nawierzchnia:płyty betonowe
długość 2400 m
typ tor wyścigowy
tor poznań

Parametry i infrastruktura toru

Do dyspozycji kierowców jest dwa i pół kilometra jezdni o szerokości aż 20 metrów. Tor ma bardzo długi, prosty odcinek, co umożliwia osiąganie wysokich prędkości. Budowa wydaje się dość prosta, jednak jest w tym miejscu coś nietypowego. Na trasie ustawiono szykany, dzięki czemu jest możliwość przejechania ciekawych zakrętów i nawrotek. Pozwala to na sprawdzenie możliwości zarówno swoich jak i pojazdu. Tak, jest możliwość wjechania na tor własnym autem! Lokalizacja i teren dostosowane są do fanów “brudnej jazdy”. W tej lokalizacji króluje off- road oraz jazda szutrowa. Pozwól sobie na odrobinę szaleństwa w miejscu, w którym nikomu to nie przeszkadza!

Historia Toru 

Wojsko stacjonowało w Nowym Mieście od 1950 roku aż do końca 2000. Lotnisko wybudowano w latach 1950 - 1953. W miejscu, w którym teraz jest tor stacjonowały dwie, całkowicie niezależne od siebie jednostki. Były to pułki szkolne wchodzące w skład Dęblińskiej Szkoły Lotniczej zajmujące się szkoleniem podchorążych na pilotów. Niestety, po kilku latach okazało się, że praca lotniska koliduje z modlińskim i istniało duże ryzyko kolizji. W 1977 roku szkoła musiała przenieść się do innej lokalizacji, ponieważ priorytet miał dużo większy Modlin obsługujący również loty pasażerskie. Po latach niszczenia infrastruktury lotniska podjęto decyzję o przebudowie i obecnie możemy się cieszyć terenem zza kierownicy samochodu.

Atrakcje na Torze

Regularnie na torze dostępny jest drifting oraz szkoła bezpiecznej jazdy. Pierwsza opcja stworzona jest z myślą o żądnych wrażeń, doświadczonych kierowcach. Jazda bokiem stanowi nie lada wyzwanie i dostarcza potężnej dawki adrenaliny. Takie doświadczenia za kierownicą stworzą wiele ciekawych wspomnień, którymi będzie można się dzielić z bliskimi. Co więcej, auta dostępne na torze są zdecydowanie mocniejsze niż te używane do codziennej, miejskiej jazdy. Wizyta na torze w Nowym Mieście stanowi idealny prezent dla każdego fana motoryzacji w ekstremalnych warunkach. Szkoła bezpiecznej jazdy jest przeznaczona zarówno dla bardziej, jak i mniej doświadczonych kierowców. Lekcje są zawsze dostosowywane do umiejętności kursantów tak, aby każdy wyniósł nową wiedzę. Taki kurs z pewnością ucieszyłby początkującego kierowcę i pozwolił mu na nabranie pewności za kółkiem. Z kolei ci doświadczeni mogliby upewnić się, czy przez lata nie nabrali złych nawyków i nie stanowią zagrożenia. Jak widać, oferta jest dostosowana do kierowców na różnym poziomie zaawansowania i o różnych potrzebach.

Classicauto Cup

Jest to największy w Polsce puchar dla klasycznych samochodów. W 2011 roku na torze w Nowym Mieście nad Pilicą odbyła się trzecia z pięciu eliminacja do zawodów. Ten konkurs stanowi doskonałą atrakcję dla każdego kierowcy, który ma potrzebę rywalizacji. Stanowi możliwość rozwoju ze względu na profesjonalne szkolenia poprzedzające każdy dzień eliminacji. W przypadku, kiedy nie możemy wybrać się z własnym autem jest możliwość wypożyczenia. Do tego turniej jest okazją do nowych znajomości z innymi pasjonatami. W końcu nie jest ważna wygrana a radość z zabawy. Potężna dawka emocji oraz niezapomnianych wrażeń czeka na Ciebie w Nowym Mieście nad Pilicą!

Nasza oferta jazd na torze w Nowym Mieście nad Pilicą

Klienci mogą sprawdzić tor na wiele różnych sposobów! Doskonała przyczepność do nawierzchni jest idealna do sprawdzenia możliwości sportowych aut na długiej prostej a szutry aż wołają, aby na nich zrobić trochę bałaganu i nie wysłuchiwać pretensji. Tor wyścigowy to przede wszystkim bezpieczne warunki do jazdy każdym typem samochodu i rozwijania umiejętności kierowcy.

Jak to działa?

Voucher

Jak wygląda voucher?

Darmowa dostawa

Na zakupy powyżej 200 zł

Blog

Poznaj nasz serwis bliżej