TOR POZNAŃ

nawierzchnia:asfalt
długość4083 m
szerokość12 m
typtor wyścigowy
zakręty14 (5 lewych, 9 prawych)
najdłuższa prosta560 m
tor poznań

Tor wyścigowy w Poznaniu

Największy w Polsce! Pasy startowe lotniska Ławica dały początek obecnego obiektu. Dzięki temu stał się on największym torem przeznaczonym do wyścigów w Polsce. Automobilklub Wielkopolski jest właścicielem całego kompleksu, na którym odbywają się zarówno krajowe, jak i europejskie wyścigi motocyklowe i samochodowe. Jest to miejsce stworzone dla każdego fana motoryzacji! Obiekt pełni kilka funkcji: możesz na nim szlifować umiejętności sportowej jazdy, odbyć spotkania biznesowe lub mile spędzić czas z kumplami.

Tor w Poznaniu to prawdziwa mekka dla polskich fanów sportów motorowych i entuzjastów szybkiej jazdy. Tu każdy zakręt i każda prosta mają swoją historię. Tor ma ponad 4 kilometry długości, na których do pokonania jest aż 14 zakrętów (9 prawych, 5 lewych) o różnym stopniu trudności. W tym miejscu tworzy się historia polskiego i światowego sportu motorowego. Regularnie odbywają się tu prestiżowe zawody sportowe, takie jak Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, a także różnego rodzaju inne imprezy związane z motoryzacją.

Historia Toru w Poznaniu

Jak to często bywa w przypadku torów wyścigowych, ten poznański powstał na bazie dawnych pasów startowych znajdującego się w pobliżu lotniska Ławica. Tor wybudowano pomiędzy rokiem 1975 a 1978. Początkowo służył on jako tor motocyklowy, by kilka lat później stać się także torem kartingowym. Od lat jest to najpopularniejszy tor w kraju.

Prestiżowe imprezy

Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski
Mistrzostwa Polski Endurance

Nasza oferta w Poznaniu

Chcesz pojeździć szybkim samochodem po prawdziwym torze wyścigowym? Z nami to zrobisz - nasza oferta zawiera przejażdżki sportowymi superautami, takimi jak Ferrari F430, dwie generacje Chevroleta Corvette (C6 i C7) czy też Dodge Viper i Lamborghini Gallardo. A wszystko to w niskich cenach - już od 249 złotych.

Auta dostępne na tym torze:

Jak to działa?

Voucher

Jak wygłada voucher?

Darmowa dostawa

Na zakupy powyżej 200 zł

Blog

Poznaj nasz serwis bliżej