Strona główna Koszyk
Szukaj
  1. Go-Racing
  2. Tory
  3. Tor Toruń

Tor Toruń

Tor Toruń to miejsce szkoleniowo-rekreacyjne na obrzeżach lotniska Bielany. Na terenie 20 hektarów Motoparku Toruń znajduje się asfaltowy tor wyścigowy oraz tor szutrowo-asfaltowy, a dodatkowo na obiekcie znajduje się tor motocyklowy do supercrossu i motocrossu, paintball, korty tenisowe oraz restauracja i 6 płyt poślizgowych dzięki którym można doskonalić się w wyprowadzaniu samochodu z poślizgu oraz panowania nad pojazdem w trudnych warunkach na drodze. Tor Toruń o długości 1050 metrów i 12 metrów szerokości to doskonałe miejsce do doskonalenia techniki jazdy. Tor wyścigowy można połączyć z odcinkami szutrowymi dzięki czemu doskonalenie jazdy będzie jeszcze lepsze i ciekawsze. Na torze wyścigowym Toruń można zrealizować jazdy sportowymi samochodami takimi jak Porsche 911, Lamborghini Gallardo czy też bolidami takimi jak Ariel Atom.
Dane toru:
nawierzchnia
beton
długość
1050 m
szerokość
12 m
zakręty
3
najdłuższa prosta
100 m
Pokaż więcej produktów

Tor wyścigowy w Toruniu

Tor Toruń zlokalizowany jest w pobliżu lotniska Bielany ok. 8 km od centrum Torunia. Betonowa nawierzchnia toru daje możliwość wykorzystania potencjału samochodów, a dodatkowo możliwość połączenia toru z odcinkami szutrowymi pozwala na doskonalenie technik jazdy. Tor wyścigowy w Toruniu to certyfikowany ośrodek doskonalenia techniki jazdy. Na obiekcie Motoparku dostępne są płyty poślizgowe, które nie tylko dostarczą ekstremalnych wrażeń, ale pozwolą również na doskonalenie jazdy w trudnych warunkach na drodze takich jak oblodzenie czy wyprowadzenie auta z poślizgu. 

Parametry i infrastruktura toru 

Pętla toru wyścigowego ma 1050 metrów długości i 12 metrów szerokości. Betonowa nawierzchnia toru doskonalne sprawdzi się podczas jazdy sportowym autami, a 3 zakręty 2 w prawo i 1 w lewo, jakie znajdują się na torze dostarczą wiele adrenaliny. Na torze wyścigowym najdłuższa prosta ma 100 metrów długości co pozwoli na sprawdzenie osiągów sportowego samochodu. Na terenie Motoparku Toruń znajduje się również tor szutrowo-asfaltowy oraz tor motocyklowy do supercrossu i motocrossu. Dodatkowo na terenie obiektu są również korty tenisowe, miejsca zielone do grillowania czy też paintball i restauracja. Infrastruktura oraz dobra lokalizacja toru wyścigowego oraz innych obiektów dostępnych na terenie motoparku pozwala na testowanie sportowych samochodów oraz innych pojazdów w doskonałych i bezpiecznych warunkach.

Historia toru 

Tor wyścigowy w Toruniu powstał na obrzeżach lotniska Bielany w latach 90. XX wieku.Całą powierzchnia obiektu zajmuje 20 hektarów. Na terenie Motoparku Toruń znajduje się asfaltowy tor wyścigowy oraz tor szutrowo-asfaltowy, a dodatkowo na obiekcie znajduje się tor motocyklowy do supercrossu i motocrossu oraz 6 płyt poślizgowych, na których można doskonalić umiejętności radzenia sobie w trudnych warunkach jakie mogą wystąpić na drodze. Tor Toruń powstał w pobliżu lotniska jak większość tego typu obiektów, na których można doskonalić jazdę. Dzięki infrastrukturze terenu na torze wyścigowym powstały zakręty, które urozmaicają jazdę i dostarczają dodatkowych emocji. 

Imprezy organizowane na torze 

Na terenie Motoparku Toruń organizowane są eventy motoryzacyjne podczas których miłośnicy motoryzacji mogą odbyć jazdę za sportowym samochodem oraz mogą podziwiać różne modele samochodów dostępnych podczas imprezy na torze. Eventy motoryzacyjne to nie jedyne imprezy organizowane na torze wyścigowym. Cyklicznie organizowane są zawody rangi mistrzów Polski oraz Europy Centralnej Rallycross. Motopark Toruń jest też organizatorem imprez driftingowych. 

Nasza oferta jazd na torze

Tor Toruń to doskonałe miejsce dla każdego miłośnika motoryzacji i sportowych samochodów. W Motopark Toruń  odbywają się regularnie eventy motoryzacyjne, na których można przejechać się samochodem sportowym pod okiem  instruktora i przetestować możliwości wybranego przez siebie samochodu. Szybka jazda i prawdziwe motoryzacyjne emocje to właśnie może poczuć każdy miłośnik motoryzacji korzystając z jazdy super autem na torze Toruń. W naszej ofercie znajdziesz takie jazdy sportowymi samochodami jak Ferrari F430, Lamborghini Gallardo, Nissan GT-R czy Ford Mustang, ale również możesz przejechać się na torze bolidami takimi jak Ariel Atom.


Jesteśmy częścią spółki , poznaj inne nasze marki: