1. Go-Racing
  2. Jazda
  3. Ford

Jazda Fordem po torze lub ulicami miasta

Ford to legendarna amerykańska marka, która jest rozpoznawalna na całym świecie. Jej nazwa, podobnie jak w przypadku kilku innych czołowych marek motoryzacyjnych, pochodzi od nazwiska twórcy – Henry’ego Forda. Marka należy do koncernu Ford Motor Company i jest piątym co do wielkości producentem samochodów na świecie. Choć Ford nie był konstruktorem pierwszego auta, jego samochód podbił amerykański rynek, wysoko zawieszając poprzeczkę swoim konkurentom.
Czytaj więcej
Filtry

Początki legendy Forda

Henry Ford należy do jednej z najważniejszych postaci, jakie zapisały się w historii motoryzacji. Już od najmłodszych lat przejawiał pasję do mechaniki i nowoczesnych technologii, a wielka fascynacja, której doznał obserwując przejazd pojazdu napędzanego parą, stała się się dla niego impulsem do rozpoczęcia pracy nad konstrukcją własnego pojazdu. Henry zapoczątkował realizację swojego planu tworząc spółkę Detroit Cadillac Company, jednak wskutek konfliktu ze współudziałowcami, wycofał się z koncernu. Postanowił założyć autorską firmę, jednak przedsięwzięcie wymagało zgromadzenia odpowiedniego kapitału. W tym celu Ford stanął do rywalizacji w wyścigu samochodowym z uznanym kierowcą Aleksandrem Wintonem. Henry zdobył zwycięstwo, a wygraną przeznaczył na założenie swojego przedsiębiorstwa, któremu zawdzięczamy dziś prawdziwe ikony motoryzacji. Jazda Fordem od samego początku istnienia marki stała się bardzo popularnym i powszechnym zjawiskiem. 

Jazda Fordem na każdą kieszeń

Ford Motor Company już jako firma kierowana samodzielnie przez jej założyciela zaprezentowała swoje pierwsze auto w 1907 roku. Samochód zmotoryzował niemal całe Stany Zjednoczone. Tak wielkiego sukcesu, jakim cieszył się Model T, trudno szukać w historii. Przez 19 lat linię produkcyjną opuściło aż 15 milionów egzemplarzy tego auta, co stanowi wręcz niewiarygodny wynik. Głównym atutem modelu było zapewnienie klientowi maksymalnego poziomu jakości i funkcjonalności przy możliwie najprostszej obsłudze. Model T miał przy tym atrakcyjną cenę – niespełna 500 dolarów. Taka koncepcja okazała się strzałem w dziesiątkę. Popularny Model T odnosił największe notowania w liczbie sprzedanych egzemplarzy i wiódł ten prym przez długi czas. Niewątpliwie do zbudowania imperium Forda przyczynili się bracia Dodge, którzy później zdecydowali się postawić na wykreowanie własnej marki samochodów. Bracie Dodge zajmowali się produkcją części samochodowych i dostarczyli niemal wszystkie komponenty, które posłużyły do konstrukcji Modelu T. Zyski zgromadzone ze sprzedaży pierwszego auta pozwoliły Henery’emu umacniać potęgę swojej marki. Z czasem powstały kultowe modele, które sprawiły, że jazda Fordem stała się marzeniem milionów kierowców na całym świecie.

