1. Go-Racing
  2. Jazda
  3. Aston Martin

Jazda Aston Martin po torze lub ulicami miasta

Aston Martin to brytyjska marka samochodów osobowych, która na rynku motoryzacyjnym istnieje od 1913 roku. Specjalizuje się w produkcji samochodów sportowych, luksusowych i SUV-ów, na całym świecie uznawana jest za jedną z najbardziej prestiżowych marek. Na tle innych samochodów, wyróżnia się pod wieloma względami, sportowa linia nadwozia, luksusowe wnętrze czy nowoczesne technologie, to wszystko przyciąga wielu miłośników nie tylko w Wielkiej Brytanii. Na naszej stronie możesz zakupić voucher na przejażdżkę Astonem Martinem.
Czytaj więcej
Filtry

Historia Aston Martina

Pomimo, że historia marki sięga 1913 roku, to nie znaczy że już wtedy produkcja szła pełną parą. Przez wydarzenia, które miały miejsce na świecie w XX wieku, Aston Martin do drugiej wojny światowej wypuścił zaledwie 671 samochodów, po czym po wybuchu wojny, zajął się produkcją sprzętu wojennego dla rządu.

W 1950 wyprodukowany został najpopularniejszy model Aston Martina, który zyskał swoją popularność dzięki sportowemu nadwoziu coupe przy jednoczesnym dołożeniu dwóch dodatkowych miejsc z tyłu. W 1959 roku z zespołem Davida Browna, brytyjska marka wygrała 24-godzinny wyścig Le Mans, zajmując 1 i 2 miejsce, w latach 60 wycofali swój udział w dalszych rajdach.

Większość użytkowników nie wykorzystuje sportowego charakteru auta, przeznaczone są one do codziennej, cywilnej jazdy jako marka premium. 

Sportowy Aston Martin

Najlepiej sprzedający się model produkowany był w latach 1993-2002 w liczbie 6000 sztuk. Był mniejszy od swoich poprzedników i zyskał duże zainteresowanie dzięki bardziej przystępnej cenie. W całej swojej karierze Aston Martin wypuścił na rynek 51 różnych modeli samochodów, z czego 6 z nich było przeznaczone do wyścigów a 23 uznawane są już za modele historyczne. Obecnie produkowane jest 7 wersji Astona - 3 sportowe, 2 SUV-y, 1 osobowy i 2 supersamochody. 

Logo marki

Na przestrzeli lat logo Aston Martin ewoluowało kilkakrotnie aby obecnie ukazywać skrzydła z nazwą firmy. Pierwsza ikona, używana w latach 1921-1926 przedstawiała same inicjały, po czym w 1927 roku powstał pierwszy projekt ze skrzydłami. Obecny wzór został stworzony w 2003 roku i używany jest do dziś do znaczenia samochodów Aston Martin. 

Ciekawe fakty

Wizerunek jednego z modeli Astona Martina wykorzystywany był do serii filmów o Jamesie Bondzie jako samochód głównego bohatera. Co ciekawsze, silnik z tego pojazdu, zaprojektowany był w 1968 roku przez polskiego inżyniera Tadeusza Marka, który skonstruował łącznie 3 maszyny dla tej firmy - 5,3 litrowy V8 (samochód Jamesa Bonda), oraz 6-cylindrowy o pojemności 3,7 litra w wersji sportowej i cywilnej. Nie tylko w tej jednej produkcji filmowej Aston Martin miał okazję brać udział. Pojawiał się w takich klasykach jak Goldfinger (1964), Operacja Piorun (1965), W obliczu śmierci (1987), ale również w współczesnych projekcjach, np. Skyfall (2012) czy Spectre (2014). Wszystkie te filmy to kino akcji, jednak miłośnicy romantycznych tytułów, skierowanych dla młodzieży, na pewno kojarzą Sagę Zmierzch, gdzie nieziemsko przystojny główny bohater jest fanem czterech kółek. Filmowy Edward Cullen jest właścicielem kilku samochodów, od użytkowych na co dzień , do tych "na specjalne okazje" do których należy jeden ze sportowych modeli Astona Martina. 

Klub Aston Martin

Na całym świecie tworzone są kluby zrzeszające miłośników tej luksusowej, angielskiej marki samochodów. Pomimo, że Aston Martin znajduje się na liście 10 najdroższych samochodów świata, jest chętnie wybierany przez wielu kierowców. Również w Polsce jego popularność rośnie, w 2019 roku po raz pierwszy odbyło się spotkanie właścicieli tej marki, którzy wyruszyli z Warszawy i przez 4 dni pokonali łącznie ponad 1000 km, przemierzając drogi ze stolicy do Polanicy-Zdrój. Ze względu na ceny tych samochodów, nie jest to marka dostępna dla każdego. Szczęśliwi posiadacze Astona Martina tworzą grono kierowców marki premium, którzy cenią sobie luksus i elegancję. Najczęściej właścicielami tych drogich samochodów są gwiazdy muzyki czy sportu, np. David Beckham lub Paul McCartney z The Beatles. 

Przejażdżka Aston Martin

W tej kategorii znajdziesz pomysły na prezent dla prawdziwego fana motoryzacji. Jazda za kierownicą lub jako pasażer jednego z najdroższych samochodów na świecie to atrakcja, która zapisze się w pamięci osoby obdarowanej na lata. W ofercie posiadamy kilka najpopularniejszych modeli Astona, które dzięki nam można przetestować na wybranym torze wyścigowym. Jazdy realizowane są w sezonie wiosenno-letnim, na specjalnych eventach, pod okiem instruktorów i kierowców rajdowych. Jazda Aston Martinem to idealna okazja do sprawdzenia swoich sił za kierownicą sportowego, a jednocześnie luksusowego pojazdu, rozpędzając go do prędkości, którą nie sposób uzyskać podczas jazdy w mieście. Jeżeli uważasz że jazda jednym supersamochodem to za mało, to polecamy jazdę porównawczą, gdzie Ty lub osoba obdarowana zasiądzie w dwóch pojazdach i sam oceni, który z nich bardziej przypadł mu do gustu. Sportowy Aston Martin to samochód, który zachwyci każdego, nawet najbardziej wymagającego miłośnika czterech kółek. 

Jesteśmy częścią spółki , poznaj inne nasze marki: