w

Kurs doskonalenia jazdy w Nowym Mieście nad Pilicą

Kurs doskonalenia technik jazdy to przede wszystkim nauka bezpiecznego i rozważnego poruszania się na drogach, podniesienie kwalifikacji kierowców oraz wykształcenie w nich  prawidłowego reagowania na sytuacje drogowe. Po przeprowadzonym kursie uczestnicy będą w stanie zapanować nad niebezpieczną sytuacją drogową, aby jej skutki były jak najmniejsze. Wtargnięcie pieszego na jezdnię, dynamiczne skręty czy niekontrolowane poślizgi nie będą już problemem po ukończeniu tego kursu.

W evencie może wziąć udział każdy posiadacz prawa jazdy kategorii B. Impreza idealnie sprawdziła się dla firmy, której uczestnikami były osoby, których praca związana jest z codzienną jazdą samochodem (przedstawiciele handlowi). Jednocześnie to również świetny pomysł na imprezę dla pracowników biurowych, którym przyda się zmiana otoczenia, a dodatkowo kurs zwiększy ich bezpieczeństwo na drogach . W przedstawionym poniżej evencie brało udział 15 uczestników, poniżej przedstawiamy jego plan.

Tor w Nowym Mieście nad Pilicą mieści się w województwie mazowieckim. Znajduje się około 90 kilometrów od Łodzi i 75 kilometrów od Warszawy. Tor powstał na terenie powojskowego lotniska i wyłożony jest płytami betonowymi. Całkowita długość toru wynosi 2,4 kilometra natomiast szerokość – 60 metrów. Jedno okrążenie toru wynosi 2 kilometry.

Kurs odbywa się na samochodach BMW M3 E36 – najszybszego modelu z serii M3. BMW M3 to sportowa wersja BMW oparta na serii 3. Dzięki ogromnej mocy silnika – 321 KM, BMW E36 osiąga pierwszą setkę w zaledwie 5,6 sekundy. Samochód ten wyposażony jest w sześciocylindrowy silnik S50 o pojemności 3,2 l. Maksymalna prędkość, którą można uzyskać jadąc BMW E36 to 250 km/h.

Dworek Nad Pilicą to ośrodek agroturystyczny położony tuż nad brzegiem rzeki Pilica w Wólce Magierowej. Od toru w którym ma miejsce event dzieli go zaledwie 5 kilometrów. Dworek oferuje 22 jedno i dwuosobowe pokoje, kameralną restaurację z kominkiem, grill bar, sale konferencyjne, ogród letni, spa z saunami, jacuzzi i grotę solną, spływy kajakowe, zorbing, paintball oraz wiele innych ciekawych atrakcji. Dworek dysponuje również przystanią kajakową, która znajduje się bezpośrednio przy nim. Przystań wyposażona jest w 30 nowoczesnych kajaków. Dodatkowo, ośrodek oferuje całkowite wyżywienie, istnieje także możliwość wyboru obiadów oraz kolacji serwowanych lub w formie bufetu.

Ilość uczestników: 10 – 15 osób
Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
Termin realizacji: Do ustalenia
Czas trwania: 2 dni

Harmonogram imprezy

Dzień I:
11:00 – Zameldowanie w pokojach
11:30 – Wyjazd na tor
12:00 – Szkolenie teoretyczne z zakresu technik jazdy
13:00 – 17:30 – Szkolenie praktyczne
17:30 – Omówienie postępów uczestników, wręczenie certyfikatów
18:00 – Wyjazd do Dworku
20:00 – Kolacja
21:00 – Wieczór integracyjny (DJ, karaoke)

Dzień II
08:00 – 10:00 – Śniadanie
10:30 – Przygotowanie do spływu
11:00 – 13:30 – Spływ (Dworek Nad Pilicą – Tomczyce)
14:00 – Wyjazd do Dworku
15:00 – Obiad
16:00 – Wymeldowanie oraz Odprawa

Opis eventu

Uczestnicy spotykają się przy recepcji ośrodka wypoczynkowego o wcześniej umówionej godzinie. Po zameldowaniu odjadą na tor, na którym spotkają się z instruktorami bezpiecznej jazdy. Pierwszym elementem szkolenia będzie odprawa kursantów (podzielenie na grupy) oraz część teoretyczna.

Na szkoleniu teoretycznym uczestnicy dowiedzą się jak ważna jest bezpieczna jazda oraz do czego może prowadzić nierozważne i brawurowe prowadzenie samochodu. Kolejny element to szkolenie praktyczne, podczas którego kursanci spędzą czas za kierownicą samochodu oraz dodatkowo będą mogli uczestniczyć w jeździe innych uczestników, jako pasażer. Na pierwszej części szkolenia praktycznego, kursanci zapoznają się z właściwymi pozycjami za kierownicą, naucza się poprawnie ruszać i hamować na suchej i mokrej nawierzchni. Następnie uczestnicy przejdą lekcję hamowania z wykorzystaniem systemu ABS, w zakręcie, z ominięciem przeszkody oraz w poślizgu.

Ostatnim etapem szkolenia jest jazda samochodem wyposażonym w troleje oraz nauka panowania nad samochodem w trakcie poślizgu w zakręcie oraz podczas jazdy na wprost. Podczas szkolenia przewidziana jest półgodzinna przerwa na lunch. Kurs bezpiecznej jazdy zakończy omówienie postępów kursantów oraz wręczenie certyfikatów. Następnie uczestnicy zostaną przetransportowani do ośrodka, gdzie otrzymają około 2 godziny czasu wolnego i wieczorem spotkają się na kolacji, po której czeka ich wieczór integracyjny z DJem oraz karaoke.

Drugiego dnia dla uczestników eventu zaraz po śniadaniu proponujemy spływ kajakowy z przystani Dworku (środkowa część rzeki) do Tomczyc. Przewidywalny czas trwania spływu to 2,5 godziny. Po powrocie do Dworku zostanie podany obiad, następnie uczestnicy wymeldują się i przygotują do wyjazdu.

Szukają Państwo niezapomnianego eventu? Go-Racing zrobi to za Was kompleksowo. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Zamów jazdę próbną!

Lubisz piękne i szybkie samochody? Chcesz się sprawdzić za kierownicą jednego z nich? Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz coś dla siebie! Zamów voucher i udaj się na pełną emocji jazdę. Jeździmy na profesjonalnych torach rozmieszczonych po całej Polsce! Miasta realizacji: Poznań, Warszawa, Radom, Opole, Gdańsk, Bednary, Toruń, Biała Podlaska, Wrocław. Sprawdź nasze Tory i wybierz ten, który jest najbliżej Ciebie. Zacznij spełniać swoje marzenia!


Sprawdź 199 zł

Jazda BMW M3

Napisane przez admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Quady na Mazurach

Wyprawa off road w Górach Kaczawskich