w

Tor Poznań

Tor Poznań

Profesjonalizm i bezpieczeństwo najwyższej rangi
Tor posiada europejską homologacje UEM i światową homologację FIA, która odpowiada za nieskazitelny stan nawierzchni i całego obiektu. Daje to możliwość organizacji wyścigów motocyklowych i samochodowych światowej klasy. Tor „Poznań” jest jedynym torem wyścigowym w Polsce, który posiada takie kwalifikacje.

Tor Poznań

Przeznaczenie toru
■ sporty motorowe
■ doskonalenie umiejętności jazdy
■ imprezy sportowo – rekreacyjne
■ pokazy
■ imprezy masowe

Tor Poznań

Obiekt dzieli się na dwa tory:

samochodowy-motocyklowy kartingowy
Długość: 4083 m
Szerokość: 12 m
Najdłuższy odcinek prosty: 560 m
Długość: 1480 m
Szerokość: 12 m
Zakręty: 6 lewych, 12 prawych
Tor Poznań

Największy w Polsce
Tor powstał na miejscu starych pasów lotniska Ławica i zyskał miano największego w Polsce. Automobilklub jest właścicielem całego obiektu na którym mają miejsce różnego rodzaju imprezy motocyklowo-samochodowe na etapie krajowym jak i europejskim. Tor można wykorzystać w różny sposób np. spotkania biznesowe, bierny wypoczynek lub po prostu aktywne spędzanie wolnego czasu. Odbywają się tu imprezy cieszące się dobrą renomą takie jak: SuperOES, Wyścigowy Puchar Polski, Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, Endurance, Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe, Kia Lotos Race czy Maluch Trophy. W 2010 r. na torze pojawił się Robert Kubica, który w bolidzie Renault R29 ustanowił rekord toru 1:13,654.

Najważniejsze informacje
Długość ogólna: 4 085 m
Nawierzchnia: asfalt
Szerokość: 12 m
Przeznaczenie : samochody, motocykle, gokarty
Lokalizacja : 62-081 Przeźmierowo, ul. Wyścigowa 3

Lubisz piękne i szybkie samochody? Chcesz się sprawdzić za kierownicą jednego z nich? Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz coś dla siebie! Zamów voucher i udaj się na pełną emocji jazdę. Jeździmy na profesjonalnych torach rozmieszczonych po całej Polsce! Miasta realizacji: Poznań, Warszawa, Radom, Opole, Gdańsk, Bednary, Toruń, Biała Podlaska, Wrocław. Sprawdź nasze Tory i wybierz ten, który jest najbliżej Ciebie. Zacznij spełniać swoje marzenia!

Napisane przez admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Pagani Zonda F – 3,5 sekundy do 100 KM

54

15 targi Inter Cars – PGEnarodowy