Jazda formułą Renault 2000

WARTO WIEDZIEĆ

365 dni na realizację
darmowy zwrot lub wymiana
darmowa dostawa
14 dni na zwrot
99,3% trafionych prezentów

3 300,00 zł

Dostawa [ czytaj więcej ]
PŁATNOŚĆ
PŁATNOŚĆ

Jazda za kierownicą bolidu Renault 2000

Jazda prawdziwym bolidem to marzenie niejednego fana motoryzacyjnych wrażeń. Już teraz masz możliwość doświadczyć emocji, które zarezerwowane były tylko dla nielicznych. Przejażdżka Formułą Renault 2000 to doskonała okazja do realizacji pasji oraz przetestowania tak niesamowitej maszyny. Bolid ten dawał zawodnikom wstęp do Formuły 1, a poruszały się nim osoby, takie jak: Daniel Riccardo, Lando Norris, Kimi Raikkonen. Oferujemy wybór 1, 2, 3 lub 4 sesji – każda z nich trwa 15 minut.

Renault 2000

Dzięki zespolonemu nadwoziu, czyli monokoku połączonemu z silnikiem i skrzynią biegów, waga formuły wynosi 480 kg. Odpowiednia aerodynamika znacznie zwiększa siłę docisku, co w połączeniu z tak niską wagą powoduje, że możemy pokonywać zakręty zdecydowanie szybciej niż typowym samochodem. Niewielka waga ma ogromne znaczenie podczas przyspieszenia oraz zdecydowanie skraca dystans hamowania, dzięki czemu możemy przesuwać punkty hamowania bliżej zakrętu. Efektem tej konstrukcji jest również nisko osadzony środek ciężkości, który poprawia właściwości jezdne oraz stabilność Formuły.

Parametry techniczne bolidu

 • Przyspieszenie: 0-100 km/h w niecałe 4 sekundy

 • Prędkość max.: 260 km/h

 • Waga bolidu: 480 kg

 • Silnik: RS Renault 2000cc

 • Moc: 220 KM przy 8000 obr/min

 • Skrzynia: 6 biegowa sekwencyjna z łopatkami

 • Kokpit: 1-osobowy

Przebieg atrakcji

Na miejscu należy stawić się 45 minut przed rozpoczęciem jazd.  

Harmonogram:

 1. Dopasowanie profesjonalnego kombinezonu wyścigowego dla uczestnika,

 2. Szkolenie z zasad jazdy po torze:

 • omówienie zasad poruszania się po torze,

 • omówienie flag sędziowskich,

 • omówienie zasad bezpieczeństwa,

 • zapoznanie się z torem.

 1. Instruktaż jazdy formułą:

 • zasady ruszania,

 • prawidłowa praca rąk na kierownicy,

 • praca  gazem, 

 • punkty hamowań,

 • dostosowanie prędkości do warunków jazdy (sucha i mokra nawierzchnia, temperatura powietrza i nawierzchni),

 • dobór odpowiedniego toru jazdy,

 • omówienie systemów bezpieczeństwa.

 1. Rozpoczęcie jazdy za kierownicą formuły Renault 2000. Czas jazdy 15 minut (7-8 okrążeń toru).

Realizacja dzieli się na 15-minutowe sesje – w zależności od wybranego pakietu jest ich 1, 2, 3 lub 4. Jedna sesja to około 27 km, co daje 7-8 okrążeń toru Silesia Ring o długości 3 636 metrów. W czasie jazdy uczestnik będzie w stałym kontakcie z doświadczonym instruktorem, który przy wykorzystaniu podglądu wideo będzie trzymał pieczę nad przebiegiem realizacji, udzieli informacji, jak zoptymalizować tor jazdy, pokonywać zakręty, a także da wskazówki na temat pracy z gazem oraz punktów hamowania. Po zakończeniu sesji nastąpi zjazd do boxu, gdzie przez 15 minut omawiany będzie przejazd, telemetria, a następnie będzie można przystąpić do realizacji kolejnej sesji (jeśli taka została wykupiona). W cenę wliczone jest: wejście na tor, instruktor oraz jazda. Każdy kierowca jedzie sam w bolidzie bez samochodu poprzedzającego.

Voucher na prezent

Po zakupie otrzymasz voucher przygotowany do wręczenia na prezent. Jeśli zamówisz voucher tradycyjny z wysyłką, zapakujemy go w elegancką kopertę ozdobną.

Bezpieczeństwo

Jazda bolidem Renault 2000 na Torze Silesia Ring odbywa się na zamkniętym torze wyścigowym w czasie całodniowego eventu. Nad realizacją pieczę trzymają doświadczeni instruktorzy, którzy przeprowadzają szkolenie przygotowujące do poruszania się bolidem,  zaznajamiające z zasadami panującymi na torze oraz działaniem systemów bezpieczeństwa. Na czas jazdy każdy z uczestników otrzyma profesjonalny kombinezon, kask oraz rękawice. Warunkiem niezbędnym do wzięcia udziału w atrakcji jest posiadanie ważnego prawa jazdy, a także bezwzględna trzeźwość.

Voucher już po minucie na Twoim e-mailu!

Voucher na prezent

Czas trwania
Zależy od ilości wykupionych sesji. Jedna sesja trwa 15 minut.
Obowiązujący strój
Na czas realizacji organizator zapewnia kask i strój.
Usiądź jako
kierowca
Dodatkowe informacje
Rezerwacji należy dokonać z minimum 14 dniowym wyprzedzeniem, nie później niż 30 dni przed końcem ważności vouchera lub końcem sezonu. Zmiana zarezerwowanego terminu realizacji możliwa nie później niż 7 dni przed datą planowanej realizacji.
Pogoda
Niekorzystne warunki pogodowe mogą uniemożliwić realizację. W takiej sytuacji należy zarezerwować inny termin. Kalendarz jazd dostępny pod adresem https://go-racing.pl/15-kalendarz/
Informacje dla oglądających
Osoby towarzyszące mogą obserwować przejazd.
Ważność vouchera
365 dni
Wymagania
Posiadanie prawo jazdy i ważnego vouchera. Maksymalny wzrost 190 cm oraz szczupła budowa ciała. Bezwzględny zakaz realizacji usługi pod wpływam alkoholu i/lub innych substancji odurzających.
Lokalizacja
Tor Silesia Ring główny - Kamień Śląski, ul. Lotnicza 5-7, 47-325 Kamień Śląski

Napisz opinię

Jazda formułą Renault 2000

Jazda formułą Renault 2000

Przejażdżka bolidem Renault 2000 na Torze Silesia Ring to gratka dla każdego fana motoryzacji. Atrakcja odbywa się na zamkniętym obiekcie motoryzacyjnym pod okiem doświadczonych instruktorów, którzy przed rozpoczęciem jazd przeprowadzają stosowne szkolenie. Pokonanie toru tak niesamowitą maszyną to gwarancja doskonałej zabawy oraz przeżycie, którego nie da się zapomnieć.

Podobne prezenty

Jak to działa?

Voucher

Jak wygląda voucher?

Darmowa dostawa

Na zakupy powyżej 200 zł

Blog

Poznaj nasz serwis bliżej