TOR KARTINGOWY POZNAŃ

nawierzchnia:asfalt
długość1300 m
szerokość12 m
typtor wyścigowy
zakręty(6 lewych, 12 prawych)
najdłuższa prosta130 m
tor poznań

Tor wyścigowy w Poznaniu

Stare pasy lotniska Ławica były początkiem obecnego obiektu. Dzięki temu stał się on największym torem przeznaczonym do wyścigów w Polsce. Automobilklub Wielkopolski jest właścicielem całego kompleksu, na którym odbywają się krajowe jak i Europejskie wyścigi motocyklowe i samochodowe. Jest to miejsce stworzone dla każdego fana motoryzacji! Obiekt pełni kilka funkcji: możesz na nim szlifować umiejętności sportowej jazdy, odbyć spotkania biznesowe lub mile spędzić czas z kumplami.

Tor kartingowy w Poznaniu

Do użytku naszych klientów oddajemy tor kartingowy o długości 1300 m. Szerokość toru wynosi 12 m. Podczas projektowania toru zadbano o zróżnicowane odcinki trasy, które mogą być sporym wyzwaniem, ale również okazją do przeżycia niesamowitych, niepowtarzalnych emocji. 18 ostrych zakrętów – 6 lewych i 12 prawych wraz z najdłuższą prostą – 130 m to doskonałe połączenie, gwarantujące zastrzyk adrenaliny nawet tym najbardziej doświadczonym kierowcom. Jeśli chcesz doświadczyć wrażeń na najwyższym poziomie, jazda na torze kartingowym w Poznaniu jest doskonałym pomysłem!

Czy wiesz, że . . .

Dodatkowym atrybutem podnoszącym atrakcyjność tego miejsca jest przejazd Roberta Kubicy kilku okrążeń swoim bolidem Renault R29 po Torze Poznań w rezultacie ustanawiając rekord toru 1:13,654.