Strona główna Koszyk
Szukaj
  1. Go-Racing
  2. Tory
  3. Tor Słabomierz

Tor Słabomierz

Tor wyścigowy Słabomierz zlokalizowany jest niespełna 50 km od centrum Warszawy, u zbiegu trasy S8 i drogi krajowej nr 50. Jego położenie między Łodzią a Warszawą czyni go łatwo dostępnym obiektem, niemalże w centrum Polski. Wybór tego toru wyścigowego będzie idealnym rozwiązaniem dla mieszkańców województwa łódzkiego i mazowieckiego ale także dla tych, którzy planują wycieczkę w te okolice. W sąsiedztwie znajduje się Bolimowski Park Krajobrazowy, który warto zwiedzić podczas korzystania z atrakcji na torze.
Czytaj więcej
nawierzchnia
asfalt
długość
1200 m
szerokość
7 m
zakręty
7
najdłuższa prosta
200 m
Pokaż więcej produktów

Historia toru

Tor Drive Land jest nowoczesnym obiektem tego typu, stworzonym z myślą o miłośnikach czterech kółek. Wyposażony w innowacyjne systemy i instalacje tj. szarpaki do wprowadzania samochodu w poślizg, kurtyny wodne oraz płyty poślizgowe. Tor przystosowany jest do szkoleń z bezpiecznej jazdy, kursów z zagrożeń w ruchu drogowym a także do organizowania testów prędkości dla szybkich samochodów i motocykli. 

Infrastruktura

Tor w Słabomierzu składa się z sieci dróg i placów manewrowych, na których doświadczeni i początkujący kierowcy mogą ćwiczyć swoje umiejętności. Asfaltowa nawierzchnia idealnie sprawdzi się przy rozwijaniu dużych prędkości jak i podczas trenowania poślizgów. Długość toru przeznaczonego do wyścigów wynosi 1200 metrów, gdzie najdłuższa prosta ma 200 metrów. Dla bezpieczeństwa i komfortu “wchodzenia w zakręty” szerokość asfaltu równa się 7 metrów. Podczas jazd super szybkimi samochodami, na odcinku wyścigowym znajduje się aż 7 zakrętów, na których kierowca może poćwiczyć swoje umiejętności za kółkiem. Dla tych którym to za mało, trasa urozmaicona jest w wzniesienia, które sprawią, że jazda będzie jeszcze ciekawsza. 

Akademia Bezpiecznej Jazdy

Na terenie toru prężnie działa Akademia Bezpiecznej Jazdy Tomasza Kuchara, która przyciąga kierowców chętnych do szkolenia się z zakresu bezpieczeństwa na drodze. Kursy w akademii obejmują: podstawowe techniki bezpiecznej jazdy, tj. poprawne operowanie kierownicą i prawidłowa pozycja kierowcy, ćwiczenia demonstrujące niebezpieczne sytuacje na drodze i jak ich unikać, symulacje ekstremalnych przypadków podczas prowadzenia pojazdu, tj. poślizg czy awaryjne hamowanie oraz szkolenia z tzw. eko jazdy i jazdy defensywnej. Akademia zajmuje się także szkoleniem początkujących kandydatów oraz bardziej doświadczonych kierowców sportowych. Wśród znanych nazwisk szkoły znajduje się słynny base jumper Felix Baugartner, który znany jest przede wszystkim ze skoku spadochronem z wysokości ok 39 km.

Eventy motoryzacyjne

Na torze Słabomierz w sezonie wiosenno-letnim organizowane są imprezy motoryzacyjne, w których osoby prywatne mogą zasiąść za kierownicą sportowych samochodów. Podczas takiego eventu tor jest zamknięty na potrzeby realizacji za którą odpowiadają największe firmy motoryzacyjne w Polsce. Inicjatorzy spotkań udostępniają swoje samochody oraz doświadczonych instruktorów i kierowców rajdowych. Każda osoba, która bierze udział w sportowej przejażdżce (za kierownicą lub jako pasażer), przed przystąpieniem do niej, uczestniczy w krótkim szkoleniu oraz zapoznaje się z zasadami bezpieczeństwa panującymi na torze. Imprezy są całodniowe, uczestnicy mogą zatem podziwiać inne realizacje i stanąć oko w oko z najpopularniejszymi samochodami na świecie. 

Sportowe samochody

Firmy, które organizują eventy motoryzacyjne posiadają w swojej flocie najszybsze, najdroższe i najbardziej znane modele samochodów. Dzięki nim każdy ma szansę na przejażdżkę Ferrari czy Lamborghini, które znane są z produkcji filmowych czy gier komputerowych. Na torze Drive Land realizowane są jazdy takimi samochodami jak np. Audi, Nissan GTR, Aston Martin, Porsche, McLaren i wiele innych. Oferta jest tak bogata, że każdy wybierze coś dla siebie i sprawdzi się w roli kierowcy rajdowego lub zasiądzie jako pasażer i spełni swoje marzenia o szybkiej jeździe! 

Bezpieczeństwo na torze

Jazdy na torze Słabomierz realizowane są pod czujnym okiem instruktorów, którzy udzielają uczestnikom cennych rad i wskazówek. Tor zbudowany został z myślą o rozwijaniu wysokich prędkości, dlatego oczywistym było wykorzystanie najlepszej jakości asfaltowej nawierzchni oraz dobraniu odpowiednich wymiarów długości i szerokości każdego odcinka. Format nitki toru jest tak istotny, ponieważ ma on wpływ na pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa podczas przejażdżki przez osoby, które stawiają swoje pierwsze kroki w sportowej jeździe. Drive Land jest świeżym obiektem motoryzacyjnym co świadczy o jego nowoczesnym wyposażeniu i niewielkim stopniu zużycia. 

Każda osoba, która zdecyduje się na przejażdżkę sportowym samochodem na torze Słabomierz, przekona się o jego doskonałości i na pewno na długo zapamięta pobyt w tym miejscu!