1. Go-Racing
  2. Jazda
  3. Ariel

Jazda Ariel Atom po torze

Ariel to sportowy samochód produkowany przez brytyjską firmę motoryzacyjną Ariel Motor Company Ltd. To jeden z najmniejszych producentów samochodów na rodzimym rynku, którego produkcja nie przekracza stu aut rocznie. Marka swoimi korzeniami sięga 1870 roku, a swoją działalność rozpoczęła od produkcji bicykli. Firma zajęła się konstrukcją samochodów od 1989 roku, a kilka lat później również motocykli, z czasem odchodząc od aut. Zasadniczym przełomem w jej działalności była koncepcja ultralekkiego pojazdu przypominającego bolid, który znany jest pod nazwą Atom i dostępny na rynku od 2000 roku. Innowacyjne podejście firmy Ariel Motor Company w kwestii konstrukcji samochodów sportowych sprawiło, że odniosła ona sukces na rynku motoryzacyjnym, będąc znaną na całym świecie z jedynego oferowanego modelu Atom.
Czytaj więcej
Filtry

Ariel Car

Samochody Ariel to jedyne modele produkowane obecnie przez firmę Ariel Motor Company. Wielka Brytania to miejsce, gdzie zapoczątkowano produkcję legendarnego dziś auta o niezwykłych osiągach. Model początkowo był projektem studenckim autorstwa Nika Smarta. Samochody Ariel spotkały się z tak dużym zainteresowaniem ze strony miłośników motoryzacji, że doczekały się produkcji również na innym kontynencie. Ariel Car dostępny jest także w Stanach Zjednoczonych, gdzie licencję na jego produkcję uzyskała firma Brammo Motorsports.

Samochody Ariel

Rodzina Ariel Car jest niewielka, jednak każdy kolejny model stawia markę w zupełnie nowym świetle, pozwalając poznać ją z dobrej strony. Ariel w bardzo postępowy i nowatorski sposób podchodzi do kolejnych projektów, które skutecznie unowocześniają poprzednika. Pojazdy Atom dostępne są obecnie w czterech wersjach: Atom, Atom 2, Atom 3 oraz najnowszy Atom V8 z 500-konnym silnikiem. Choć z zewnątrz wiernie odzwierciedlają pierwotny model, wewnątrz każdy następca wnosi zupełnie nową jakość do marki w stosunku do swojego młodszego brata. Ogólna koncepcja otwieranego nadwozia to część wspólna samochodów Ariel. Każdy kolejny ma jednak większą moc, którą zawdzięcza umiejętnie dobranej kombinacji poszczególnych podzespołów i jakości ich wykonania.

Jazda Ariel

Wrażenia towarzyszące jeździe Arielem trudno porównać do emocji odczuwanych podczas prowadzenia jakiegokolwiek innego sportowego auta. Wyjątkowość Ariela tkwi w jego niebanalnej konstrukcji przypominającej bolid Formuły 1. Samochody Ariel mają tak charakterystyczną sylwetkę, że nie sposób pomylić ich z innymi autami. Nie spotka się ich również na ulicy. Są to samochody, które nie posiadają drzwi, dachu oraz okien, dzięki czemu ich masa jest niewielka w stosunku do mocy. Nadwozie każdego modelu oparte jest na konstrukcji rurowej i niemal całkowicie odkryte. Silna jednostka napędowa w połączeniu z niewielką wagą pojazdu pozwala na uzyskanie osiągów podobnych, a nawet lepszych od tak kultowych aut jak Bugatti Veyrona. Atom przyspiesza do pierwszej setki poniżej trzech sekund, a najnowszy model pozwala osiągnąć tę prędkość już w zaledwie 2,3 sekundy! Jazda Ariel Atom to coś więcej niż szybka przejażdżka! To niesamowicie emocjonująca przygoda, która na długo zapisze się w pamięci!

Jazda Ariel Atom

Jazda Ariel Atom to doskonały prezent dla każdego fana motoryzacji. Niepozornie wyglądające auto jest w stanie zaskoczyć swoimi osiągami nawet najbardziej doświadczonego kierowcę, który ceni sobie luksusowe marki sportowe takie jak Lamborghini czy Ferrari. Otwarta konstrukcja samochodu pozwala poczuć podczas jazdy niesamowity pęd wiatru, który skutecznie podsyca adrenalinę. Samochody Ariel Atom są stworzone do ekstremalnej jazdy, o czym przekona się każdy, kto zajmie w nich miejsce, niezależnie od tego, czy to po stronie kierowcy czy pasażera. Ariel to pogromca wielkich marek! Jazda Arielem zupełnie odmienia spojrzenie na motoryzację. 

Jazda Ariel Atom na torze

Uwielbiasz szybkie samochody, a na motoryzacji znasz się jak mało kto? A może w Twoim otoczeniu jest bliska Ci osoba, która kocha sportowe auta? W takim razie koniecznie skuś się na jazdę Ariel Atomem i spraw prezent sobie lub komuś bliskiemu. Jazda Arielem realizowana jest podczas całodniowych eventów motoryzacyjnych na torach wyścigowych w całej Polsce. Wymagająca trasa każdego z nich pozwoli przetestować sportowe parametry Ariela. Doskonała nawierzchnia toru zapewnia możliwość rozwijania wysokich prędkości w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach. Jazdy odbywają się zarówno w roli kierowcy jak i pasażera. W tym drugim przypadku za kierownicą ultralekkiego pojazdu zasiądzie wykwalifikowany kierowca rajdowy, który zaprezentuje ogromny potencjał Ariela. W naszej ofercie znajdziesz również emocjonujące pojedynki supersamochodów, w tym z udziałem Ariel Atoma. Jazda porównawcza Arielem z innym sportowym autem dostarcza jeszcze większej dawki emocji. Dodatkowym plusem, który jeszcze bardziej uatrakcyjnia przejażdżkę jest fakt, że na event można wybrać się w gronie bliskich, z którymi miło będzie dzielić fantastyczne emocje towarzyszące jeździe Ariel Atomem. Nasz voucher to bilet na wymarzoną przygodę w motoryzacyjnym stylu!

Jesteśmy częścią spółki , poznaj inne nasze marki: