w

Historia marki Ferrari – Enzo Ferrari – legenda Włoch

Ferrari to każdemu dobrze znana włoska marka samochodowa, która na rynku działa od roku 1938. Jej założycielem był Enzo Ferrari, który od najmłodszych lat marzył o zostaniu kierowcą wyścigowym. Samochody te kojarzą się każdemu z wygodą, prestiżem i luksusem. Producenci dostosowują auta są specjalnie do oczekiwań klienta, tak aby przejażdżka była dla nich czymś wspaniałym. Producenci dbają o ekskluzywność i prestiż jazdy poprzez wprawadzanie na rynek ograniczonej liczby egzemplarzy. Marka ta obecnie wchodzi w skład innego włoskiego koncernu samochodowego jakim jest Fiat. Główna siedziba marki mieści się w rodzinnych stronach założyciela.  

Historia marki Ferrari

jazda-ferrari-458-italia - moto park Ułęż

Włoska marka działa na rynku od 1938 roku. Twórcą tej znanej każdemu marki jest Enzo Ferrari, który od najmłodszych lat uwielbiał wyścigi samochodowe. Początkowo Enzo został kierowcą testowym, a później  stworzył własny zespół wyścigowy pod nazwą Scuderia Ferrari. Kilka lat później przejął on kierownictwo działu fabrycznego Alfa Romeo. Kiedy zmienił się profil działalności fabryki, Enzo odszedł z branży. Po czterech latach zaczął produkować narzędzia i części do samolotów oraz samochodów. Pierwszy sportowy egzemplarz pojawił się w roku 1947 co zapoczątkowało pasmo sukcesów dla tej marki. Obecnie włoska marka z czarnym koniem w logo znana jest każdemu. Po dziś dzień samochody te biorą udział w wyścigach samochodowych. 

Enzo Ferrari – kim był założyciel marki?

Założycielem znanej na całym świecie marki jest Enzo Ferrari, który od najmłodszych lat marzył, aby zostać kierowcą wyścigowym, śpiewakiem operowym i pisarzem sportowym. Dwa z tych marzeń udało mu się zrealizować. W dzieciństwie wraz z ojcem wybrał się na wyścigi samochodowe, które bardzo go zafascynowały i sam zaczął marzyć o karierze kierowcy wyścigowego. Motoryzacja pochłonęła Enzo tak bardzo, że przerodziła się z czasem w stworzenie własnej marki samochodowej. Wiązało się to z ciężką pracą, której efektem są wspaniałe samochody. Podziwiać je można aż po dziś dzień na drogach jak i w wyścigach samochodowych. Dziś marka ta uchodzi za najbardziej prestiżową i legendarną markę na świecie. 

Początki Ferrari 

Enzo Ferrari związany był od najmłodszych lat z motoryzacją. Jego marzeniem było zostać kierowcą rajdowym i na to nie trzeba było długo czekać. Już w 1919 roku Enzo został testowym kierowcą w C.M.N.. Po pewnym czasie Enzo stworzył własny zespół wyścigowy, w którego skład wchodzili utalentowani kierowcy. W roku 1938 Enzo objął kierownictwo fabrycznego działu Alfy Romeo co jednocześnie wiązało się z porzuceniem stanowiska managera Scuderii Ferrari. Po dwóch latach Alfa Romeo zmieniła profil swojej działalności pod presją ekonomiczną. Przeniosła się na produkcję militarną co skutkowało odejściem Enzo z tej branży. W czasie czterech lat, kiedy Enzo nie mógł zajmować się samochodami sportowymi przystosował swoją fabrykę do produkcji. Zaczął produkować narzędzia oraz części do samolotów i samochodów. Tak właśnie narodziła się legenda motoryzacji każdemu dobrze znana. 

Logo marki Ferrari

Doskonale każdemu znane i rozpoznawalne na całym świecie jest logo Ferrari. Logo, które przedstawia czarnego konia na tle żółtej tarczy stojącego na dwóch nogach. Ten charakterystyczny znak nawiązuje do historii włoskiego pilota, który został odznaczony w ten sposób za zasługi dla ojczyzny w czasie I wojny światowej. Namalował on na kadłubie swojego myśliwca czarnego ogiera oddając w ten sposób hołd kawalerii powietrznej. Enzo był pod ogromnym wrażeniem i chciał uczcić pamięć pilota dlatego wykorzystał czarnego konia, który był symbolem pilota. Od tamtej pory każdemu znany i rozpoznawalny na całym świecie znak marki to czarny ogier na żółtym tle. Miłośnicy motoryzacji uwielbiają samochody tej marki, które  początkowo były produkowane tylko w kolorze czerwonym. Sprawiło to, że miłośnicy marki wręcz pokochali ten kolor i rezerwowali go właśnie dla tej marki i dlatego każdy na myśl o Ferrari myśli o czerwonym samochodzie. 

Legenda Włoch

W 1947 roku ukazał się pierwszy egzemplarz sportowego samochodu – Ferrari 125S. Samochód ten powstał z myślą o wyścigach samochodowych i prywatnym użytku. Jak się okazało doskonale sprawdził się w obu zastosowaniach. Jakiś czas po premierze tego samochodu odbyło się Grand Prix Rzymu, zwycięzcą okazał się kierowca, który zasiadł za kierownicą tego właśnie samochodu. Tym zwycięstwem marka wzbiła się na szczyt, był to początek sukcesów. W wyścigach brały udział również inne modele, które również odnosiły sukcesy. W roku 1950 Ferrari wstąpiło do Formuły 1 gdzie jeździ aż po dziś dzień. Auta włoskiej marki nie raz wygrywały wyścigi i zgromadziły wiele tytułów mistrzowskich. 

Jakie samochody produkuje Ferrari? 

Ferrari to obecnie jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych marek samochodowych na świecie. Samochody produkowane od 1947 roku są udoskonalane, tak aby każdy kto nimi jeździ czuł komfort i luksus jazdy. Producenci produkują samochody zarówno specjalnie na wyścigi samochodowe jaki do użytku prywatnego. Dzięki czemu każdy kto marzy o takim samochodzie może go mieć. Do rozkwitu marki przyczyniły się modele takie jak Ferrari F430 czy też Modena. Modele produkowane obecnie to między innymi Ferrari California czy też Ferrari F458 cieszą się dużą popularnością wśród miłośników sportowych aut. 

Voucher na jazdę Ferrari na torze

Na Go-Racing.pl znajdziesz vouchery na jazdę Ferrari, które zrealizować możesz na jednym z wybranych torów na terenie całej Polski! W ofercie dostępnych jest kilka modeli do wyboru między innymi Ferrari F430, Ferrari California, Ferrari Italia. W zależności od wybranej opcji jazdę możesz zrealizować jako kierowca lub jako pasażer. Dodatkowo można dokupić większą ilość okrążeń na wybrany tor jaki dostępny jest w ofercie. W czasie realizacji cały czas będzie obok instruktor, który udziela cennych wskazówek. W czasie jazdy jako pasażer pokaże Ci możliwości danego samochodu jeśli zasiądziesz u jego boku. Prędkość, ryk silnika odpowiednie przyspieszenie sprawią, że przejażdżka będzie niezapomniana, a wrażenia będą wspaniałe.

Napisane przez Katarzyna Lukaszek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bezpieczna jazda – jak jeździć bezpiecznie nie tylko po torze

Najpopularniejsze supersamochody 2020 roku