Strona główna Koszyk
Szukaj
  1. Go-Racing
  2. Tory
  3. Tor Bednary

Tor Bednary

Tor wyścigowy Bednary jest jednym z najnowocześniejszych obiektów motoryzacyjno-szkoleniowych w całej Europie. Wybudowany na terenie dawnego lotniska wojskowego, zaledwie 35 km od Poznania, jest miejscem, gdzie w bezpiecznych warunkach można przetestować osiągi każdego auta. Na terenie obiektu regularnie odbywają się eventy motoryzacyjne, podczas których można przejechać się najbardziej kultowymi, sportowymi samochodami, takimi jak chociażby Ferrari F430, Lamborghini Gallardo czy Porsche 911. Pętla toru o długości 2500 metrów i szerokości 12 metrów pokryta została asfaltową nawierzchnią. Obok toru wyścigowego Poznań, Tor Bednary jest najważniejszym punktem na mapie Wielkopolski dla wszystkich miłośników motoryzacji.
Dane toru:
nawierzchnia
beton
długość
2500 m
szerokość
12 m
zakręty
7
najdłuższa prosta
500
Pokaż więcej produktów

Tor wyścigowy Bednary

Tor wyścigowy Bednary to obiekt zbudowany na płycie dawnego lotniska wojskowego, zlokalizowany ok. 35 km od centrum Poznania. Do budowy toru wyścigowego wykorzystano główny pas startowy oraz drogi kołowania. W zależności od potrzeb tor Bednary może mieć od 2 do 4,5 km długości, a jego konfiguracja pozwala zarówno na trening w ciasnych, technicznych sekcjach, jak i rozwijanie dużych prędkości na odcinkach prostych. Pomysłodawcą i autorem trasy toru jest Tomasz Czopik – utytułowany polski kierowca rajdowy, wielokrotny Rajdowy Mistrz Polski. Zainstalowany na torze wyścigowym w Bednarach system fotokomórek mierzy czas jazdy z dokładnością do 0,01 sekundy. 

Parametry i infrastruktura toru

Tor Bednary jest jednym z najdłuższych torów wyścigowych w Polsce. Pętla toru ma długość 2500 metrów, ale w zależności od potrzeb trasę przejazdu można wydłużyć nawet do 4500 metrów. Oprócz toru wyścigowego na terenie obiektu znajduje się również tor szkoleniowy, tor gokartowy i trasy off-road, a łączna powierzchnia całego obiektu to około 300 ha. 

Tor szkoleniowy w Bednarach jest najbardziej zaawansowanym torem szkoleniowym w Polsce. Do dyspozycji uczestników szkoleń oddane zostały m.in. nawadniane płyty poślizgowe, kurtyny wodne, specjalistyczny "szarpak", a także unikalne na skalę europejską sztuczne wzniesienie wyposażone w mechaniczne przeszkody. Dodatkowo na terenie obiektu znajduje się baza hotelowa, trzy sale wykładowe, warsztat mechaniczny i myjnia samochodowa. Ośrodek dysponuje aktualnie 25 miejscami noclegowymi w pokojach 1, 2 i 3 osobowych. Do dyspozycji uczestników jest również obszerna restauracja, hol oraz taras widokowy.

Historia Toru Bednary

Na terenie toru wyścigowego Bednary funkcjonuje Sobiesław Zasada Centrum – najnowocześniejszy w Polsce i jeden z największych w Europie ośrodek, założony przez znanego kierowcę rajdowego. Sobiesław Zasada jest najbardziej utytułowanym polskim kierowcą rajdowym: 4-krotnie zdobywał tytuł rajdowego Mistrza Europy i 11-krotnie został rajdowym Mistrzem Polski. Po zakończeniu kariery sportowej, Sobiesław Zasada skupił się na poprawie bezpieczeństwa na polskich drogach przez podnoszenie świadomości i poziomu umiejętności kierowców. 

Imprezy organizowane na torze Bednary

Power Stage Bednary® to cykl imprez sportowych realizowanych na terenie Toru Bednary. Atrakcja dedykowana jest głównie kierowcom amatorom, którzy chcieliby poczuć solidną dawkę adrenaliny, a także przetestować pełnię możliwości swojego samochodu i sprawdzić własne umiejętności jazdy. Do udziału w wydarzeniu zapraszani są również zawodowi kierowcy, byli i aktualni zawodnicy startujący w zawodach sportów motorowych. Rozmiar obiektu i bogate zaplecze techniczne sprawiają, że Tor Bednary jest doskonałym miejscem do organizacji różnego typu eventów, nie tylko motoryzacyjnych. 

Nasza oferta w Bednarach

Tor wyścigowy Bednary to doskonałe miejsce dla wszystkich miłośników sportowych samochodów i dynamicznej jazdy, gdzie w bezpiecznych warunkach można przetestować osiągi każdego auta. W naszej ofercie jazd na torze Bednary znajdziesz przejażdżki najlepszymi sportowymi samochodami, takimi jak Ferrari F430, Lamborghini Gallardo, Audi R8 czy Nissan GT-R. Nie zwlekaj i już teraz zamów voucher na jazdę supersamochodem po torze wyścigowym w Bednarach!

Jesteśmy częścią spółki , poznaj inne nasze marki: