Strona główna Koszyk
Szukaj
  1. Go-Racing
  2. Tory
  3. Tor Słomczyn

Tor Słomczyn

Jest to bardzo nowoczesny tor wyścigowy położony w Grójcu, około 50 km od Warszawy. W jego skład wchodzą: tor samochodowy, tor kartingowy oraz tor rallycross. Gładka, asfaltowa nawierzchnia umożliwia osiąganie maksymalnych prędkości najlepszych aut dostępnych w kraju. Obiekt został oddany do użytku w 2016 roku. Dzięki jego bardzo rozbudowanej infrastrukturze możliwe jest organizowanie na jego terenie wielu eventów motoryzacyjnych, między innymi Mistrzostwa Polski Rallycross, Puchar Toru Słomczyn czy Driftingowe Mistrzostwa Polski. Droga składająca się z wielu pętli i przecięć umożliwia tworzenie wielu różnych kombinacji. Poza tym regularnie odbywają się tam treningi motocyklowe, samochodowe i kartingowe. Na terenie obiektu możliwe jest też zorganizowanie własnej imprezy dla siebie lub firmy.
Dane toru:
nawierzchnia
asfalt
długość
1200m
szerokość
10 m
zakręty
14
najdłuższa prosta
200
Pokaż więcej produktów

Nowy Autodrom Słomczyn

Rozbudowana infrastruktura daje niezliczone możliwości. Zorganizuj dla swoich pracowników szkolenie z doskonalenia technik jazdy. Połączenie pętli samochodowej i kartingowej daje możliwość sprawdzenia się w wielu różnych sytuacjach oraz na inscenizowanie różnych wariantów jednego zdarzenia w tym samym miejscu. Obiekt zapewnia kadrę instruktorską. Ponadto na torze są idealne warunki do nagrywania filmów czy spotów reklamowych. Do dyspozycji jest personel składający się z kierowców i kaskaderów. Wokół toru znajduje się wiele dogodnych miejsc do obserwacji, filmowania i robienia zdjęć. Tuż obok budynek biurowy z salą na odprawę i szkolenie. Na terenie obiektu jest dostęp do prądu i wody. Nawet warunki atmosferyczne nie stanowią problemu podczas pracy na torze Słomczyn - przed biurem znajduje się duży, utwardzony plac.

Parametry i infrastruktura toru

Całkowita długość toru wynosi około 1200 m a jego szerokość wynosi 10 m. Zlokalizowany jest w bardzo dogodnym miejscu, przy trasie krajowej koło Grójca. Trybuna może pomieścić około 600 obserwujących jednocześnie, co umożliwia organizację naprawdę dużych wydarzeń motoryzacyjnych. Dla sędziów przygotowane są osobne pomieszczenia oraz wieża obserwacyjna. Dla zapewnienia bezpieczeństwa podczas jazdy jest wiata z podnośnikiem do badania technicznego a także myjnia samochodowa. Do spraw organizacyjnych istnieje biuro zawodów z recepcją, sala wykładowa, pomieszczenie dla pracy oraz budynek vip przeznaczony do obsługi grupy kartingowej - nawet 40 osób. Tor Słomczyn dzieli się na 3 części. Pętla samochodowa ma długość 1050 m i szerokość 12 m a na trasie jest do pokonania 5 zakrętów prawych i 2 lewe. Pętla kartingowa ma dokładnie 1208,46 m długości i między 8 a 12 m szerokości. Skręca aż 13 razy - 7 w prawo i 6 w lewo. Najdłuższa jest pętla rallycross - ma 1224,2 m a szerokość mieści się w granicach 10 - 12 m. Podczas przejazdu można skręcić 5 razy w prawo i 3 w lewo. Jak widać, każdy z elementów jest bardzo rozbudowany a fakt, że wszystkie są połączone sprawia, że przejażdżka na tym torze będąc za kierownicą jakiejkolwiek maszyny zapewnia niesamowitą dawkę emocji i niezapomniane wspomnienia.

Historia Toru Słomczyn

Początki funkcjonowania obiektu datujemy na 1994 rok. Tor Słomczyn rozkwitał wtedy wraz z rallycrossem w Polsce. W październiku tego roku odbyły się tam pierwsze zawody. Wtedy tor nie przypominał jeszcze współczesnej formy. Był w stanie surowym, pokryty zaledwie nawierzchnią szutrową. Nie sprawiło to jednak, że na wydarzenie brakowało chętnych. Ciekawość ściągnęła zawodników z rajdów i wyścigów z całej Polski, ponieważ każdy z nich chciał sprawdzić się w nowej dyscyplinie sportu. Motywacja i chęć samorozwoju ówczesnych kierowców umożliwiły przebudowę w kolejnych latach i wprowadzanie coraz to nowszych usprawnień. Projekt generalnej przebudowy powstał w 2014 roku i został zrealizowany w nieco odmiennej formie w 2016 żebyśmy mogli teraz cieszyć się torem w obecnej formie.