Sportowy Ford – ikona motoryzacji

Samochody Forda zapisały się na kartach historii motoryzacji w szczególny sposób. Historia ta jest kontynuowana po dziś, a na rynek trafiają coraz to bardziej unowocześnione modele, które bez problemu mogą konkurować z innymi wiodącymi markami supersamochodów. Ford specjalizuje się w produkcji aut osobowych, które doskonale sprawdzają się w miejskim otoczeniu, jednak to sportowe modele samochodów uczyniły Forda sławnym na całym świecie. Pierwszym luksusowym modelem marki Ford był Ford Thunderbird, który wyprodukowany w 1955 roku w wersji coupe oraz kabriolet, doskonale wpisał się w segment samochodów sportowych. Samochód został wyprodukowany w kilku generacjach, a pierwsza z nich pozwalała osiągnąć prędkość maksymalną na poziomie 187 km/h. Ford aktywnie działał w sportach motoryzacyjnych. Jego firma dostarczała silniki do bolidów startujących w popularnych wyścigach Indy. W niedługim czasie od premiery Thunderbirda powstał kolejny sportowy Ford, który kilkukrotnie pobił triumfujące w zawodach wyścigowych marki. Mowa o legendarnym Fordzie GT40, który został czterokrotnym zwycięzcą prestiżowego wyścigu Le Mans. Prędkość maksymalna jednego z pierwszych modeli wynosiła 357 km/h. Bodźcem do jego skonstruowania był konflikt właściciela amerykańskiego koncernu z innym motoryzacyjnym gigantem – Enzo Ferrari. Przedmiotem konfliktu była stajnia z Maranello, którą Ford chciał odkupić od Ferrariego. Mimo zaawansowanych uzgodnień Ferrari ostatecznie rozmyślił się, a Ford w akcie zemsty postanowił zakończyć jego nieprzerwane pasmo zwycięstw w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, którego z pomocą modelu GT40 stał się triumfatorem w latach 1966-1969. Najbardziej legendarnym autem marki jest jednak bez wątpienia inny sportowy Ford, który stał się prawdziwą ikoną motoryzacji. Ford Mustang to auto, które podbiło cały świat, a jego produkcja trwa nieprzerwanie do dziś. Początkowo auto miało nosić nazwę Allegro, jednak ostatecznie zdecydowano, że prędkość, siłę i wolność, jakich można doświadczyć podczas jazdy tym wyjątkowym autem, może symbolizować tylko galopujący mustang, który spełnił jednocześnie dwie funkcje – stał się zarówno nazwą i znakiem modelu. Mustang charakteryzuje się masywną sylwetką i sportowymi osiągami. Pod maską amerykańskiego klasyka drzemie potężna moc, która pozwala na niezwykle szybką, dynamiczną i pełną adrenaliny jazdę. Jazda sportowym Fordem stała się obiektem pożądania kierowców na całym świecie. Sprzedaż auta przerosła najśmielsze oczekiwania. Mustang zyskiwał popularność z dnia na dzień, a jego tempo sprzedaży podbijały kinowe ekranizacje, do których chętnie wykorzystywano popularny model. Ford Mustang to auto, które przypieczętowało globalny sukces marki.

Jazda sportowym Fordem

Jazda sportowym Fordem to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji, szczególnie dla tego, który ceni sobie amerykański styl. W Twoim otoczeniu jest osoba, która uwielbia sportową jazdę i marzy o przejażdżce niesamowitym autem? A może to właśnie Ty jesteś motoryzacyjnym maniakiem i chętnie przetestujesz supersamochód? Sportowy Ford będzie idealnym wyborem! Jazda sportowym Fordem z pewnością nikogo nie rozczaruje! Brak prawa jazdy nie stanowi dla nas bariery w spełnieniu marzeń Twoich i Twoich bliskich. W naszym serwisie dostępna jest jazda Fordem w roli kierowcy i pasażera. Zanim uczestnik zajmie miejsce kierowcy, weźmie udział w krótkim szkoleniu z instruktorem, który przedstawi zasady bezpieczeństwa i scharakteryzuje auto. Instruktor pozostaje obecny również podczas jazdy, udzielając kierującemu cennych wskazówek z fotela pasażera, dzięki którym jeszcze lepiej wykorzysta potencjał auta. Jazda w roli pasażera wbrew pozorom dostarcza równie potężnej dawki adrenaliny! Za kierownicą sportowego Forda zasiądzie doświadczony kierowca rajdowy, który zaprezentuje możliwości auta realizując niezwykle dynamiczną przejażdżkę. Dla tych, którym wciąż mało emocji przygotowaliśmy coś specjalnego – sportowy pojedynek aut z udziałem Forda. Jego uczestnik zrealizuje jazdę w roli kierowcy każdym z aut dostępnych w pakiecie. Zapoznaj się z pełną ofertą jazdy Fordem po torze i już dziś zacznij spełniać marzenia!

Jazda Fordem po torze

Jazda Fordem realizowana jest podczas całodniowych eventów motoryzacyjnych, nad których organizacją czuwa sztab profesjonalistów. Eventy odbywają się na profesjonalnych torach wyścigowych w całej Polsce. Ich doskonała nawierzchnia stwarza bezpieczne warunki do przetestowania sportowych aut. Jazda Fordem po torze to świetna okazja, by przekonać się, co tak naprawdę potrafi to auto. Potężny ryk silnika tej amerykańskiej ikony przyprawia o dreszcz nawet najbardziej doświadczonego kierowcę! Wymagająca trasa toru wyścigowego obfitująca w kręte i proste odcinki pozwoli w pełni wykorzystać sportowe parametry auta. Uczestnik może wybrać się na event w towarzystwie rodziny i przyjaciół, z którymi będzie mógł podzielić się niesamowitymi emocjami tuż po zakończonej jeździe. Jazda Fordem po torze to niebanalny prezent, który zachwyci każdego fana motoryzacji. Warto wspomnieć, że na evencie nie zabraknie wielu innych sportowych modeli aut, które widziane z bliska wywołują ogromne wrażenie. Jazda sportowym Fordem to przygoda, która dostarczy niesamowitych emocji, które na długo zapiszą się w pamięci!


Jesteśmy częścią spółki , poznaj inne nasze marki: