolorze, co sprawiło, że jego miłośnicy silnie przywiązali się do wizerunku sportowego auta w czerwonym kolorze, wręcz rezerwując je dla Ferrari. To zamiłowanie klientów widoczne jest również w sprzedaży. Auta w kolorze czerwieni stanowią niemal połowę łącznej liczby sprzedanych egzemplarzy.

Najpopularniejsze modele Ferrari

Marka wykreowana przez Enzo Ferrari, dzięki jego zamiłowaniu do precyzji, szybkości i piękna, stała się samochodową legendą. Jazda Ferrari to uosobienie prawdziwej sportowej klasy, wobec której respekt powinny czuć wszystkie inne koncerny konkurujące z marką. Do najbardziej kultowych modeli Ferrari, które przyczyniły się do rozkwitu marki zalicza się  Ferrari Testarossa, Ferrari 550, Ferrari F430 czy Ferrari Modena. To tylko wybrane przykłady, które można mnożyć. Produkowane obecnie Ferrari F458, Ferrari California, Ferrari F12berlinetta i Ferrari FF cieszą się prawdziwym uwielbieniem miłośników sportowych aut na całym świecie, sprawiając, że marka nie traci na wartości i wciąż umacnia swoją pozycję. Na szczególne wyróżnienie zasługuje zaprojektowany na cześć założyciela marki model Ferrari Enzo. Wyprodukowano go w limitowanej edycji w liczbie 399 egzemplarzy. Na jego posiadanie mogli pozwolić sobie nieliczni, a o możliwości jego nabycia decydowali sami szefowie firmy. Warunkiem, jaki musiał spełniać potencjalny nabywca, był wcześniejszy zakup Ferrari F40 i F50. W Polsce odnotowano trzech szczęśliwych kupców. Model Enzo posłużył także w celach charytatywnych. W 2004 roku stworzono czterechsetny model, który trafił na licytację wraz z podpisem papieża. Zgromadzone środki ze sprzedaży w wysokości 1,3 mln euro przekazano dla ofiar tsunami w Azji. Model Enzo szczególnie zapisał się w historii marki.

Jazda Ferrari na prezent 

Jazda Ferrari na prezent to doskonały upominek dla każdego fana motoryzacji. Kultowe modele dostępne w naszej ofercie z pewnością spełnią wymagania miłośników sportowej jazdy, pragnących poczuć prawdziwy przypływ adrenaliny za kierownicą. Sportowa sylwetka aut włoskiej ikony motoryzacji wywiera ogromne wrażenie, nie pozwalając przejść obojętnie obok któregokolwiek modelu spod znaku czarnego rumaka. Jazda Ferrari z naszym voucherem nie jest już zarezerwowana wyłącznie dla nielicznych czy wybranych. Wybierz model auta i tor, i spełnij marzenie swoje lub bliskiej osoby o poprowadzeniu tej sportowej bestii. Nasz voucher na przejazd Ferrari na torze z pewnością dostarczy niebywałych emocji. Przejażdżka Ferrari jest przeżyciem, które na długo zapisze się w pamięci!

Przejazd Ferrari na torze

Jazda Ferrari odbywa się podczas eventów motoryzacyjnych na torach wyścigowych w całej Polsce. Doskonały stan techniczny każdego obiektu pozwala na przetestowanie auta w bezpiecznych warunkach, które sprzyjają rozwijaniu wysokich prędkości. Eventy to całodniowe imprezy motoryzacyjne, na których nie zabraknie innych kultowych modeli aut, którym będzie okazja przyjrzeć się z bliska. Na wydarzenie można wybrać się wspólnie z bliskimi, z którymi posiadacz vouchera z pewnością chętnie podzieli się ogromnymi wrażeniami, jakie wywrze na nim przejazd Ferrari na torze.

Jazda za kierownicą Ferrari i nie tylko

Przejażdżka Ferrari dostępna jest w kilku wariantach. Jazda Ferrari na prezent może przybrać formę jazdy po torze w roli kierowcy lub pasażera, a także jazdy ulicami miast. Kultowe auto można również porównać w pasjonującym pojedynku stoczonym na torze z innymi sportowymi modelami w roli kierowcy. Możliwości jest naprawdę wiele! Jazda za kierownicą Ferrari poprzedzona jest szkoleniem z instruktorem, który przedstawi zasady bezpieczeństwa obowiązujące na torze i zapozna z obsługą pojazdu. Podczas jazdy zostaje obecny w pojeździe, zajmując miejsce pasażera, z którego udziela cennych rad kierującemu, dzięki którym lepiej wykorzysta sportowego ducha supersamochodu. Dla osób, które nie posiadają uprawnień lub nie czują się pewnie za kierownicą szybkich aut, przygotowaliśmy jazdę w roli pasażera. Ferrari zaprezentuje wówczas zawodowy kierowca rajdowy, którego umiejętności i doświadczenie w połączeniu z niesamowitym potencjałem auta, zapewnią niesamowite wrażenia z jazdy. Nie czekaj, zacznij spełniać marzenia już dziś!


Jesteśmy częścią spółki , poznaj inne nasze marki: