Tor Olsztyn

Auta dostępne na tym torze:

Tor w Olsztynie

Tor w Olsztynie to miejsce, gdzie organizowane są eventy motoryzacyjne, które zrzeszają miłośników czterech kółek z całej Polski. Zlokalizowany jest na jednym z olsztyńskich osiedli, zaledwie 4,5 km od centrum miasta. Sezon wiosenno-letni jest gorącym okresem dla organizatorów imprez tego typu, gdzie na torze zjeżdżają się najlepsze i najszybsze samochody świata takie jak np. 570 konne Lamborghini Gallardo czy Ferrari Italia 458.

Czytaj więcej

nawierzchnia:asfalt
długość2000 m
szerokość35 m
typtor wyścigowy
tor Olsztyn

Lokalizacja toru w Olsztynie

Tor Olsztyn leży w województwie warmińsko-mazurskim, w południowo-zachodniej części miasta, na terenie lotniska Dajtki. Teren ten jest jednym z największych w okolicy, który posiada płaską powierzchnię (2,8 x 1,5 kilometra), nadającą się do stworzenia miejsca przyjaznego dla sportowych samochodów. Tor jest dobrze skomunikowany z innymi miastami, co czyni go łatwo dostępnym, nie tylko dla mieszkańców stolicy Warmii i Mazur. Od zatoki wiślanej dzieli go wyłącznie 100 kilometrów, dzięki czemu można odwiedzić to miejsce podczas wypoczynku nad polskim morzem. 

Malownicze okolice

Sam tor położony jest w sąsiedztwie lasu oraz jeziora Ukiel, pobyt na imprezie motoryzacyjnej można zatem urozmaicić spacerem po łonie natury. Warto jednak, wybierając się w te rejony zaplanować dłuższy pobyt i zwiedzić malownicze okolice Olsztyna. Każda osoba, która uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu, znajdzie tutaj swoje miejsce na ziemi. Atutem Warmii i Mazur są liczne jeziora (w samych granicach Olsztyna leży ich aż 15), rzeki (przez miasto przepływają cztery) oraz lasy (zajmują ponad 20% miasta). Olsztyn sąsiaduje także z Puszczą Napiwodzko-Ramucką, która stanowi rozległy kompleks borów sosnowych a ich powierzchnia wynosi 117 319,9 ha. 

Także turyści, którzy preferują zwiedzanie architektury, znajdą dla siebie miejsca do spaceru po najstarszych zakątkach miasta. Do zabytków Olsztyna należą między innymi Olsztyński Zamek, Kościół Świętego Jakuba, Stary Ratusz i wiele innych, które warto odwiedzić podczas pobytu w okolicy. 

Tor na płycie lotniska

Tor Olsztyn zlokalizowany jest na płycie lotniska Dajtki, gdzie najdłuższy prosty odcinek przejazdu jest jednocześnie pasem startowym dla samolotów. Na jego terenie prężnie działa Aeroklub Warmińsko-Mazurski, który zapewnia dodatkową atrakcję dla fanów lotnictwa. Widoki startujących lub lądujących awionetek i szybowców w tym miejscu to codzienność, która przyciąga wielu miłośników podniebnych atrakcji. Biorąc udział w evencie motoryzacyjnym można nie tylko podziwiać piękne, sportowe samochody ale także maszyny powietrzne i skoczków spadochronowych z sekcji klubu. 

Infrastruktura toru

Tor na płycie lotniska dla miłośników motoryzacyjnych oznacza jedno - długa prosta! Jeżeli samolot ma się jak tu rozpędzić to samochód tym bardziej. W Olsztynie ten odcinek wynosi 600 metrów a cała nitka toru aż 2 kilometry. W zależności od ustawienia nitki toru, na kierowców czeka od 5 do 8 zakrętów, gdzie przy szerokości 35 metrów można podchodzić do nich na maksymalnej prędkości. Wymiar ten zagwarantuje również, osobie prowadzącej samochód, uczucie bezpieczeństwa i doda pewności siebie. Asfaltowa nawierzchnia toru pozwoli na przetestowanie pojazdu w najlepszych warunkach, gdzie przyczepność będzie na najwyższym poziomie. Jest to ważne podczas rozwijania dużych prędkości i wchodzenia w ciasne zakręty. 

Imprezy na torze

W ciepłych miesiącach w tym miejscu królują eventy motoryzacyjne, gdzie każdy uczestnik może podziwiać sportowe samochody. Organizatorzy takich imprez udostępniają swoje auta, za kierownicą których mogą usiąść inni miłośnicy czterech kółek. Spotkania takie są realizowane na zamkniętym torze, gdzie wstęp posiadają tylko uczestnicy przejazdów wraz z osobami towarzyszącymi. W Olsztynie realizowane są także wydarzenia motoryzacyjne takie jak np. Grand Prix Polski (w wyścigach na ¼ mili). Następstwem zaś tego, że w tym miejscu czynnie funkcjonują sekcje Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego, to przygotowywane są również imprezy dla fanów lotnictwa, np. lotnicze pikniki rodzinne. 

Kto zadba o bezpieczeństwo? 

Imprezy na torze w Olsztynie organizowane są przez firmy motoryzacyjne, które czuwają nad prawidłowym przebiegiem. Każdy uczestnik przed przystąpieniem do jazdy bierze udział w krótkim szkoleniu z zasad bezpieczeństwa jakie panują na torze i w samochodzie. Osoba, która otrzyma voucher na jazdę za kierownicą musi posiadać ważne prawo jazdy a w jej towarzystwie zasiada instruktor, który z miejsca pasażera udziela cennych rad i wskazówek. W przypadku jazdy jako pasażer, auto poprowadzi doświadczony kierowca, który zaprezentuje jego możliwości. Na bezpieczeństwo podczas takich eventów nie wpływają wyłącznie ludzie, ale także infrastruktura toru. Nawierzchnia, wymiary, rozstaw trasy przejazdu, to wszystko ma istotne znaczenie podczas realizacji jazd sportowymi samochodami. Również aktualne przeglądy techniczne są niezbędne do tego aby pojazdy zostały udostępnione na rzecz takiego eventu.

Na naszej stronie znajdziecie szeroką ofertę obejmującą jazdy na torze w Olsztynie. Wśród nich znajdują się takie samochody, które większość z nas zna wyłącznie z filmów akcji lub gier komputerowych, na przykład Ferrari, Lamborghini, Porsche, McLaren i wiele innych. Możesz wybrać, który z nich interesuje Cię najbardziej i zasiąść za jego kierownicą. Jeżeli nie posiadasz jednak ważnego prawa jazdy to nic straconego! Nie zapomnieliśmy o Tobie! 

Dostępne są także przejazdy na miejscu pasażera, w towarzystwie doświadczonego kierowcy. 

Voucher możesz zakupić dla siebie lub w prezencie dla bliskiej osoby, która jest miłośnikiem czterech kółek i marzy aby stanąć oko w oko z całą flotą sportowych aut, podczas eventu. Taki podarunek na długo pozostanie w pamięci, a tor kartingowy Olsztyn przyczyni się do tego aby wspominać go przez lata. Zakup voucher już dziś i zaplanuj przyjazd do Olsztyna w okresie wiosenno-letnim, gdzie zrealizujesz jazdę sportowym samochodem na torze wyścigowym Dajtki. 

Jak to działa?

Voucher

Jak wygląda voucher?

Darmowa dostawa

Na zakupy powyżej 200 zł

Blog

Poznaj nasz serwis bliżej