Firma założona przez braci Dodge bardzo szybko podbiła amerykański rynek, w czym niemały udział miał sam Henry Ford. Bracia Dodge nawiązali współpracę z Fordem w 1902 roku, rok po przeniesieniu swojej fabryki do Detroit. Dodge byli świetni w swoim fachu. Horacy miał nieprawdopodobny talent do mechaniki – wynalazł łożysko kulkowe odporne na brud, które posłużyło do konstrukcji sprzedawanych przez ich spółkę rowerów. Bracia odnieśli dzięki temu spore zyski, które pozwoliły im się dalej rozwijać w świecie motoryzacji, o co szczególnie dbał drugi z braci – John, który miał niezwykłą smykałkę do interesów.
Współpraca z Fordem pomnożyła ich dotychczasowe zyski kilkukrotnie. Bracia dostarczali niemal wszystkie komponenty do bardzo popularnego w tamtym okresie Forda T, zapewniając sobie miano największego producenta części samochodowych. Bracia Dodge bez wątpienia mieli zasadniczy udział w zbudowaniu imperium Forda, a z czasem stworzyli swoje własne.
Henry Ford był jednak trudnym partnerem we współpracy. Nie okazywał zbyt dużego szacunku swoim pracownikom, wobec których stosował mobbing. Duży sukces zdecydowanie umocnił go w przekonaniu o swojej wyższości nad innymi, dlatego też bracia postanowili podążać własną drogą i w 1913 roku ostatecznie rozwiązali współpracę z Fordem, a już rok później zaprezentowali światu swój pierwszy samochód Dodge Old Betsy. Oprócz aut osobowych, których pod przewodnictwem braci powstało kilka egzemplarzy, Dodge znani byli również z produkcji pojazdów ciężarowych dla wojska.
Podczas targów motoryzacyjnych w 1920 roku Horacy zachorował na zapalenie płuc. Choroba okazała się być dla niego bezlitosna w skutkach. Mało rozwinięta wówczas medycyna nie dała słynnemu producentowi szans na przeżycie. Jego los podzielił również John, który czuwający przy łóżku brata, także zapadł na zapalenie płuc i zmarł tego samego roku.
Firmę przejęła jedna z żon braci, a przez lata imperium Dodge zmieniało swoich właścicieli jeszcze kilka razy. Obecnie należy do włosko-amerykańskiego koncernu FCA. Zakup udziałów w Fordzie, które przysporzyły braciom miliony zysków oraz sprzedaż marki po ich śmierci uchodzą za jedne z najbardziej rentownych transakcji w historii przemysłu całego USA.
Jazda Dodgem od samego początku zmieniła pogląd na motoryzację. Rozwiązania proponowane przez braci, jak również kolejnych właścicieli koncernu, przysłużyły się do wdrożenia wielu innowacji do świata motoryzacji.
Kluczowym wydarzeniem dla marki było wprowadzenie do sprzedaży w latach 50. aut z silnikiem V8 HEMI. Silnik wyróżniał się głowicą o półokrągłych komorach spalania. Jego moc pozwoliła marce odnieść liczne sukcesy na rynku, jak również w wyścigach klasy NASCAR, w których Dodge pobił wiele rekordów prędkości. Sportowy Dodge bez wątpienia był silnym rywalem dla swoich konkurentów.
Talent braci Dodge i umiejętne pokierowanie losami firmy przez jej kolejnych właścicieli uplasowały markę na szczycie motoryzacyjnej drabiny. Dodge obok Forda czy Chevroleta, stał się jednym z najpopularniejszych przedstawicieli tzw. muscle car.
Masywne nadwozie w połączeniu z ogromną jak na miarę danych czasów mocą silnika, pozwoliły osiągać prędkości, które przyspieszały o szybsze i mocniejsze bicie serca. Przejażdżka Dodgem była ucieleśnieniem każdego miłośnika motoryzacji.
Firma odniosła ogromne sukcesy sprzedażowe zwłaszcza za sprawą kilku modeli. Dodge Charger, Dodge Challenger i Dodge Viper to ikony amerykańskiej motoryzacji. Modele cieszą się ogromną sympatią kierowców na całym świecie i są produkowane do dziś. To auta, które urzekają swoją mocą i pięknym wykończeniem wnętrz, zajmując w segmencie sportowych i luksusowych samochodów bardzo silną pozycję.
Jazda Dodgem to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji w sportowym wydaniu. Zwłaszcza dla takiego, który uwielbia amerykańskie auta typu muscle car. Masywne, a zarazem pełne mocy, gwarantują podczas jazdy niezapomniane doznania. Możesz podarować komuś możliwość ich przeżycia wręczając nasz voucher prezentowy. A może to właśnie Ty marzysz o pełnej adrenaliny przejażdżce sportowym autem?
Przejażdżka samochodem Dodge odbywa się podczas całodniowych eventów motoryzacyjnych na terenie torów wyścigowych w całej Polsce. Przejażdżka Dodgem po torze to idealny wybór na prezent. Sportowy Dodge został wręcz stworzony do jazdy po torze, gdzie najlepiej można wykorzystać jego ogromny potencjał. Jego potężny ryk silnika wyraźnie komunikuje kierowcy, że ma do czynienia z prawdziwym demonem prędkości. Jazda Dodgem to przeżycie, które wyzwala niesamowite emocje!
Aby usiąść za kierownicą musisz mieć skończone 18 lat i posiadać ważne prawo jazdy kat. B. Czas przejazdu zależy od długości toru, liczby okrążeń i umiejętności kierowcy.
Podczas zakupu vouchera wybierz interesujący Cię model auta, miejsce realizacji oraz typ jazdy. Do wyboru dostępna jest jazda sportowym samochodem w roli kierowcy i pasażera.
W tym pierwszym przypadku posiadacz vouchera weźmie udział w krótkim szkoleniu z instruktorem, który zapozna go z budową auta oraz zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na torze. Następnie nadejdzie upragniona chwila – jazda za kierownicą Dodge po torze wyścigowym. Instruktor pozostaje cały czas obecny podczas jazdy, nadzorując jej przebieg z fotela pasażera. Podczas jazdy jako pasażer role odwracają się. Auto prowadzi zawodowy kierowca rajdowy, którego doświadczenie w jeździe sportowymi autami może sprawić, że jazda dostarczy jeszcze więcej emocji niż samodzielne kierowanie autem. To doskonała opcja dla każdego, kto nie posiada prawa jazdy lub nie czuje się pewnie za kierownicą.
Dodatkowo na event, na którym nie zabraknie także innych ikon motoryzacji, można wybrać się wspólnie z bliskimi. Udział w evencie motoryzacyjnym to niezapomniana przygoda! Przejażdżka sportowym samochodem po torze wyścigowym wywoła uśmiech na twarzy każdego fana motoryzacji.
Zamów voucher na jazdę sportowym autem po torze, przetestuj swoje umiejętności za kierownicą i poznaj legendę, jaką jest Dodge Viper. Jazdy odbywają się na terenie całej Polski, więc z pewnością znajdziesz lokalizację idealną dla siebie!
2009-2025 Copyright © go-racing.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.