Tor Kraków

Auta dostępne na tym torze:

Tor w Krakowie

Tor wyścigowy Kraków jest jednym z najnowocześniejszych obiektów w Polsce zlokalizowanym przy drodze krajowej 79 ok. 16 km od Krakowa. Tor wybudowany z inicjatywy wicemistrza Rajdowych Mistrzostw Świata Juniorów. Na torze regularnie odbywają się eventy motoryzacyjne w czasie, których można doskonalić jazdę i przetestować sportowe samochody na torze. Asfaltowa nawierzchnia pętli toru o długości 1050 metrów i szerokości 12 metrów składa się z 9 zakrętów co pozwala na przejazd pełen wrażeń, a dodatkowo na terenie Moto Parku Kraków znajdują się również płyty poślizgowe dzięki, którym można doskonalić bezpieczną jazdę i uczyć się radzić w trudnych warunkach na drodze. Na torze wyścigowym w Krakowie możesz przejechać się różnymi samochodami i przetestować ich osiągi m.in. do wyboru jest Ford Mustang, Ferrari F430 czy też Porsche 911 lub bolidy takie jak Ariel Atom!

Czytaj więcej

nawierzchnia:asfalt
długość1050 m
szerokość12 m
typtor wyścigowy
zakręty9 (6 lewych, 3 prawych)
najdłuższa prosta200 m
tor kraków

Tor wyścigowy Kraków

Tor Kraków położony ok. 16 km na wschód od Krakowa przy drodze krajowej 79 to jeden z najnowocześniejszych torów wyścigowych w Polsce gdzie można doskonalić techniki bezpiecznej jazdy. Na torze wyścigowym kraków organizowane są eventy motoryzacyjne w czasie, których można przejechać się sportowym samochodem. Moto Park Kraków jest doskonałym miejscem na przeprowadzanie jazd szkoleniowych oraz sportowych. Asfaltowa nawierzchnia toru z dziewięcioma zakrętami to idealne miejsce na sportową jazdę za kierownicą samochodu. Powierzchnia całkowita obiektu to 4000m2 gdzie znajduje się nie tylko tor wyścigów, ale również płyty poślizgowe. 

Parametry i infrastruktura toru 

Pętla toru wyścigowego Kraków ma 1050 metrów długości oraz 12 metrów szerokości. Asfaltowa nawierzchnia pozwoli na przetestowanie samochodów w czasie jazdy. Na torze znajduje się również 9 zakrętów - 6 lewych i 3 prawe oraz najdłuższa prosta toru mająca 200 metrów. Moto Park Kraków to nie tylko wyścigowy. Na terenie obiekt jest tor sportowo-szkoleniowy oraz trzy płyty poślizgowe w tym jedyna w Polsce płyta poślizgowa w kształcie litery “S”. Moto Park wyposażony jest również w dwie sale szkoleniowe oraz sala prezentacyjna z możliwością wjazdu samochodów, systemem nagłośnienia, niezależnymi toaletami i szatnią oraz widokiem na tor, a także parkingiem na 500 samochodów. 

Historia toru 

Tor wyścigowy Kraków powstał z inicjatywy wicemistrza Rajdowych Mistrzostw Świata Juniorów - Michała Kościuszko. Moto Park Kraków to jeden z najnowocześniejszych obiektów w Polsce o całkowitej powierzchni 4000m2. Tor wyścigowy Kraków jest jedynym w Małopolsce profesjonalnym miejscem gdzie można doskonalić techniki jazdy. Ośrodek pełni funkcję szkoleniowo-eventową. Moto Park Kraków rozpoczął swoją działalność w 2017 roku na obrzeżach Krakowa i jest miejscem nie tylko posiadającym tor wyścigowy, ale również płyty poślizgowe w tym jedną unikalną w kształcie litery “S”. Dzięki płytom poślizgowym kierowcy mogą uczyć się i doskonalić umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach na drodze takich jak oblodzenie czy wychodzenie z poślizgu. 

Imprezy organizowane na torze Kraków

Na terenie Moto Parku Kraków regularnie odbywają się różne imprezy. Najczęściej organizowane są eventy motoryzacyjne w czasie, których miłośnicy motoryzacji mogą w bezpieczny sposób przetestować sportowe samochody podczas jazdy na torze wyścigowym. W czasie eventów każdy kto lubi sportowe samochody i szybką jazdę może przetestować swoje umiejętności na torze za kierownicą samochodu lub jako pasażer.  Na torze Kraków odbywają się również jazdy doszkalające, szkolenia z techniki jazdy czy też jazdy sportowej. Na terenie Moto Parku organizowane są również firmowe imprezy integracyjne. 

Nasza oferta jazd na torze

Tor Kraków to wspaniałe miejsce dla każdego miłośnika motoryzacji i sportowych samochodów. W Moto Parku Kraków odbywają się regularnie eventy motoryzacyjne podczas, których można przejechać się samochodem z doświadczonym instruktorem i przetestować możliwości wybranego przez siebie samochodu. Szybka jazda i niezapomniane motoryzacyjne emocje to właśnie może poczuć każdy miłośnik motoryzacji korzystając z jazdy super autem na torze Kraków. W naszej ofercie znajdziesz takie jazdy sportowymi samochodami jak Ferrari, Lamborghini Gallardo czy Audi R8.

Jak to działa?

Voucher

Jak wygłada voucher?

Darmowa dostawa

Na zakupy powyżej 200 zł

Blog

Poznaj nasz serwis bliżej