w , , ,

Już wkrótce! Event Formula Drive. Poprowadź bolid F1

Jesteś fanem motoryzacji? Wyścigi Formuły 1 to dla ciebie jedno z najważniejszych świąt w ciągu roku? W takim razie przygotuj się na wydarzenie, które dostarczy ci jeszcze większych emocji! W końcu nie każdego dnia zdarza się okazja, aby siąść za sterami prawdziwego bolidu F1, prawda?

Ba! Nie tylko usiąść, ale również samodzielnie przejechać się nim po profesjonalnym torze wyścigowym!

Wszystko to zrobisz na miejscu, w Polsce, dzięki jedynemu w swoim rodzaju eventowi Formula Drive. Przeczytaj artykuł, a dowiesz się o nim więcej.

Formuła 1 w Polsce — jak do tego doszło? Krótka historia

Event Formula Drive zaczął się od sklepu Go-Racing. W jego ofercie od dłuższego czasu obecna była możliwość przejażdżki bolidem F1 — ale nie w Polsce, tylko w Szwecji.

W 2021 roku zarząd Emotivo, czyli firmy-matki sklepu Go-Racing, postanowił na własne oczy przekonać się, jak wygląda taki przejazd. W tym celu specjalna delegacja wybrała się do Szwecji, na tor Anderstrop.

Emocje, których delegaci tam doświadczyli, wystarczyły do podjęcia decyzji. Tym bardziej, że w Polsce jeszcze nigdy nie było okazji, aby móc wziąć udział w komercyjnych jazdach F1.

Formula Drive to pierwsze tego typu wydarzenie w naszym kraju.

Na czym polega event Formula Drive?

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, podczas eventu Formula Drive będziesz mieć możliwość jazdy bolidem F1. Jednak zanim do tego dojdzie, zapewnimy ci odpowiednie przeszkolenie — zarówno pod względem teoretycznym, jak i praktycznym.

Dlatego wydarzenie jest całodniowe. Trwa od 8:00 do 17:00.

Rozpoczyna się od zajęć teoretycznych, podczas których dowiesz się wszystkiego, co niezbędne na temat jazdy bolidem. Poznasz tajniki:

  • ruszania,
  • zmiany biegów,
  • techniki jazdy,
  • systemów bezpieczeństwa,
  • etc.

Gdy szkolenie teoretyczne dobiegnie końca, rozpoczniemy jazdę bolidem Renault 2000, który posłuży do nauki praktycznej. Dopiero po nim przejdziemy do wisienki na torcie, czyli bolidu Williams FW29.

Każdy uczestnik eventu będzie miał okazję pokonać nim od 4 do 8 okrążeń na torze Silesia Ring (więcej o obiekcie przeczytasz w dalszej części artykułu).

Specjalistyczne szkolenie

Za szkolenie podczas eventu odpowiada profesjonalny kierowca formuły, Johan Rajamaki. Spędził blisko 17 lat na zawodowej jeździe w wyścigach:

  • Formula 3,
  • Formula Super Vee,
  • Formula Opel Lotus,
  • BOSS Championship,
  • Supersport.

Ponadto jest założycielem i twórcą komercyjnych jazd F1 w Szwecji i Finlandii, które prowadzi już ponad 20 lat. W sumie daje to 40 lat ciągłego doświadczenia na torze.

Jako uczestnik eventu, otrzymasz niepowtarzalną okazję, aby czerpać wiedzę właśnie od Johana Rajamaki. Co więcej, pod koniec Formula Drive otrzymasz certyfikat ukończenia szkolenia F1.

Czym jeździmy?

Do dyspozycji uczestników eventu oddajemy dwa bolidy. Pierwszym jest Renault 2000, którym pokierujesz podczas szkolenia. Mimo, że nie ma tak dobrych osiągów, jak formuła Williamsa, i tak poczujesz adrenalinę podczas jazdy.

W końcu bolid dysponuje silnikiem o mocy 220 KM, co przy wadze 480 kg pozwala mu rozpędzić się do “setki” w niecałe 4 sekundy. Zaś maksymalną prędkość osiąga przy 260 km/h.

Jednak prawdziwą gwiazdą wydarzenia jest wspomniany już Williams FW29, którym jeździły tak znane nazwiska, jak Nico Rosberg i Alex Wurz. Dopiero ten bolid da ci poczuć w pełni, czym jest jazda F1 na profesjonalnym torze.

Pod maską znajduje się silnik o mocy 650 KM, który przy wadze pojazdu 550 kg potrafi wygenerować maksymalną prędkość 350 km/h. Co więcej, Williams FW29 rozpędza się do 200 km/h w mniej niż 5 sekund!

Gdzie jeździmy?

Formula Drive odbędzie się na torze Silesia Ring w Kamieniu Śląskim. Prawdę mówiąc, wybór organizatorów nie mógł paść nigdzie indziej.

Silesia Ring jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce i cieszy się ogromnym prestiżem. Swoje jazdy testowe organizują na nim największe marki motoryzacyjne na świecie (m.in. Porsche).

Co tor ma do zaoferowania w praktyce?

Jego główna nitka ma długość 3636 metrów i składa się z 15 zakrętów (9 w prawo, 6 w lewo). Prosta startowa liczy 560 metrów i ma szerokość 15 metrów, zaś najwęższe miejsce toru — 12 metrów. Finalnie najdłuższa prosta na obiekcie liczy 760 metrów i świetnie nadaje się do testów prędkości.

Warto też dodać, że trasa ma aż 7 możliwych konfiguracji.

Oprócz samego toru Silesia Ring dysponuje budynkiem biznesowo-konferencyjnym, wieżą startową oraz tarasami widokowymi. Ponadto w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu znajduje się hotel i restauracja Aviator, a także wiele innych lokalizacji rozrywkowo-rekreacyjnych.

F1 w Polsce — zamów bilet na event już teraz

Uważasz, że Formula Drive jest wydarzeniem dla ciebie? W takim razie nie czekaj dłużej i dołącz do nas! Masz niepowtarzalną okazję, aby znaleźć się w gronie szczęśliwców, którzy jako pierwsi siądą za sterami Formuły 1 w Polsce.

Więcej informacji znajdziesz pod poniższym linkiem:

Event Formula Drive

Napisane przez Fabian Koziołek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Jak dbać o klimatyzację w samochodzie?

Go-Racing. Główny partner Formula Drive