Strona główna Koszyk
Szukaj
  1. Go-Racing
  2. Tory
  3. Tor Pszczółki

Tor Pszczółki

Tor Pszczółki jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce, oddanym do użytku w 2015 roku. Zlokalizowany jest około 20 kilometrów na południe od Gdańska, przy zjeździe z autostrady Bursztynowej, co czyni go łatwo dostępnym dla mieszkańców Trójmiasta. Realizowane są na nim imprezy motoryzacyjne pod okiem doświadczonych instruktorów i kierowców rajdowych. Każdy miłośnik czterech kółek spędzi w tym miejscu wyjątkowe chwile, które na długo pozostaną w jego pamięci. Na torze odbywają się jazdy najpopularniejszymi samochodami, które udostępniane są w naszej ofercie.
Dane toru:
nawierzchnia
asfalt
długość
1050 m
szerokość
10 m
zakręty
5
najdłuższa prosta
300
Pokaż więcej produktów

Infrastruktura obiektu

Autodrom Pomorze zajmuje powierzchnię 8 hektarowego terenu, na którym znajdują się: tor kartingowy (1047 metrów), tor ziemny quadowy (500 metrów), płyty poślizgowe: prostokątna oraz pierścienna, plac manewrowy, a także budynek biurowy z salą wykładową. Na potrzeby imprez motoryzacyjnych wyodrębniona jest nitka toru o łącznej długości 1050 metrów, gdzie najdłuższa prosta wynosi 300 metrów. Taki wymiar stwarza warunki do przetestowania przyspieszenia każdego samochodu. Przejazd jest urozmaicony aż o 5 zakrętów, które pozwolą przekonać się o tym jaką posiadają przyczepność wybrane pojazdy. Tor został stworzony z myślą o tym aby kierowcy czuli się bezpiecznie i pewnie a wpływ ma na to między innymi jego szerokość, która wynosi 10 metrów oraz asfaltowa powierzchnia. Tor został wyposażony także w sygnalizację świetlną oraz pomiar czasu przejazdu, co dodatkowo podnosi poziom adrenaliny i wprowadza element rywalizacji.

Co warto zwiedzić?

Lokalizacja toru Pszczółki jest z pewnością dużą zaletą dla osób, które planują wyjazd nad polskie morze. Realizacja vouchera w tym miejscu może być dodatkową atrakcją podczas wakacyjnego urlopu w Trójmieście i okolicach. Sam Gdańsk jest jednym z najcenniejszych zabytkowych miast w Polsce, które zdecydowanie warto odwiedzić. Najlepszym rozwiązaniem będzie zaplanowanie kilkudniowego pobytu, tak aby pozwolić sobie na zwiedzenie nie tylko Gdańska ale również Gdyni i Sopotu. Jeżeli zaś Trójmiasto znasz jak własną kieszeń, to nic straconego. Możesz wyłącznie zatrzymać się na torze, wziąć udział w evencie a dalej wybrać się wzdłuż wybrzeża, gdzie tylko dusza zapragnie. Będąc jednak na terenie Autodromu Pomorze, warto zwiedzić drewniany wiatrak holender z XIX wieku, który został wpisany do rejestru zabytków w Pszczółkach. 

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Autodrom Pomorze

Na terenie toru prężnie działa ośrodek doskonalenia jazdy, gdzie instruktorzy przeprowadzają różnego typu szkolenia. Uczestnicy kursów mają w tym miejscu okazję poćwiczyć niebezpieczne sytuacje na drodze i dowiedzieć się jak ich unikać. Nowoczesne płyty poślizgowe, plac manewrowy i urządzenia nawadniające to niezbędne wyposażenie, które symuluje ekstremalne przypadki i uczy jak sobie z nimi radzić. Przez szkołę organizowane są lekcje dla kierowców motocykli, samochodów osobowych, samochodów ciężarowych a także autobusów. Jednym z ciekawszych kursów jest jazda defensywna, która charakteryzuje się przewidywaniem i odpowiedzialnością na drodze. 

Imprezy na torze

Tor w Pszczółkach często jest wybierany jako miejsce wszelkich imprez motoryzacyjnych. Dużą zaletą toru jest jego nowoczesne wyposażenie, które przyciąga wielu fanów czterech kółek. W okresie wiosenno-letnim na torze organizowane są całodniowe eventy, kiedy to największe firmy motoryzacyjne udostępniają swoje samochody do przejazdów. Imprezy takie są wielką atrakcją dla wszystkich fanów sportowych samochodów, ponieważ każdy może zmierzyć się z najpopularniejszymi maszynami na świecie. Na terenie obiektu realizowane są także driftowe puchary Polski, Drift Open, zawody Time Attack, Truck Day czy eventy dla znanych firm, takich jak Mercedes Benz, Auto Mobil. 

Bezpieczeństwo podczas eventu

Każda impreza na torze organizowana jest przez zespół doświadczonych instruktorów, którzy zapewniają bezpieczeństwo i flotę samochodów, które na bieżąco przechodzą przeglądy techniczne. Każdy uczestnik zanim przystąpi do jazdy, bierze udział w szkoleniu z zasad panujących na terenie obiektu i podczas prowadzenia samochodu. Wymiary toru, układ pętli oraz nawierzchnia mają szczególny wpływ na gwarancję spełnionych norm bezpieczeństwa. Tor ma zaledwie kilka lat, co świadczy o jego nowoczesnym wyposażeniu i niewielkim stopniu zużycia. Podczas jazdy za kierownicą, miejsce pasażera zajmuje instruktor, który udziela cennych rad i wskazówek. Jeżeli natomiast osoba obdarowana otrzyma przejażdżkę jako pasażer, odbędzie ją z kierowcą, który zaprezentuje możliwości samochodu. Tor wyścigowy Pszczółki otrzymał rekomendację między innymi Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu.

Na naszej stronie znajdziecie szeroką ofertę jazd na torze wyścigowym Pszczółki. Realizujemy vouchery na jazdę za kierownicą oraz dla osób, które nie posiadają prawa jazda, przejażdżki na miejscu pasażera. Dzięki imprezom jakie są organizowane na tym torze, każdy miłośnik czterech kółek może znaleźć się wśród samochodów, które znane są z gier komputerowych i filmów akcji. Voucher możesz zakupić dla siebie lub dla bliskiej osoby, która interesuje się motoryzacją i marzy o przejażdżce sportowym samochodem. Udział w evencie motoryzacyjnym to szczególne wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci!

Na torze Pszczółki realizowane są jazdy takimi samochodami jak Ferrari, Porsche 911, Audi R8 czy Nissan GT-R.

Jesteśmy częścią spółki , poznaj inne nasze marki: