nawierzchnia:asfalt
długość 1300 m
szerokość 10 m
typ tor wyścigowy
zakręty zakręty: 11 (5 w lewo, 6 w prawo)
tor Steel Ring

Tor Steel Ring - Trzyniec 

Tor Steel Ring w Trzyńcu to nowoczesny obiekt, który pozwala na wykorzystanie wszystkich możliwości sportowych samochodów. Piękna okolica miejscowości Trzyniec to dodatkowa okazja do zwiedzenia nowych miejsc. Niedaleko toru wyścigowego znajduje się las, a w przeciwnym kierunku znajdują się tory kolejowe, co umożliwia łatwy dojazd na eventy organizowane na torze. Przejazdy można obserwować z tarasu widokowego przeznaczonego dla osób towarzyszących w czasie eventów motoryzacyjnych. Na terenie obiektu znajduje się także restauracja, kompleksowe zaplecze techniczne oraz medyczne, które zapewnia bezpieczeństwo w czasie imprez organizowanych na torze wyścigowym. 

Parametry i infrastruktura

Tor Steel Ring zlokalizowany w miejscowości Trzyniec niedaleko granicy z Polską ma długość 1300 metrów i 10 metrów szerokości. Asfaltowa nawierzchnia toru zapewnia bezpieczną i pewną jazdę. Tor wyścigowy Steel Ring posiada 11 zakrętów (5 w lewo i 6 w prawo) co pozwala na testowanie zwrotności samochodów wyścigowych w czasie jazdy. Najdłuższa prosta toru ma długość 100 metrów, a różnica wysokości na torze wynosi 7 metrów. Cały obiekt ma powierzchnię 6,5 hektara i przeznaczony jest dla szkoleń kierowców oraz organizowanych imprez sportowych. Na torze znajduje się również profesjonalny system kamer oraz nowoczesne zaplecze składające się z: restauracji, sali konferencyjnej, tarasu widokowego, toalet oraz Wi-Fi na całej przestrzeni toru. Zaplecze techniczne oraz medyczne zapewnia bezpieczeństwo na torze w czasie imprez organizowanych na torze Steel Ring. Obiekt posiada również specjalną powierzchnię ślizgową z płytą poślizgową, kąpiel aquaplaningu, miejsce do ćwiczeń w nagłych wypadkach gdzie symulowana jest przeszkoda za pomocą kurtyn wodnych. Z takich udogodnień można korzystać w Centrum Bezpiecznej Jazdy.

Historia Toru Steel Ring

Czeski tor Steel Ring od samego początku powstania zachwyca przestrzenią oraz profesjonalną obsługą. Obiekt zajmuje powierzchnię o wielkości 6,5 hektara gdzie oprócz międzynarodowego toru gokartów znajduje się również Centrum Bezpiecznej Jazdy. Tor w Trzyńcu jest stosunkowo nowym obiektem - w maju 2017 roku zakończyła się budowa budynku operacyjnego oraz restauracji, natomiast cały obiekt  otwarty został 22 lipca 2017 roku. Tego dnia zostały otwarte bramy Stalowego Pierścienia. Dzień rozpoczął się od treningu profesjonalnych kierowców na torze, a w południe odbyło się oficjalne otwarcie kompleksu. Po otwarciu odwiedzający, którzy przybyli do Trzyńca mieli okazję wypróbować tor po raz pierwszy. 

Imprezy organizowane na torze Steel Ring

Na torze Steel Ring organizowane są różnego rodzaju imprezy nie tylko eventy motoryzacyjne. Na torze odbywają się treningi dla gokartów/motocykli czy też kursy bezpiecznej jazdy, podczas których uczestnicy mają możliwość nauczyć się jak poradzić sobie w trudnej sytuacji na drodze. Na torze w Trzyńcu organizowane są również całodniowe imprezy firmowe i uroczystości. W Trzyńcu na torze wyścigowym regularnie organizowane są wyścigi oraz szkolenia motocyklowe. Na torze odbywa się również specjalne wydarzenie EVOLUTION CUP - wyścigi na wysokim poziomie, bezpieczne i w rodzinnej atmosferze wydarzenie. 

Nasza oferta jazd na torze w Trzyńcu  

Na torze Steel Ring każdy kierowca może spróbować swoich na torze w czasie eventów motoryzacyjnych. Jazda za kierownicą samochodu sportowego na torze wyścigowym to niezapomniana przygoda dla każdego miłośnika motoryzacji. Na Torze Trzyniec można zarówno zrealizować jazdę samochodami sportowymi takimi jak Lamborghini Gallardo, Nissan GT-R czy Ferrari F430 oraz bolidami Ariel Atom lub KTM X-Bow, a może coś z klasyków jak Porsche 911 i wiele innych modeli. Jazdy na torze wyścigowym można zrealizować zarówno w roli kierowcy jaki pasażera, a oprócz samej jazdy na torze wyścigowym można zobaczyć wiele innych modeli samochodów dostępnych w czasie eventów na torze! 

Jak to działa?

Voucher

Jak wygląda voucher?

Darmowa dostawa

Na zakupy powyżej 200 zł

Blog

Poznaj nasz serwis bliżej