Strona główna Koszyk
Szukaj
 1. Go-Racing
 2. Oferta
 3. Jazda bolidami
 4. Jazda formułą Renault 2000
 5. Jazda formułą Renault 2000 - Tor Silesia Ring

Jazda formułą Renault 2000 - Tor Silesia Ring

Ilość okrążeń: 1 sesja
Cena: 3300 zł

Korzyści z zakupu

Darmowa
dostawa
Darmowa
wymiana prezentu

Numer ref: 00005507

Miejsce realizacji

Tor Silesia Ring, Lotnicza 5-7, 47-325 Kamień Śląski

Czas trwania

Jedna sesja trwa 15 minut.

Ilość osób

1

Informacje dodatkowe

Rezerwacji należy dokonać z minimum 14 dniowym wyprzedzeniem, nie później niż 30 dni przed końcem ważności vouchera lub końcem sezonu. Zmiana zarezerwowanego terminu realizacji możliwa nie później niż 7 dni przed datą planowanej realizacji.

Obowiązujący strój

Zalecamy wygodny strój, niekrępujący ruchów oraz obuwie na miękkiej i płaskiej podeszwie.

Sezon

Realizacja w miesiącach: IV, V, VI, VII, VIII, IX, X. Obfite opady atmosferyczne mogą uniemożliwić realizację. W takiej sytuacji należy zarezerwować kolejny termin.

Wymagania

Zabroniona jazda po alkoholu i środkach odurzających. Wymagane prawo jazdy kat. B ważne na terenie Polski.

Bądź pierwszym, który napisze recenzję.
Bądź pierwszym, który zada pytanie.

Jazda za kierownicą bolidu Renault 2000

Jazda prawdziwym bolidem to marzenie niejednego fana motoryzacyjnych wrażeń. Już teraz masz możliwość doświadczyć emocji, które zarezerwowane były tylko dla nielicznych. Przejażdżka Formułą Renault 2000 to doskonała okazja do realizacji pasji oraz przetestowania tak niesamowitej maszyny. Bolid ten dawał zawodnikom wstęp do Formuły 1, a poruszały się nim osoby, takie jak: Daniel Riccardo, Lando Norris, Kimi Raikkonen. Oferujemy wybór 1, 2, 3 lub 4 sesji – każda z nich trwa 15 minut.

Renault 2000

Dzięki zespolonemu nadwoziu, czyli monokoku połączonemu z silnikiem i skrzynią biegów, waga formuły wynosi 480 kg. Odpowiednia aerodynamika znacznie zwiększa siłę docisku, co w połączeniu z tak niską wagą powoduje, że możemy pokonywać zakręty zdecydowanie szybciej niż typowym samochodem. Niewielka waga ma ogromne znaczenie podczas przyspieszenia oraz zdecydowanie skraca dystans hamowania, dzięki czemu możemy przesuwać punkty hamowania bliżej zakrętu. Efektem tej konstrukcji jest również nisko osadzony środek ciężkości, który poprawia właściwości jezdne oraz stabilność Formuły.

Parametry techniczne bolidu

 • Przyspieszenie: 0-100 km/h w niecałe 4 sekundy

 • Prędkość max.: 260 km/h

 • Waga bolidu: 480 kg

 • Silnik: RS Renault 2000cc

 • Moc: 220 KM przy 8000 obr/min

 • Skrzynia: 6 biegowa sekwencyjna z łopatkami

 • Kokpit: 1-osobowy

Przebieg atrakcji

Na miejscu należy stawić się 45 minut przed rozpoczęciem jazd.  

Harmonogram:

 1. Dopasowanie profesjonalnego kombinezonu wyścigowego dla uczestnika,

 2. Szkolenie z zasad jazdy po torze:

 • omówienie zasad poruszania się po torze,

 • omówienie flag sędziowskich,

 • omówienie zasad bezpieczeństwa,

 • zapoznanie się z torem.

 1. Instruktaż jazdy formułą:

 • zasady ruszania,

 • prawidłowa praca rąk na kierownicy,

 • praca  gazem, 

 • punkty hamowań,

 • dostosowanie prędkości do warunków jazdy (sucha i mokra nawierzchnia, temperatura powietrza i nawierzchni),

 • dobór odpowiedniego toru jazdy,

 • omówienie systemów bezpieczeństwa.

 1. Rozpoczęcie jazdy za kierownicą formuły Renault 2000. Czas jazdy 15 minut (7-8 okrążeń toru).

Realizacja dzieli się na 15-minutowe sesje – w zależności od wybranego pakietu jest ich 1, 2, 3 lub 4. Jedna sesja to około 27 km, co daje 7-8 okrążeń toru Silesia Ring o długości 3 636 metrów. W czasie jazdy uczestnik będzie w stałym kontakcie z doświadczonym instruktorem, który przy wykorzystaniu podglądu wideo będzie trzymał pieczę nad przebiegiem realizacji, udzieli informacji, jak zoptymalizować tor jazdy, pokonywać zakręty, a także da wskazówki na temat pracy z gazem oraz punktów hamowania. Po zakończeniu sesji nastąpi zjazd do boxu, gdzie przez 15 minut omawiany będzie przejazd, telemetria, a następnie będzie można przystąpić do realizacji kolejnej sesji (jeśli taka została wykupiona). W cenę wliczone jest: wejście na tor, instruktor oraz jazda. Każdy kierowca jedzie sam w bolidzie bez samochodu poprzedzającego.

Voucher na prezent

Po zakupie otrzymasz voucher przygotowany do wręczenia na prezent. Jeśli zamówisz voucher tradycyjny z wysyłką, zapakujemy go w elegancką kopertę ozdobną.

Bezpieczeństwo

Jazda bolidem Renault 2000 na Torze Silesia Ring odbywa się na zamkniętym torze wyścigowym w czasie całodniowego eventu. Nad realizacją pieczę trzymają doświadczeni instruktorzy, którzy przeprowadzają szkolenie przygotowujące do poruszania się bolidem,  zaznajamiające z zasadami panującymi na torze oraz działaniem systemów bezpieczeństwa. Na czas jazdy każdy z uczestników otrzyma profesjonalny kombinezon, kask oraz rękawice. Warunkiem niezbędnym do wzięcia udziału w atrakcji jest posiadanie ważnego prawa jazdy, a także bezwzględna trzeźwość.

Jesteśmy częścią spółki , poznaj inne nasze marki: