Nazwa toru: Tor Poznań Karting.
Adres: ul. Wyścigowa 3, 62-081 Przeźmierowo
Historia toru: Tor Poznań powstał na terenie dawnego poligonu wojskowego. Projektant - Mieczysław Biliński postanowił wykorzystać istniejące już pasy startowe lotniska Ławica. Oficjalne otwarcie obiektu miało miejsce 2 grudnia 1977 roku. Pętla kartingowa została otwarta 3 lata później – 18 października 1980 roku. Przez wiele lat obiekt gościł największe gwiazdy polskiej i zagranicznej motoryzacji, takie jak Robert Kubica, Michael Schumacher, Lewis Hamilton czy Jackie Stewart.
Długość i konfiguracja: Główna nitka toru ma długość 4085 metrów, natomiast pętla kartingowa jest wydzieloną częścią głównej pętli toru Poznań i mierzy 1500 metrów. Tor składa się z 8 zakrętów.
Nawierzchnia: Nitka kartingowej części Toru Poznań ma asfaltową nawierzchnię.
Proste i szerokość toru: Szerokość pasa to 12 metrów. Najdłuższa prosta ma długość 200 metrów.
Otaczające środowisko: Tor Poznań Karting zlokalizowany jest w spokojnej okolicy otoczonej lasami.
Infrastruktura: Na miejscu dostępny jest budynek szkoleniowo-konferencyjny z tarasem, z którego obserwować można aktualne wydarzenia na torze. Każdy samochód oraz motocykl wypuszczany na tor posiada osobną wiatę garażową oraz dostęp do warsztatu z zapleczem rewizyjnym.
Bezpieczeństwo: Dla obserwatorów przygotowano wysokie trybuny, z których podziwiać można zmagania pasjonatów motoryzacji, zajmując wygodne miejsca w bezpiecznej odległości. Cały tor posiada bariery energochłonne, które uniemożliwiają pojazdom opuszczenie drogi w razie ewentualnej kolizji. W 2006 roku całość nawierzchni została wymieniona, położono nowy asfalt, zostały obniżone krawężniki, co sprawiło, że nie tylko znacznie podniósł się komfort jazdy, ale również podniesiono dopuszczalną prędkość. Dodatkowo na miejscu, podczas każdego eventu motoryzacyjnego obecni są ratownicy medyczni oraz strażacy gotowi ruszyć na pomoc w przypadku każdej nieprzewidzianej sytuacji.
W 1978 roku na torze Poznań odbyła się inauguracyjna runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz miała miejsce pierwsza rywalizacja motocyklowa.
W 1979 roku Andrzej Jaroszewicz stał się pierwszym Polakiem, który poprowadził bolid F1. Syn ówczesnego premiera PRL otrzymał szansę testu Wolfa R1, który w 1979 roku pomógł Jody’emu Scheckterowi wygrać GP Monako 1977.
W 2007 roku, w ramach imprezy Shell V-Power Day, która została zorganizowana z okazji 60. rocznicy współpracy między Ferrari a Shellem, na torze Poznań wystąpili Michael Schumacher i Marc Gene.
Sezony 2006-2017 stały pod znakiem organizacji ciekawych pucharów na Torze Poznań. Był to chociażby Kia Lotos Cup (do 2010), a następnie kontynuacja jako Kia Lotos Race (do 2017).
W 2010 roku na Torze Poznań odbyło się N-GINE RENAULT F1 TEAM SHOW, co było najważniejszym wydarzeniem ze świata sportów motorowych w Polsce. Wówczas Robert Kubica, jedyny polski kierowca w Formule 1, miał okazję prowadzić bolid Renault F1 Team po torze wyścigowym w naszym kraju.
Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski.
Wyścigowy Motocyklowy Puchar Polski.
Mistrzostwa Polski Rally Cross.
Rajd Pojazdów Zabytkowych.
Track Day.
Szkolenia z bezpiecznej jazdy.
Go-Racing oferuje na torze Silesia Ring następujące atrakcje:
Uczestnicy eventów zwracają uwagę na doskonałą przyczepność w czasie jazdy, co gwarantuje bezpieczną realizację atrakcji.
Na ogromne wyróżnienie zasługuje profesjonalizm instruktorów obecnych w czasie imprez motoryzacyjnych. Uczestnicy chwalą ich indywidualne podejście, ogromną wiedzę oraz bardzo dobrą atmosferę w czasie jazd.
Tak. Widzowie mogą zająć miejsca na trybunach.
Najdłuższa prosta liczy 200 metrów.
Tor ma 8 zakrętów.
Nitka toru Poznań ma asfaltową nawierzchnię.
Tor Poznań Karting działa nieprzerwanie od 1980 roku.
2009-2024 Copyright © go-racing.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.