1. Go-Racing
  2. Jazda
  3. Dodge

Jazda Dodge po torze lub ulicami miasta

Dodge to amerykańska marka, która może poszczycić się długą i równie barwną historią. Początek imperium Dodge datuje się na rok 1897, kiedy to dwaj bracia – John i Horace Dodge zdecydowali się założyć własną firmę, której pełna nazwa brzmi Dodge Brothers Bicycle & Machine Factory. Podobnie jak w przypadku wielu innych koncernów motoryzacyjnych, które cieszą się dziś ogromną sławą, zanim pojawił się pierwszy sportowy Dodge, przedsiębiorstwo zajmowało się produkcją rowerów i części do maszyn rolniczych, a z czasem też samochodów. Wraz z pojawieniem się kultowego auta, przejażdżka Dodgem stała się obiektem pożądania milionów kierowców.
Czytaj więcej
Filtry
Pokaż więcej produktów

Sportowy Dodge i jego historia

Firma założona przez braci Dodge bardzo szybko podbiła amerykański rynek, w czym niemały udział miał sam Henry Ford. Bracia Dodge nawiązali współpracę z Fordem w 1902 roku, rok po przeniesieniu swojej fabryki do Detroit. Dodge byli świetni w swoim fachu. Horacy miał nieprawdopodobny talent do mechaniki – wynalazł łożysko kulkowe odporne na brud, które posłużyło do konstrukcji sprzedawanych przez ich spółkę rowerów. Bracia odnieśli dzięki temu spore zyski, które pozwoliły im się dalej rozwijać w świecie motoryzacji, o co szczególnie dbał drugi z braci – John, który miał niezwykłą smykałkę do interesów. Współpraca z Fordem pomnożyła ich dotychczasowe zyski kilkukrotnie. Bracia dostarczali niemal wszystkie komponenty do bardzo popularnego w tamtym okresie Forda T, zapewniając sobie miano największego producenta części samochodowych. Bracia Dodge bez wątpienia mieli zasadniczy udział w zbudowaniu imperium Forda, a z czasem stworzyli swoje własne. Henry Ford był jednak trudnym partnerem we współpracy. Nie okazywał zbyt dużego szacunku swoim pracownikom, wobec których stosował mobbing. Duży sukces zdecydowanie umocnił go w przekonaniu o swojej wyższości nad innymi, dlatego też bracia postanowili podążać własną drogą i w 1913 roku ostatecznie rozwiązali współpracę z Fordem, a już rok później zaprezentowali światu swój pierwszy samochód Dodge Old Betsy. Oprócz aut osobowych, których pod przewodnictwem braci powstało kilka egzemplarzy, Dodge znani byli również z produkcji pojazdów ciężarowych dla wojska.

Śmierć braci Dodge

Podczas targów motoryzacyjnych w 1920 roku Horacy zachorował na zapalenie płuc. Choroba okazała się być dla niego bezlitosna w skutkach. Mało rozwinięta wówczas medycyna nie dała słynnemu producentowi szans na przeżycie. Jego los podzielił również John, który czuwający przy łóżku brata, także zapadł na zapalenie płuc i zmarł tego samego roku. Firmę przejęła jedna z żon braci, a przez lata imperium Dodge zmieniało swoich właścicieli jeszcze kilka razy. Obecnie należy do włosko-amerykańskiego koncernu FCA.Zakup udziałów w Fordzie, które przysporzyły braciom miliony zysków oraz sprzedaż marki po ich śmierci uchodzą za jedne z najbardziej rentownych transakcji w historii przemysłu całego USA.

Dodge – sportowy duch marki

Jazda Dodgem od samego początku zmieniła pogląd na motoryzację. Rozwiązania proponowane przez braci, jak również kolejnych właścicieli koncernu, przysłużyły się do wdrożenia wielu innowacji do świata motoryzacji. Kluczowym wydarzeniem dla marki było wprowadzenie do sprzedaży w latach 50. aut z silnikiem V8 HEMI. Silnik wyróżniał się głowicą o półokrągłych komorach spalania. Jego moc pozwoliła marce odnieść liczne sukcesy na rynku, jak również w wyścigach klasy NASCAR, w których Dodge pobił wiele rekordów prędkości. Sportowy Dodge bez wątpienia był silnym rywalem dla swoich konkurentów.

Dodge – ikona motoryzacji

Talent braci Dodge i umiejętne pokierowanie losami firmy przez jej kolejnych właścicieli uplasowały markę na szczycie motoryzacyjnej drabiny. Dodge obok Forda czy Chevroleta, stał się jednym z najpopularniejszych przedstawicieli tzw. muscle car. Masywne nadwozie w połączeniu z ogromną jak na miarę danych czasów mocą silnika, pozwoliły osiągać prędkości, które przyspieszały o szybsze i mocniejsze bicie serca. Przejażdżka Dodgem była ucieleśnieniem każdego miłośnika motoryzacji. Firma odniosła ogromne sukcesy sprzedażowe zwłaszcza za sprawą kilku modeli. Dodge Charger, Dodge Challenger i Dodge Viper to ikony amerykańskiej motoryzacji. Modele cieszą się ogromną sympatią kierowców na całym świecie i są produkowane do dziś. To auta, które urzekają swoją mocą i pięknym wykończeniem wnętrz, zajmując w segmencie sportowych i luksusowych samochodów bardzo silną pozycję.

Przejażdżka Dodgem po torze

Jazda Dodgem to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji w sportowym wydaniu. Zwłaszcza dla takiego, który uwielbia amerykańskie auta typu muscle car. Masywne, a zarazem pełne mocy, gwarantują podczas jazdy niezapomniane doznania. Możesz podarować komuś możliwość ich przeżycia wręczając nasz voucher prezentowy. A może to właśnie Ty marzysz o pełnej adrenaliny przejażdżce sportowym autem? Jazda Dodgem odbywa się podczas całodniowych eventów motoryzacyjnych na torach wyścigowych w całej Polsce. Przejażdżka Dodgem po torze to idealny wybór na prezent. Sportowy Dodge został wręcz stworzony do jazdy po torze, gdzie najlepiej można wykorzystać jego ogromny potencjał. Jego potężny ryk silnika wyraźnie komunikuje kierowcy, że ma do czynienia z prawdziwym demonem prędkości. Jazda Dodgem to przeżycie, które wyzwala niesamowite emocje!

Jazda Dodgem – jak wygląda realizacja

Podczas zakupu vouchera wybierz interesujący Cię model auta, miejsce realizacji oraz typ jazdy. Do wyboru dostępna jest jazda w roli kierowcy i pasażera. W tym pierwszym przypadku posiadacz vouchera weźmie udział w krótkim szkoleniu z instruktorem, który zapozna go z budową auta oraz zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na torze. Następnie nadejdzie upragniona chwila – jazda za kierownicą Dodge po torze wyścigowym. Instruktor pozostaje cały czas obecny podczas jazdy, nadzorując jej przebieg z fotela pasażera. Podczas jazdy jako pasażer role odwracają się. Auto prowadzi zawodowy kierowca rajdowy, którego doświadczenie w jeździe sportowymi autami może sprawić, że jazda dostarczy jeszcze więcej emocji niż samodzielne kierowanie autem. To doskonała opcja dla każdego, kto nie posiada prawa jazdy lub nie czuje się pewnie za kierownicą. Dodatkowo na event, na którym nie zabraknie także innych ikon motoryzacji, można wybrać się wspólnie z bliskimi. Udział w evencie motoryzacyjnym to niezapomniana przygoda!

Jesteśmy częścią spółki , poznaj inne nasze marki: