w ,

Jazdy bolidami F1 po raz pierwszy w Polsce!

Polscy fani motoryzacji mieli okazję uczestniczyć już w niejednej imprezie, która była poświęcona ich hobby. Jednak jeszcze żadna nie zaoferowała im tego, co zbliża się wielkimi krokami razem z eventem Formula Drive.

Mianowicie: jazdy prawdziwym bolidem Formuły 1 w roli kierowcy.

To okazja jedyna w swoim rodzaju, gdyż po raz pierwszy zawita na polską ziemię. Dlatego jeśli zawsze marzyłeś o poczuciu emocji, które towarzyszą zawodowym kierowcom królowej motorsportu, właśnie nadarza się taka szansa.

Przeczytaj artykuł, a dowiesz się więcej.

Poprowadź bolid F1, poczuj jego moc

Bolid F1 nie jest tym samym, co zwykły samochód sportowy. W przeciwieństwie do tego drugiego, każdy element Formuły 1 został dobrany tak, aby zadbać o prędkość i przyczepność.

Dlatego jazda bolidem F1 dostarcza zupełnie innych wrażeń. Większych, bardziej ekscytujących — takich, które na zawsze zapadają w pamięć.

Przygotuj się na ekstremalny wyrzut adrenaliny do krwioobiegu i emocji sięgających zenitu. Złapanie sterów bolidu praktycznie to gwarantuje.

Poczuj moc potężnego silnika, szybkość i związane z nią przeciążenia, a także niesamowite doświadczenie jazdy po torze, który powstał właśnie z myślą o takich pojazdach. Mówimy tu o obiekcie Silesia Ring, czyli jednym z najnowocześniejszych torów wyścigowych w Polsce.

Jednak wystarczy już tych obietnic.

Przejdźmy do konkretów, czyli bolidów, którymi pokierujesz podczas wydarzenia.

F1 Williams FW29

Przejazd bolidem F1 Williams FW29 jest główną atrakcją dnia. Pojazd brał udział w zawodach Formuły 1 w 2007 roku, czyli jest prawdziwym bolidem królowej motosportu, który organizatorzy udostępniają do jazdy komercyjnej.

Za jego sterami swego czasu zasiadali Alexander Wurz oraz Nico Rosberg. Ten drugi zdobył mistrzostwo świata F1 w 2016 roku, a także dwa razy tytuł wicemistrza w 2014 i 2015 roku.

Co ma do zaoferowania bolid Williams FW29?

Jednostką napędową jest 8-cylindrowy silnik o mocy 650 KM. Połącz to z wagą bolidu wynoszącą 550 kg, a otrzymasz przyspieszenie od 0 do 200 km/h w mniej niż 5 sekund oraz maksymalną prędkość w granicach 350 km/h.

Wszystko to zostanie oddane do twojej dyspozycji na profesjonalnym torze wyścigowym. Poczujesz na własnej skórze, jak wygląda jazda bolidem F1.

Formuła Renault 2000

Bolid Renault 2000 będzie pełnił rolę szkoleniową podczas eventu. Co to znaczy? Że każdy z uczestników wykona nim jazdę próbną, zanim siądzie za sterami Formuły 1 z prawdziwego zdarzenia.

Jednak myliłby się ten, kto uważa, że Renault 2000 (z racji roli bolidu szkoleniowego) nie dostarcza ogromnych wrażeń z jazdy.

To wciąż potężna maszyna, która skrywa silnik o mocy 220 KM. Może na pierwszy rzut oka nie wydaje się to aż tak dużo, ale weź pod uwagę, że bolid ma tylko 480 kg. W efekcie rozpędza się od 0 do 100 km/h w mniej niż 4 sekundy, a prędkość maksymalną osiąga przy 260 km/h.

Dzięki temu, że wydarzenie Formula Drive łączy ze sobą szkolenie i jazdę finałową, siądziesz za sterami dwukrotnie i poprowadzisz dwa różne bolidy.

Dowiedz się więcej!

Przejażdżka Formułą 1 brzmi jak rozrywka dla ciebie lub kogoś, kto jest ci bliski? W takim razie dowiedz się więcej o jedynym w Polsce evencie, który ją oferuje. Tego typu okazja nie trafia się często.

Więcej o tym, na czym polega jazda Formułą 1 podczas Formula Drive, przeczytasz pod tym linkiem:

Jazda bolidem F1 i Renault 2000

Napisane przez Fabian Koziołek

Absolwent Uniwersytetu Śląskiego, gdzie zdobył tytuł magistra
filozofii. Akademicka droga ukształtowała w nim głębokie zrozumienie dla
złożoności świata, co odnajduje także w motoryzacji — dziedzinie, którą
od lat opisuje. Jako autor artykułów motoryzacyjnych (i nie tylko) łączy
precyzję faktów z filozoficznym zacięciem do poszukiwania głębszych
znaczeń i trendów.

Szczególnie upodobał sobie kultowe marki, takie jak Ford Mustang i
Ferrari, które łączą w sobie siłę, styl i innowacyjność — dla autora
wartości kluczowe zarówno w motoryzacji, jak i w życiu.

Prywatnie prowadzi poczytnego bloga o wszystkim, co męskie. Ponadto
zgłębia tajniki sztucznej inteligencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Go-Racing. Główny partner Formula Drive

Nowość! Miejsce dla pasażera w bolidzie F1