Imprezy organizowane na Torze Słomczyn

Na terenie obiektu organizowanych jest wiele cyklicznych imprez. Z kategorii rallycross organizowane są przez OPONEO Mistrzostwa Polski w Rallycrossie. Polegają one na 4 rundach kwalifikacyjnych i potem na zmierzeniu się ze sobą najlepszych. Na gokartach organizowane są Kartingowe Mistrzostwa Polski oraz Seria ROTAX MAX CHALLENGE i Seria ROK CUP POLAND. Chlubą obiektu jest coroczny Puchar Toru Słomczyn. Ten konkurs jest dostępny dla każdego kierowcy posiadającego własny samochód i kask. Dla fanów ekstremalnej jazdy organizowane są Driftingowe Mistrzostwa Polski a dla motocyklistów Runda MP SUPERMOTO i PITBIKE oraz Puchar Polski w różnych kategoriach. 

Cotygodniowe treningi na Torze Słomczyn

Poza organizacją imprez motoryzacyjnych tor prowadzi też regularne zajęcia dla motocyklistów, kierowców i fanów kartingu. Podczas treningów kartingowych obowiązują takie same zasady porządkowe jak w czasie zawodów, więc lekcje mogą być nie tylko rekreacyjne, ale też przygotowujące do wyścigów. Uczestników obowiązuje pełny strój, wyposażenie oraz sprawny technicznie pojazd, co każdorazowo jest skrupulatnie kontrolowane. Za zgodą opiekuna możliwy jest udział uczestników niepełnoletnich. W każdy czwartek na torze jest czas dla licencjonowanych kierowców samochodów osobowych. Można trenować do zawodów lub wziąć udział w kursie doskonalenia technik jazdy pod okiem doświadczonego instruktora. Pamiętaj o kasku! Na motocyklistów czeka Trening z JCGroup, czyli trening doskonalący dla osób o różnym stopniu zaawansowania, który samodzielnie się deklaruje. Zajęcia są organizowane w małych grupach i odbywają się w dwóch turach: porannej i popołudniowej.

Nasza oferta jazd na torze w Słomczynie

Na tym torze ze względu na jego wielozadaniowość jest możliwość przejażdżki najróżniejszymi autami. Znajdzie się coś dla miłośników prędkości w superautach takich jak Audi R8 V10, Chevrolet Corvette C7 czy Ferrari F458 Italia. Gdyby to było za mało, jest też możliwość pojedynków dwóch, trzech lub nawet pięciu aut! Dla pragnących odmiany od typowej jazdy czekają bolidy: KTM X-BOW i Ariel Atom. A może wolisz porównać jazdę bolidem do klasycznego auta? Żaden problem! Zakładaj kask i czym prędzej jedź na tor w Słomczynie - auta tylko na Ciebie czekają!

Dowiedz się wiecej dzięki naszemu blogowi
Pomysły na prezenty związane z motoryzacją. Gadżety, vouchery na przejażdżki – sprawdź nasz poradnik prezentowy!

Dla wielu z nas samochody i motocykle są czymś więcej, niż tylko środkami transportu — to pasja, hobby, a czasem nawet sposób na życie. Miłośnicy motoryzacji często poświęcają niezliczone godziny na dbanie o swoje pojazdy, planowanie tras i doskonalenie umiejętności za kierownicą. Właśnie dlatego prezenty związane z motoryzacją są doskonałym wyborem, jeśli chcesz obdarować kogoś, […] Więcej

Samochód na wodór. Jak działa auto z napędem wodorowym, ile kosztuje i czy jest bezpieczne?

Wyobraź sobie jazdę po autostradach samochodem tak zaawansowanym, że nie pozostawia po sobie nic poza parą wodną. Brzmi niewiarygodnie? W takim razie poznaj świat samochodów na wodór, czyli napędzanych wodorowymi ogniwami paliwowymi, które łączą w sobie wydajność rodem z science fiction i ekologiczne innowacje. Ale jak działają te futurystyczne maszyny? Jaka jest ich cena? No […] Więcej

Bezpieczna jazda po śniegu i lodzie. Porady jak hamować i jeździć zimą, żeby nie wpaść w poślizg?

Zima stanowi ogromne wyzwanie dla kierowców. Śnieg, lód, a także niskie temperatury sprawiają, że jazda samochodem staje się nie tylko trudniejsza, ale przede wszystkim niebezpieczna. Śliska nawierzchnia, ograniczona widoczność czy niespodziewane przeszkody to tylko kilka trudności, z którymi możesz się spotkać. Dlatego zanim wyruszysz w drogę, upewnij się, że twój samochód jest odpowiednio przygotowany do […] Więcej

Ile kosztuje utrzymanie samochodu? Jakie są koszty eksploatacji samochodu i paliwa.

Dla wielu osób posiadanie samochodu jest równoznaczne z niezależnością i swobodą, lecz nie zapominajmy, że to także odpowiedzialność i wyzwanie. W końcu wydatki związane z autem nie kończą się na cenie zakupu — dotyczą także jego utrzymania. Tutaj pojawia się pytanie: jak sprawić, aby nieuniknione koszty nie nadszarpnęły naszego portfela bardziej, niż to konieczne? Odpowiedź […] Więcej

2009-2023 Copyright © go-racing.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.