Strona główna Koszyk
Szukaj
  1. Go-Racing
  2. Tory
  3. Tor Jastrząb Radom

Tor Jastrząb Radom - strona 2

Autodrom Jastrząb , czyli tor wyścigowy zlokalizowany około 30 km od Radomia. Jako jedyny tor w Polsce został zaprojektowany i zbudowany od początku do końca, warto również wspomnieć, że szybko ogłoszono go najnowocześniejszym obiektem szkoleniowo - treningowym w całej Polsce. Obiekt o najwyższych standardach europejskich, na których organizowane są różnego rodzaju zawody, eventy, imprezy, służy też jako baza dla ośrodków doskonalenia technik jazdy. Jastrząb to tor o nawierzchni asfaltowo-szutrowej liczy 3500 metrów długości, posiada liczne zakręty - jest ich aż 11, a łączna powierzchnia obiektu wynosi 21 hektarów.
Dane toru:
nawierzchnia
beton
długość
2400 m
szerokość
10 m
zakręty
11
typ
tor wyścigowy

Parametry i infrastruktura toru

Pętla toru wyścigowego Jastrząb wynosi 3500 metrów długości oraz 11 zakrętów, szerokość nitki trasy w najwęższym miejscu to 10 metrów. Nawierzchnia toru jest asfaltowo - szutrowa, natomiast do jazd samochodami wyścigowymi wykorzystywany jest odcinek o nawierzchni asfaltowej o długości 2400 metrów, co daje możliwość wciśnięcia pedału gazu na maxa i poczucie prawdziwej mocy, która znajduje się pod maską wybranego samochodu.

Tor Radom jest zbudowany w taki sposób, by można dopasować indywidualnie przejazdy do umiejętności i zaawansowania każdego kierowcy. Autodrom Radom oferuje również place manewrowe przeznaczone dla motocykli oraz samochodów, z czego korzystają ośrodki doskonalenia technik jazdy. 

A zainstalowany automatyczny system nawadniania na płytach poślizgowych oraz kurtyny wodne doskonale sprawdzają się podczas tego typu szkoleń.

Tor Jastrząb jest wyposażony w system oświetlenia, dzięki któremu jest możliwość jazdy o różnych porach dnia w sezonie wiosenno- letnim, co zapewnia dodatkowe wrażenia jazdy w dzień jak i po zmroku. Komunikacja między obsługą toru a uczestnikami odbywa się poprzez system nagłośnienia zewnętrznego, dzięki czemu żaden przekazywany komunikat nie umknie wszystkim osobom, które znajdują się na torze wyścigowym Jastrząb.

Z myślą o kibicach oraz obserwatorach zostały zbudowane trybuny, które mogą pomieścić nawet kilka tysięcy widzów. Stwarza to możliwość przyjechania z całą rodziną czy przyjaciółmi, którzy mogą z bezpiecznego miejsca oglądać zmagania podczas jazdy osoby, której sprawili prezent w postaci jazdy na torze wyścigowym i wspólnie przeżywać wspaniałe emocje.

Historia Toru

Tor Jastrząb zlokalizowany niedaleko Radomia, to pierwszy tor w Polsce, który został zaprojektowany i wybudowany od początku do końca.

W planowaniu i realizacji tej inwestycji kluczową motywacją była ogromna pasja właścicieli do szybkich samochodów. Z założenia miało to być miejsce dla każdego kierowcy samochodu czy motocyklu, ale też miejsce przyjazne dla różnych aktywności o charakterze sportowym. Odzwierciedla to niezwykle profesjonalny tor wyścigowy, który jest zbudowany z zachowaniem najwyższych standardów europejskich, z dbałością o każdy szczegół. Jest to miejsce, w którym organizowane są różnego rodzaju imprezy dla fanów motoryzacji - zarówno doświadczonych jak i amatorów. Właściciele podeszli do sprawy bardzo ambitnie, by nawet najbardziej wymagający użytkownicy mogli skorzystać z tego, co oferują. Na terenie obiektu znajduje się budynek administracyjno-szkoleniowy, w którym zlokalizowane jest nowoczesne Centrum Badawczo - Rozwojowe oraz sala konferencyjna mogąca pomieścić 120 osób, sześć sal wykładowo-szkoleniowych dla łącznie 360 osób, sala restauracyjna z tarasem dla 400 gości, sala przedszkolna, a nawet pokoje hotelowe dla 60 gości. To wszystko tworzy wspaniałą bazę do organizacji różnego rodzaju spotkań czy wydarzeń.

Autodrom Jastrząb to miejsce, gdzie zadbano o to, by móc spędzić czas całą rodziną lub zorganizować szkolenie firmowe razem z integracją w postaci jazdy na torze, a po emocjonującym dniu móc odpocząć w wynajętym pokoju, by na następny dzień wypoczętym, bezpiecznie wrócić do własnych 4 kątów.

Imprezy organizowane na torze

Na terenie toru Jastrząb w okresie wiosenno - letnim odbywają się regularnie eventy motoryzacyjne, gdzie można spróbować swoich sił i poczuć moto-emocje za kierownicą supersamochodów, usłyszeć ryk silnika i sprawdzić moc koni mechanicznych schowanych pod maską. 

Odbywają się tu również różnorodne szkolenia samochodowe oraz motocyklowe, które składają się z części teoretycznej i praktycznej. Organizuje się zawody Superoes, czyli imprezy dla kierowców amatorów, które są świetną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności i poznania charakterystyki własnego samochodu w bezpiecznych warunkach na profesjonalnym torze, na specjalnie przygotowanej do tego trasie.

Od niedawna odbywają się również mistrzostwa Interia Drive Cup, w 2020 roku planowane są również zawody Driftingowego Pucharu Polski. Istnieje również możliwość wynajęcia toru i organizacji indywidualnego eventu, imprezy czy integracji. Powierzchnia 21 hektarów daje dużo możliwości. 

Nasza oferta jazd na torze Jastrząb 

Tor wyścigowy Jastrząb to idealne miejsce dla fanów motoryzacji i głodnych nowych wrażeń. Jeśli chcesz sprawdzić swoje umiejętności, spróbować czegoś nowego lub po prostu kochasz samochody to koniecznie odwiedź to miejsce. Podczas specjalnie organizowanych eventów motoryzacyjnych pod okiem doświadczonych i profesjonalnych instruktorów, którzy zadbają przy tym o bezpieczeństwo jazdy, masz możliwość okiełznania koni pod maską supersamochodów. W ofercie na Tor Jastrząb znajdziesz samochody takie jak Lamborghini Gallardo, Nissan GT-R, Ferrari F430, Audi R8 V10, Ferrari F458 Italia, Porsche 911 GT3, Mitsubishi Lancer Evo X, Dodge Viper, Chevrolet Corvette C7,  McLaren 570GT, Ferrari California, BMW I8, BMW M4, Ferrari F12 Berlinetta, Honda NSX, Subaru Impreza, Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, Chevrolet Camaro, Maserati GT, Aston Martin V8 Vantage czy bolidy jak KTM X-BOW i Ariel Atom.


Jazda którym samochodem marzy Ci się najbardziej? Nie odkładaj marzeń na później, już dziś kup voucher na jazdę super autem po torze Jastrząb w Radomiu dla siebie lub bliskiej osoby!


Jesteśmy częścią spółki , poznaj inne nasze marki: