Tor w Kielcach

Tor Kielce zlokalizowany jest na płycie cywilnego lotniska sportowego w odległości około 10 kilometrów od Kielc. Tor wyścigowy znajduje się w malowniczej miejscowości Masłów, której piękne, spokojne krajobrazy tworzą jednocześnie niesamowity kontrast i połączenie z rykiem silników najlepszych sportowych aut jeżdżących na torze. Obiekt wybudowano i oddano do użytku już w 1937 roku. Kieleckie lotnisko od lat jest miejscem spotkań miłośników motoryzacji i szybkich aut, a regularnie odbywające się na nim imprezy motoryzacyjne przyciągają tłumy zainteresowanych. Tor o długości około 2500 m pokryty asfaltową nawierzchnią to idealne miejsce do sprawdzenia swoich umiejętności za kierownicą takich aut jak Lamborghini Gallardo, Ferrari California, Nissan GT-R czy Maserati GranTurismo. Szeroki pas startowy, na którym znajduje się tor, pozwala nie tylko na sprawdzenie swoich zdolności za kierownicą, ale także na poznanie niezwykłych możliwości sportowych aut. Ponad 2 kilometry dynamicznej trasy, w której nie zabraknie szybkich zakrętów i technicznych nawrotów sprawią, że zarówno amator jak i profesjonalny kierowca będzie wspominał przejażdżkę na torze Kielce-Masłów przez długie lata.

nawierzchnia:beton
długość 2500 m
szerokość 10 m
typ tor wyścigowy
zakręty 7 (7 lewych, 7 prawych)
najdłuższa prosta 400 m
tor kilece

Tor Wyścigowy Kielce

Kilka lat temu tor samochodowy na terenie aeroklubu kieleckiego w miejscowości Masłów został poddany modernizacji. Dzięki temu szerokość pasa startowego zwiększono z 900 na 1200 metrów. Wzdłuż pasa zamontowano również oświetlenie, co uczyniło obiekt bezpieczniejszym i można z niego korzystać również po zmroku. Po modernizacji tor wyścigowy znajdujący się na pasie startowym lotniska ma długość 2500 metrów i szerokość 1,2 kilometra. Równa asfaltowa nawierzchnia płyty lotniska pozwala na sprawdzenie swoich umiejętności za kierownicą sportowych aut. Jest to także świetne miejsce na przetestowanie jak Ferrari czy Porsche trzyma się drogi, podczas szybkich przejazdów przez liczne zakręty, które można napotkać na torze w Kielcach. Szerokość pasa startowego sprawiła, że można było przekształcić go w bardzo dynamiczną trasę dla miłośników motoryzacji. 

Parametry toru

Całkowita długość toru to 2,5 kilometra, na których umieszczono liczne zakręty i nawroty. Podczas jednego okrążenia toru pokonujemy aż 7 zakrętów o różnych parabolach, co pozwoli na sprawdzenie przyczepności auta, w którym się znajdujemy. Liczne zakręty to największy sprawdzian umiejętności nie tylko dla amatorów, ale również dla profesjonalistów, ponieważ tor Kielce-Masłów uznawany jest za jeden z najbardziej dynamicznych polskich torów wyścigowych! Ciasne sekwencje zakrętów w przeciwnych kierunkach, czyli tak zwane szykany, stwarzają okazję do prawdziwego testu motoryzacyjnych umiejętności i zdolności panowania nad autem. Na ponad dwukilometrowej trasie nie brakuje również prostych odcinków, na których można w pełni sprawdzić osiągi sportowych aut. Najdłuższa prosta na torze Kielce ma 400 metrów. To właśnie jest odcinek trasy, gdzie motoryzacyjne sławy takie jak Ferrari, Lamborghini, Audi czy BMW pokazują swoje największe zalety, czyli ogromne przyspieszenie wciskające w fotel! Takie parametry toru to stuprocentowa gwarancja satysfakcji każdego miłośnika szybkiej, sportowej jazdy.

Drift Kielce

Tor w Masłowie pod Kielcami ma łącznie aż 14 zakrętów, 7 prawych i 7 lewych, a dzięki szerokiej nawierzchni trasy pozwala na ćwiczenie i zdobywanie nowych umiejętności doświadczonym kierowcom i drifterom. Przez wielu profesjonalistów w dziedzinie motoryzacji tor Kielce-Masłów został uznany za jeden z najbardziej dynamicznych torów w naszym kraju. To właśnie dlatego przyciąga mnóstwo zainteresowanych nie tylko przejazdem zapoznawczym na torze, ale również pasjonatów driftingu. Kielecki tor wyścigowy to dobre miejsce, aby sprawdzić swoje umiejętności, a także cały czas je podnosić. Tor sprawdzi się świetnie dla osób rozpoczynających swoją przygodę z driftingiem, ale również dla tych bardziej zaawansowanych drifterów poszukujących ciągle nowych wyzwań. Napotkane na trasie szykany będą nie lada gratką dla każdego miłośnika szybkiej jazdy i gwarantują porządną dawkę adrenaliny. Ciasne zakręty i techniczne nawroty czekające na śmiałków na torze w Masłowie spełnią oczekiwania każdego fana driftingu.

Oferta jazd na torze Kielce-Masłów

Tor wyścigowy Kielce-Masłów to idealne miejsce dla miłośników szybkiej jazdy i pięknych, sportowych samochodów. Podczas organizowanych w sezonie wiosenno-letnim eventów motoryzacyjnych, można w bezpieczny, a jednocześnie emocjonujący sposób sprawdzić swoje umiejętności za kierownicą samochodów i bolidów sportowych. Na kieleckim torze będziesz mógł przetestować najbardziej znane sportowe auta takie jak Lamborghini Gallardo, Ferrari California, Audi R8 V10 czy Porsche 911. A może wolisz poczuć prędkość zasiadając w jednym z naszych bolidów wyścigowych? Dla fanów Formuły 1 mamy w ofercie jazdę na torze bolidem KTM X-BOW oraz Ariel Atom. Są to ultralekkie pojazdy, które swoim przyspieszeniem na pewno wcisną w fotel już w momencie naciśnięcia gazu. To tylko nieliczne przykłady, każdy znajdzie coś dla siebie spośród szerokiej gamy aut dostępnych w naszej ofercie. Imprezy motoryzacyjne organizowane na torze Kielce-Masłów to nie tylko przejazd samochochodem, ale również uczestnictwo w niecodziennym święcie motoryzacji. Podczas eventu będziesz mógł nie tylko przejechać się wymarzonym autem, ale również obejrzeć z bliska pozostałe auta z naszej oferty. To niezwykła możliwość zapoznania się na żywo ze specyfikacją i wyglądem szybkich, sportowych aut. Impreza motoryzacyjna to wydarzenie, które podniesie poziom adrenaliny, dostarczy mnóstwa emocji i z całą pewnością będzie wspominane przez długie lata.

Jak to działa?

Voucher

Jak wygląda voucher?

Darmowa dostawa

Na zakupy powyżej 200 zł

Blog

Poznaj nasz serwis bliżej