w ,

Następca Bugatti Veron? Chiron w natarciu!

Pomysł na samochód wg konstruktorów Bugatti jest prosty – ma być ono najszybsze, najmocniejsze, najbardziej ekskluzywne, a koszty…? One się nie liczą, najważniejszy jest efekt. Poza tym na takie super auta chętni będą zawsze.

Osiągi

Co tu dużo mówić, Chiron to prawdziwy potwór drogowy. Zaprezentowany niedawno model napędzany jest 16-cylindrową jednostką o pojemności 8 litrów, posiadającą 4 turbosprężarki. To wszystko generuje moc bagatela 1500KM i moment obrotowy rzędu 1600Nm. Taka moc pozwala już w ciągu 6,5 sekundy osiągnąć prędkość 200 km/h! Po 2,5 sekundach kierowca może obserwować wskazówkę prędkościomierza mijającą z zawrotną prędkością liczbę 100 km/h. Przyśpieszanie kończy się jednak zdecydowanie dalej niż by się to wydawało, bo dopiero po przekroczeniu 440 km/h! Taka prędkośc wymaga również specjalnych opon. Są to zaprojektowane specjalnie dla tego modelu opony marki Michelin, które kosztują 100 tys. zł za komplet.

Cena auta

Jeżeli chcielibyście kupić takie auto, to z pewnością w tym roku już Wam się to nie uda. Jeszcze przed seryjną produkcją zostało złożonych 130 zamówień, co i tak o 30 sztuk przekracza założenie produkcyjne producenta na ten rok. Docelowo po drogach całego świata ma poruszać się 500 takich aut. No i wreszcie najważniejsze. Za takie auto trzeba zapłacić bagatela 2,5 mln euro, co w przeliczeniu na PLN daje kwotę rzędu 10 mln zł. Na tym jednak nie koniec. W przypadku awarii 7-biegowej skrzyni biegów użytkownik musi przygotować się na wydatek 500 tys zł. Zakładam, że poprzednio jak jego protoplasta nie będzie to model często widywany na ulicach.

Zresztą zobaczcie je sami. Można się zakochać

Napisane przez Michał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Intrygujące – Lamborghini Centenario!

Nowy Nissan GT-R o mocy 570 KM