Strona główna Koszyk
Szukaj
  1. Go-Racing
  2. Tory
  3. Tor Kielce - Miedziana Góra

Tor Kielce - Miedziana Góra

Tor Miedziana Góra, oddalony około 12 kilometrów od Kielc, to jeden z najciekawszych torów wyścigowych w naszym kraju. Tor Kielce Miedziana Góra oferuje wspaniałą rozrywkę zarówno dla kierowców amatorów, jak i profesjonalistów. Na terenie toru wyścigowego Miedziana Góra odbywają się też liczne wydarzenia i imprezy motoryzacyjne. Sprawdź naszą ofertę jazd, które możesz podarować komuś w prezencie lub spełnić w ten sposób swoje własne marzenie. 
Dane toru:
nawierzchnia
asfalt
długość
980 m
szerokość
10-14 m
zakręty
16
najdłuższa prosta
450 m

Parametry i infrastruktura toru

Tor samochodowy Miedziana Góra jest drugim co do wielkości torem wyścigowym w Polsce, po torze poznańskim. W skład toru Miedziana Góra wchodzą dwie pokryte asfaltem pętle. Mała pętla, tak zwany owal, ma długość 1140 metrów. Duża pętla liczy 4160 metrów. Okolica wokół toru wyścigowego Kielce w Miedzianej Górze jest bardzo malownicza. Duża pętla biegnie częściowo przez las, a częściowo pokrywa się z drogą krajową 74. Różnica wysokości toru wynosi 60 metrów. Ma on w sumie 16 zakrętów. Najbardziej atrakcyjną częścią trasy jest najdłuższa prosta, licząca 450 metrów. Kierowcy mogą się tu rozpędzić i sprawdzić możliwości i dynamikę prowadzonych pojazdów. Tor daje też możliwość szybkiego wejścia w pierwszy łuk, potocznie zwany „patelnią”. Tor Miedziana Góra to także miejsce na gokarty. Znajduje się tu dodatkowo 880-metrowy tor kartingowy Miedziana Góra

Historia toru

Tor Miedziana Góra powstał w 1977 roku z inicjatywy Włodzimierza Wójcikiewicza - prezesa Automobilklubu Kieleckiego, przy współpracy z Polskim Związkiem Motorowym oraz zakładami z regionu świętokrzyskiego. Był pierwszym torem samochodowo-motocyklowym w Polsce. Projektantem toru był Józef Marcinkowski. Oficjalne otwarcie miało miejsce 26 czerwca 1977 roku. Niewiele później nastąpiła jeszcze jego rozbudowa - powstał budynek administracyjny, motel oraz kemping mający 150 miejsc dla przyczep kempingowych i 50 miejsc namiotowych. Całość należy do Automobilklubu Kieleckiego.

Imprezy organizowane na torze

Przez ponad 35 lat funkcjonowania, na torze wyścigowym Kielce w Miedzianej Górze odbyło się około 100 eventów i imprez motoryzacyjnych, w których zawodnicy walczyli o tytuł mistrza kraju. Miały tu miejsce rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski połączone z Pucharami znanych marek samochodowych. Regularnie odbywa się tu cykl imprez SuperOES, organizowanych przez Automobilklub Kielecki. Do udziału w wyścigach  SuperOES może się zgłosić każdy kierowca posiadający prawo jazdy, sprawny technicznie samochód oraz aktualne ubezpieczenie OC. Impreza od lat cieszy się wysoką frekwencją i biorą w niej udział zawodnicy z całej Polski. W 2000 roku na torze Kielce Miedziana Góra odbyły się też szosowe kolarskie mistrzostwa Polski. Od lat 80-tych w każdą niedzielę na torze odbywa się giełda samochodowa, uznawana za jedną z największych i najlepiej zorganizowanych w Polsce. 


Nasza oferta jazd na Torze Miedziana Góra

Tor Miedziana Góra na prezent to świetny wybór dla amatorów prędkości - tych doświadczonych i tych, którzy za kierownicą sportowego auta zasiądą po raz pierwszy. W naszej ofercie znajdziesz vouchery na jazdy, które będą spełnieniem marzeń każdego fana motoryzacji. Możesz podarować w prezencie jazdę po torze Miedziana Góra Lamborghini Huracan, które rozpędza się do pierwszych 100 km/h w zaledwie 3,2 sekundy, a ponadto wygląda obłędnie. W naszej ofercie jest też jazda podczas imprezy motoryzacyjnej jednym z najszybszych samochodów na świecie –  Porsche 911 Carrera. Chcesz komuś sprawić przejażdżkę prawdziwym bolidem? Zamów voucher na przejazd KTM X-BOW - ultralekkim, sportowym autem, o wyróżniającej się budowie nadwozia typu roadster. 


Mamy też świetne vouchery na przejazdy na miejscu pasażera, w tym takie, które są przeznaczone na prezent dla dziecka. Małemu miłośnikowi motoryzacji możesz sprezentować na przykład jazdę Ferrari Italia po Torze Miedziana Góra lub jazdę amerykańskim klasykiem - Fordem Mustangiem. Do wyboru jest także pełna emocji przejażdżka na miejscu pasażera McLarena 570 GT - auta, które do pierwszej setki rozpędza się w niecałe 3,4 sekundy. Atrakcje te przeznaczone są już dla dzieci od 5 lat i realizowane są podczas eventów motoryzacyjnych. Młodzi fani sportowych aut mogą więc potem spędzić czas oglądając wraz z rodziną inne przejazdy. 


Szczególną atrakcją z naszej oferty jest też drifting na torze wyścigowym Kielce Miedziana Góra. Osoba obdarowana zasiada za kierownicą Subaru BRZ lub BMW M2 i w towarzystwie instruktora bierze udział w specjalnie przygotowanych ćwiczeniach z kontrolowanego poślizgu, zalicza serię ostrych zakrętów. To prawdziwy zastrzyk adrenaliny! Wyjątkową dawką emocji i niezapomnianym przeżyciem jest też co-drive z Wojtkiem Chuchałą po torze Kielce-Miedziana Góra. Trwająca 30 minut przejażdżka jako pasażer u boku Mistrza Rajdowego to spełnienie marzeń dla wielu miłośników czterech kółek. Kierowca zaprezentuje możliwości pojazdu i warunki panujące na torze Miedziana Góra. 


Ciekawym wyborem, szczególnie dla “świeżych” kierowców, jest także szkolenie bezpiecznej jazdy realizowane na torze Kielce Miedziana Góra. Podczas 8-godzinnego kursu osoba obdarowana dowie się między innymi w jaki sposób reagować w przypadku utraty panowania nad kierownicą podczas poślizgu czy jak omijać przeszkody na zróżnicowanej nawierzchni. Szkolenie odbywa się z wykorzystaniem samochodu osoby obdarowanej, dzięki czemu może ona lepiej poznać możliwości swojego pojazdu.


Tor Miedziana Góra to wyjątkowe miejsce, które warto odwiedzić zarówno, by spróbować swoich możliwości za kierownicą pięknych, sportowych aut, a także by uczestniczyć w imprezach oraz poczuć klimat tego kultowego i ciekawego toru. Jazdy realizowane na torze Kielce Miedziana Góra to gwarantowana satysfakcja i adrenalina. 


Jesteśmy częścią spółki , poznaj inne nasze marki: