1. Go-Racing
 2. Tory
 3. Tor Bednary

Tor Bednary

Tor wyścigowy Bednary położony w Wielkopolsce jest jednym z najnowocześniejszych obiektów motoryzacyjno-szkoleniowych w całej Europie oraz największym Ośrodkiem Doskonalenia Technik Jazdy w Polsce - Bednary Driving City. Wybudowany na terenie dawnego lotniska wojskowego, zaledwie 35 km od Poznania i 30 km od Gniezna, jest miejscem, gdzie w bezpiecznych warunkach można przetestować osiągi każdego auta. Z tego też powodu jest uważany za doskonałe miejsce spotkań pasjonatów motoryzacji. Na terenie obiektu regularnie odbywają się eventy motoryzacyjne, podczas których można przejechać się najbardziej kultowymi, sportowymi samochodami.
Dane toru:
nawierzchnia
beton
długość
2500 m
szerokość
12 m
zakręty
7
najdłuższa prosta
500
Pokaż więcej produktów

Charakterystyka ogólna

 • Nazwa toru: Tor Bednary.

 • Adres: Bednary 17, 62-100 Pobiedziska.

 • Historia toru: Tor Bednary to lokalizacja o dużym znaczeniu nie tylko współczesnym, ale też historycznym. Dawniej funkcjonowało tu lotnisko wojskowe, które działa obecnie jako Port Lotniczy Poznań-Bednary pod zarządem Aeroklubu Poznańskiego. Oprócz pasa startowego znajduje się tu tor samochodowy, doskonały do szlifowania umiejętności kierowców oraz organizacji licznych eventów motoryzacyjnych.

Szczegółowy opis toru

 • Długość i konfiguracja: Tor Bednary jest jednym z najdłuższych torów wyścigowych w Polsce. Pętla toru ma długość 2500 metrów, ale w zależności od potrzeb trasę przejazdu można wydłużyć nawet do 4500 metrów. Swoje możliwości można przetestować na 7 zakrętach. 

 • Nawierzchnia: Nitka toru wykonana jest z betonu, co gwarantuje doskonałą przyczepność i bezpieczeństwo.

 • Proste i szerokość toru: Tor Bednary ma 12 metrów szerokości, a jego najdłuższa prosta opiewa na 0,5 km.

 • Otaczające środowisko: Tor położony jest w malowniczym otoczeniu, z dala od hałasu miejskiego, co stanowi oazę spokoju i koncentracji dla kierowców w czasie testowania możliwości aut na torze.

 • Infrastruktura: Na terenie obiektu znajduje się Sobiesław Zasada Centrum założone przez znanego kierowcę rajdowego, baza hotelowa, trzy sale wykładowe, warsztat mechaniczny i myjnia samochodowa. Ośrodek dysponuje aktualnie 25 miejscami noclegowymi w pokojach 1, 2 i 3 osobowych. Do dyspozycji uczestników jest również obszerna restauracja, hol oraz taras widokowy. Oprócz toru wyścigowego na terenie obiektu znajduje się również tor szkoleniowy, tor gokartowy i trasy off-road, a łączna powierzchnia całego obiektu to około 300 ha.

 • Bezpieczeństwo: Tor szkoleniowy w Bednarach jest najbardziej zaawansowanym torem szkoleniowym w Polsce. Do dyspozycji uczestników szkoleń oddane zostały m.in. nawadniane płyty poślizgowe, kurtyny wodne, specjalistyczny "szarpak", a także unikalne na skalę europejską sztuczne wzniesienie wyposażone w mechaniczne przeszkody.

Historyczne wydarzenia i rajdy

 • W 2016 roku na Torze Bednary odbyły się PRX Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Rallycross Cup.

Aktualne wydarzenia i atrakcje na torze

 • Power Stage Bednary® to cykl imprez sportowych realizowanych na terenie Toru Bednary. Atrakcja dedykowana jest głównie kierowcom amatorom, którzy chcieliby poczuć solidną dawkę adrenaliny, a także przetestować pełnię możliwości swojego samochodu i sprawdzić własne umiejętności jazdy.

 • Na torze (w ramach Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy) odbywają się regularne szkolenia kierowców samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów oraz motocykli. 

 • Go-Racing oferuje na Torze Bednary następujące atrakcje:

Opinie i recenzje

 • Opinie zarówno uczestników eventów, jak i szkoleń organizowanych na torze są bardzo pozytywne. Osoby biorące udział w wydarzeniach szczególnie zwracają uwagę na indywidualne podejście kadry szkoleniowej oraz ich profesjonalizm. Cenią również poczucie bezpieczeństwa, które gwarantuje efektywną naukę.

Galeria i media

FAQ 

Ile zakrętów jest na torze?

Na torze Bednary jest 7 zakrętów (5 lewych, 2 prawe).

Czy są trybuny?

Nie, na terenie obiektu nie ma trybun. Widzowie obserwują wydarzenia ze specjalnie wydzielonych miejsc.

Ile wynosi najdłuższa prosta?

Najdłuższa prosta jest równa 500 metrów.

Jaka jest długość toru?

Nitka toru ma 2,5 km długości.

Czy po torze można jeździć swoim samochodem?

Tak, jest możliwość jazdy własnym autem.


Jesteśmy częścią spółki , poznaj inne nasze marki: