Strona główna Koszyk
Szukaj
  1. Go-Racing
  2. Tory
  3. Tor Kraków

Tor Kraków - strona 2

Tor wyścigowy Kraków jest jednym z najnowocześniejszych obiektów w Polsce zlokalizowanym przy drodze krajowej 79 ok. 16 km od Krakowa. Tor wybudowany z inicjatywy wicemistrza Rajdowych Mistrzostw Świata Juniorów. Na torze regularnie odbywają się eventy motoryzacyjne w czasie, których można doskonalić jazdę i przetestować sportowe samochody na torze. Asfaltowa nawierzchnia pętli toru o długości 1500 metrów i szerokości 10 metrów składa się z 14 zakrętów co pozwala na przejazd pełen wrażeń, a dodatkowo na terenie Moto Parku Kraków znajdują się również płyty poślizgowe dzięki, którym można doskonalić bezpieczną jazdę i uczyć się radzić w trudnych warunkach na drodze. Na torze wyścigowym w Krakowie możesz przejechać się różnymi samochodami i przetestować ich osiągi m.in. do wyboru jest Ford Mustang, Ferrari F430 czy też Porsche 911 lub bolidy takie jak Ariel Atom!
Dane toru:
nawierzchnia
asfalt
długość
1500 m
szerokość
10 m
zakręty
14
najdłuższa prosta
200

Tor wyścigowy Kraków

Tor Kraków położony ok. 16 km na wschód od Krakowa przy drodze krajowej 79 do jednego z najnowocześniejszych torów wyścigowych w Polsce, gdzie można doskonalić techniki bezpiecznej jazdy. Na torze wyścigowym Kraków są wydarzenia motoryzacyjne w czasie, których można przejechać sportowym. Moto Park Kraków jest miejscem, w którym znajdują się jazdy sportowe oraz sportowe. Asfaltowa trasa toru z dziewięcioma zakrętami do idealnego miejsca na sportową widoczność za kierownicą samochodu. Całkowita powierzchnia obiektu do 4000 m2, gdzie znajdują się nie tylko tory wyścigowe, ale również płyty poślizgowe. 

Parametry infrastruktury i toru 

Pętla toru wyścigowego Kraków ma 1500 metrów długości oraz 12 metrów szerokości. Asfaltowa nawierzchnia pozwala na sprawdzenie samochodów w czasie jazdy. Na torze znajdują się także 14 zakrętów oraz najdłuższa prosta toru o długości 200 metrów. Moto Park Kraków to nie tylko tor wyścigowy. Na terenie obiektu jest tor sportowo-szkoleniowy oraz trzy płyty poślizgowe w tym ostatniej w Polsce płyta poślizgowa w postaci liter „S”. Moto Park jest wyposażony w dwie sale szkoleniowe oraz salę prezentacyjną z wjazdu samochodów, urządzenia nagłośnienia, niezależne mi toalety i szatnię oraz widok na tor, a także parkingiem na 500 samochodów. 

Historia Toru 

Tor wyścigowy Kraków powstał z inicjatywy wicemistrza Rajdowych Mistrzostw Świata Juniorów - Michała Kościuszko. Moto Park Kraków to jeden z najnowocześniejszych obiektów w Polsce o całkowitej powierzchni 4000m2. Tor wyścigowy Kraków jest jedynym w Małopolsce profesjonalnym miejscem gdzie można doskonalić techniki jazdy. Ośrodek pełni funkcję szkoleniowo-eventową. Moto Park Kraków rozpoczął swoją działalność w 2017 roku na obrzeżach Krakowa i jest miejscem nie tylko posiadającym tor wyścigowy, ale również płyty poślizgowe w tym jedną unikalną w kształcie litery “S”. Dzięki płytom poślizgowym kierowcy mogą uczyć się i doskonalić umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach na drodze takich jak oblodzenie czy wychodzenie z poślizgu. 

Imprezy organizowane na torze Kraków

Na terenie Moto Parku Kraków regularnie odbywają się różne imprezy. Najczęściej organizowane są eventy motoryzacyjne w czasie, których miłośnicy motoryzacji mogą w bezpieczny sposób przetestować sportowe samochody podczas jazdy na torze wyścigowym. W czasie eventów każdy kto lubi sportowe samochody i szybką jazdę może przetestować swoje umiejętności na torze za kierownicą samochodu lub jako pasażer.  Na torze Kraków odbywają się również jazdy doszkalające, szkolenia z techniki jazdy czy też jazdy sportowej. Na terenie Moto Parku organizowane są również firmowe imprezy integracyjne. 

Nasza oferta jazd na torze

Tor Kraków to wspaniałe miejsce dla każdego miłośnika motoryzacji i samochodów sportowych. W Moto Parku Kraków występują regularne zdarzenia motoryzacyjne podczas, których można przejechać z doświadczonym instruktorem i sprawdzić możliwość korzystania przez siebie samochód. Szybkie ryzyko i skutki motoryzacyjne do tego samego momentu, w którym może nastąpić każdy uwolnienie motoryzacji z jazdy super autem na torze Kraków. W naszej ofercie znajdują się takie pojazdy sportowe jak Ferrari, Lamborghini Gallardo czy Audi R8.


Dowiedz się wiecej dzięki naszemu blogowi
Samochód na wodór. Jak działa auto z napędem wodorowym, ile kosztuje i czy jest bezpieczne?

Wyobraź sobie jazdę po autostradach samochodem tak zaawansowanym, że nie pozostawia po sobie nic poza parą wodną. Brzmi niewiarygodnie? W takim razie poznaj świat samochodów na wodór, czyli napędzanych wodorowymi ogniwami paliwowymi, które łączą w sobie wydajność rodem z science fiction i ekologiczne innowacje. Ale jak działają te futurystyczne maszyny? Jaka jest ich cena? No […] Więcej

Ile kosztuje utrzymanie samochodu? Jakie są koszty eksploatacji samochodu i paliwa.

Dla wielu osób posiadanie samochodu jest równoznaczne z niezależnością i swobodą, lecz nie zapominajmy, że to także odpowiedzialność i wyzwanie. W końcu wydatki związane z autem nie kończą się na cenie zakupu — dotyczą także jego utrzymania. Tutaj pojawia się pytanie: jak sprawić, aby nieuniknione koszty nie nadszarpnęły naszego portfela bardziej, niż to konieczne? Odpowiedź […] Więcej

Najpopularniejsze sporty motorowe

Sporty motorowe to fascynująca dziedzina, w której prędkość, precyzja i adrenalina łączą się, tworząc widowisko pełne emocji. W artykule odkryjemy różnorodność tej dyscypliny, jej rodzaje oraz to, jak wygląda w Polsce. Sporty Motorowe: Wprowadzenie do Dynamiki Sporty motorowe zyskują uznanie na całym świecie. W końcu udostępniają arenę zmagań dla zawodników i ich pojazdów, którzy podczas […] Więcej

Dzień Bez Samochodu

Zbliża się Dzień Bez Samochodu, podczas którego organizacje pozarządowe i włodarze polskich miast po raz kolejny zachęcą nas do zdrowej, bezpiecznej i (co najważniejsze) ekologicznej mobilności. Często wiąże się to również z zachętami materialnymi, abyśmy przez ten jeden dzień bardziej pomyśleli o środowisku. W artykule przyglądamy się wszystkiemu, co związane z tym wyjątkowym świętem. Poświęć […] Więcej

2009-2023 Copyright © go-racing.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.