w

5 powodów, dla których powinieneś zacząć ścigać się na torze

Bezpieczeństwo – Twoje i innych

Dla doświadczonego kierowcy szybka jazda wydaje się bardzo prosta. Istnieje wiele internetowych poradników, w których możemy dowiedzieć się na czym polega nadsterowność, podsterowność oraz co powinniśmy zrobić, gdy pojazd traci przyczepność. I w teorii zazwyczaj wydaje się to banalne, szczególnie dla doświadczonych kierowców. Schody zaczynają się, gdy nagle w trakcie jazdy nie wiemy jak zapanować nad autem. Emocje biorą górę i w najlepszym wypadku, gdy w pobliżu nie ma innych uczestników ruchu drogowego, wypadamy z toru jazdy zjeżdżając na pobocze.

Właśnie po to, by uniknąć takich niekontrolowanych sytuacji warto zacząć ścigać się na torze, który jest odpowiednio zabezpieczony i przygotowany na tego typu okoliczności. Przede wszystkim na naszej drodze nie znajdują się drzewa, budynki, o pieszych lub rowerzystach nie wspominając. To najlepsze miejsce, by szlifować swoje umiejętności i opanować pożądane techniki jazdy. Na początek warto wziąć kilka lekcji pod okiem specjalisty i skorzystać np z kursu driftingu, by opanować jazdę bokiem w kontrolowanym poślizgu. Odpowiedni odruch, wyuczony wcześniej na torze wyścigowym sprawi, że następnym razem gdy na drodze sytuacja wymknie się spod kontroli, będziemy przygotowani na to, by zareagować szybko i skutecznie. 

Powinieneś zacząć ścigać się na torze, by zdobyć emocjonującą pasję

Motorsport to zajęcie, które dostarcza solidnej dawki emocji i adrenaliny, ale poza tym uczy pewności siebie i pokory. To połączenie sprawia, że ściganie się na torze wyścigowym dla wielu osób staje się życiową pasją, pochłaniającą większość ich czasu. Ryk silników i zapach rozgrzanych opon potrafi uzależnić zarówno miłośników szybkich aut jak i sportowych motocykli. Weekendowe przejażdżki na torze to ciekawy sposób na konstruktywne spędzenie wolnego czasu w aktywny sposób. 

Ciągły rozwój umiejętności

Motorsport to zajęcie, które dostarcza solidnej dawki emocji i adrenaliny, ale poza tym uczy pewności siebie i pokory. To połączenie sprawia, że ściganie się na torze wyścigowym dla wielu osób staje się życiową pasją, która pochłania większość ich czasu. Ryk silników i zapach palonych opon potrafi uzależnić zarówno miłośników szybkich aut oraz motocykli. Weekendowe przejażdżki na torze to ciekawy sposób na konstruktywne spędzenie wolnego czasu w aktywny sposób. 

Warto dodać, że podczas wypadu na tor mamy okazję poznać niesamowitych ludzi. Mowa tu nie tylko o zapalonych kierowcach rajdowych i wyścigowych, ale także konstruktorach pojazdów i pasjonatach motoryzacji. Tak inspirujące kontakty i nowe znajomości zachęcają by jak najczęściej odwiedzać profesjonalny tor wyścigowy.

Tor Poznań

Powinieneś zacząć ścigać się na torze, by mieć możliwość poznania  wymarzonych samochodów

Na każdym torze wyścigowym, w czasie trwania track days pojawiają się dziesiątki sportowych pojazdów. Wiele z nich mamy okazję widzieć jedynie w telewizji czy internecie. To okazja, by na własne oczy zobaczyć ich niesamowity design i posłuchać ryku silnika podczas przejażdżki po pętli toru. Jeśli jednak samo patrzenie to za mało, warto usiąść za kierownicą jednego z supercars. Można to zrobić wykupując voucher na przejazd, np. Ferrari vs Lamborghini. To okazja by porównać dwa flagowe modele potężnych koncernów motoryzacyjnych i sprawdzić się w roli kierowcy każdego z nich.

Powinieneś zacząć ścigać się na torze, by rozładować emocje

Najlepsza pasja to taka, która pomaga nam zapomnieć o problemach dnia codziennego i ukoić nerwy. Wielu kierowców wyścigowych i rajdowych przyznaje, że kiedy pojawiają się na torze, czują jakby znaleźli się w innym świecie. Codzienny stres znika, kłopoty pozostawiają daleko za sobą. Wystarczy usiąść za kierownicą potężnego, sportowego auta, by zapomnieć o otaczającym świecie i przytłaczającej codzienności. Brak ograniczeń i wszechobecny ryk silników dostarczają solidnej dawki adrenaliny, która przez wiele osób jest tak bardzo pożądana.

Napisane przez Monika

Monika, zwana również Aurelią, to copywriter z prawdziwego zdarzenia. Potrafi każdy niemal temat rozgryźć opisując aspekty znane tylko profesjonalistom. Nie ma dla Niej rzeczy niemożliwych, cuda wymagają jedynie dłuższego oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Launch control – co to jest i jak działa?

Bezpieczna jazda – jak jeździć bezpiecznie nie tylko po torze