w

5 powodów, dla których powinieneś zacząć ścigać się na torze

Racing car during the race

Bezpieczeństwo – Twoje i innych

Dla doświadczonego kierowcy szybka jazda wydaje się bardzo prosta. Istnieje wiele internetowych poradników, w których możemy dowiedzieć się na czym polega nadsterowność, podsterowność oraz co powinniśmy zrobić, gdy pojazd traci przyczepność. I w teorii zazwyczaj wydaje się to banalne, szczególnie dla doświadczonych kierowców. Schody zaczynają się, gdy nagle w trakcie jazdy nie wiemy jak zapanować nad autem. Emocje biorą górę i w najlepszym wypadku, gdy w pobliżu nie ma innych uczestników ruchu drogowego, wypadamy z toru jazdy zjeżdżając na pobocze.

Właśnie po to, by uniknąć takich niekontrolowanych sytuacji warto zacząć ścigać się na torze, który jest odpowiednio zabezpieczony i przygotowany na tego typu okoliczności. Przede wszystkim na naszej drodze nie znajdują się drzewa, budynki, o pieszych lub rowerzystach nie wspominając. To najlepsze miejsce, by szlifować swoje umiejętności i opanować pożądane techniki jazdy. Na początek warto wziąć kilka lekcji pod okiem specjalisty i skorzystać np z kursu driftingu, by opanować jazdę bokiem w kontrolowanym poślizgu. Odpowiedni odruch, wyuczony wcześniej na torze wyścigowym sprawi, że następnym razem gdy na drodze sytuacja wymknie się spod kontroli, będziemy przygotowani na to, by zareagować szybko i skutecznie. 

Powinieneś zacząć ścigać się na torze, by zdobyć emocjonującą pasję

Motorsport to zajęcie, które dostarcza solidnej dawki emocji i adrenaliny, ale poza tym uczy pewności siebie i pokory. To połączenie sprawia, że ściganie się na torze wyścigowym dla wielu osób staje się życiową pasją, pochłaniającą większość ich czasu. Ryk silników i zapach rozgrzanych opon potrafi uzależnić zarówno miłośników szybkich aut jak i sportowych motocykli. Weekendowe przejażdżki na torze to ciekawy sposób na konstruktywne spędzenie wolnego czasu w aktywny sposób. 

Ciągły rozwój umiejętności

Motorsport to zajęcie, które dostarcza solidnej dawki emocji i adrenaliny, ale poza tym uczy pewności siebie i pokory. To połączenie sprawia, że ściganie się na torze wyścigowym dla wielu osób staje się życiową pasją, która pochłania większość ich czasu. Ryk silników i zapach palonych opon potrafi uzależnić zarówno miłośników szybkich aut oraz motocykli. Weekendowe przejażdżki na torze to ciekawy sposób na konstruktywne spędzenie wolnego czasu w aktywny sposób. 

Warto dodać, że podczas wypadu na tor mamy okazję poznać niesamowitych ludzi. Mowa tu nie tylko o zapalonych kierowcach rajdowych i wyścigowych, ale także konstruktorach pojazdów i pasjonatach motoryzacji. Tak inspirujące kontakty i nowe znajomości zachęcają by jak najczęściej odwiedzać profesjonalny tor wyścigowy.

Tor Poznań
Tor Poznań

Powinieneś zacząć ścigać się na torze, by mieć możliwość poznania  wymarzonych samochodów

Na każdym torze wyścigowym, w czasie trwania track days pojawiają się dziesiątki sportowych pojazdów. Wiele z nich mamy okazję widzieć jedynie w telewizji czy internecie. To okazja, by na własne oczy zobaczyć ich niesamowity design i posłuchać ryku silnika podczas przejażdżki po pętli toru. Jeśli jednak samo patrzenie to za mało, warto usiąść za kierownicą jednego z supercars. Można to zrobić wykupując voucher na przejazd, np. Ferrari vs Lamborghini. To okazja by porównać dwa flagowe modele potężnych koncernów motoryzacyjnych i sprawdzić się w roli kierowcy każdego z nich.

Powinieneś zacząć ścigać się na torze, by rozładować emocje

Najlepsza pasja to taka, która pomaga nam zapomnieć o problemach dnia codziennego i ukoić nerwy. Wielu kierowców wyścigowych i rajdowych przyznaje, że kiedy pojawiają się na torze, czują jakby znaleźli się w innym świecie. Codzienny stres znika, kłopoty pozostawiają daleko za sobą. Wystarczy usiąść za kierownicą potężnego, sportowego auta, by zapomnieć o otaczającym świecie i przytłaczającej codzienności. Brak ograniczeń i wszechobecny ryk silników dostarczają solidnej dawki adrenaliny, która przez wiele osób jest tak bardzo pożądana.

Napisane przez Monika

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Jazda Ferrari F430 - środek

Launch control – co to jest i jak działa?

Bezpieczna jazda – jak jeździć bezpiecznie nie tylko po torze